Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Beteg férj két gyerek mellett...

Beteg férj két gyerek mellett te megtartanád a magzatot?

Figyelt kérdés
A barátnőmről van szó. Tervezték a gyerekét,nem védekeztek közben kiderült a férj betegsége. Daganatos beteg táppénzen van jelenleg. Az orvosok semmi bíztatót nem mondanak neki. A barátnőm kikészült mivel eddig a férje fizetésére is számított. Most a kezelésre járás sok pénzbe kerül,orvost sem tud fogadni a terhességhez. Ti mit csinálnátok ha ilyen helyzetbe kerülnétek?
2017. febr. 25. 11:25
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 Theressita ***** válasza:
21%
A "barom" megjegyzést kikérem magamnak! Én saját családomból merítettem a jó példát, és ebből kiindulva próbálok a kérdező és családjának segítségére lenni. De a stílusból legalább látszik, kit lehet komolyan venni, és ki az, aki csak szórakozni és szitkozódni jár ide. (s most nyugodtan szitkozódjatok tovább, hadd bújjon ki a szög a zsákból...)
2017. márc. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 Theressita ***** válasza:
11%
javítás: kérdező és barátnőjének családjának...
2017. márc. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
77%

Igen, Theressita, anyukád bizony szuper valaki lehetett, ha gyereket szült, miközben két beteget ellátott, két gyereket nevelt, munkahelyen dolgozott, háztartást vezetett, és még a férfimunkákat is megcsinálta.


Minden tiszteletem.


Az én anyám is mindent megcsinált, azt is amit nem kért senki. És amit másként is lehetett volna csinálni. Egy mártír volt. Egész életében elégedetlen volt mindennel és mindenkivel, csak a mártírságából élt.


Egész jó példa volt arra, hogy hogyan nem akarok élni.

2017. márc. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
20%
Mi lett a döntés végül ?
2018. márc. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
43%
Engem inkább az érdekelne, hogy a beteg férj sorsa hogyan alakult...
2018. márc. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
31%

Toleranspont !


Tévedés, nem vagyok magzatvedo, de mivel a kérdés az bbolt, higy megtartanád e a magzatot, érdekelt, higy mit döntött

2018. márc. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
42%
OK? engem meg az érdekel - ha már felhoztad ezt a kérdést - hogy a nagybeteg férjjel mi lett, az embrió sorsa őszintén szólva tök hidegen hagy.
2018. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
39%
Akkor mégis minek olvastad el egyáltalán a kérdést? Meg miért kötsz belém ?
2018. márc. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
78%

Én elvetetném, ebben biztos vagyok. Mert máskülönben bűntudatom lenne, hogy a férjem támogatását/ápolását áldozom be egy magzatért, a terhességért. A terhesség egyébként sem sétagalopp, nem még úgy, hogy a páromnak minden lelki és fizikai tartalékomra szüksége van.

Másrészt pedig az anyagiak nem utolsó szempont. Ameddig ő táppénzen van én meg itthon a gyerekkel, senki nem dolgozik... Pofám nem lenne pénzt kérni a rokonoktól (hozzáteszem én sem szívesen adnék, ha azért kerülnek ilyen helyzetbe, mert mindenek felett, a család jóléte felett áll egy embrió létezése...

2018. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
53%
Azon gondolkoztam hogy a magzatvedok gondoltak e olyan lehetosegre hogy az anya megtartja a terhesseget es a sulyosbodo allapotu ferjet emelgetni esetleg pelenkazni kell minden eselye megvan egy vetelesre a tulterheles mellett. na es akkor ott marad a 2 gyerek egy beteg anya es egy haldoklo apaval egy terben? tudjatok mi lesz akkor? jonnek szepen a gyamugytol es elveszik a gyerekeket mert nincsenek biztonsagban es intezetbe kerulnek. ez jo megoldas? es az sem elhanyagolhato hogy egy rakos beteget kepes e ellatni egy elore haladott terhessegu no fizikalisan? en kulfoldon elek itt nagyon sokan valasztjak az utolso idore a hospice ellatast. az en baratnom 3 eve halt meg rakban 62 evesen sajat dontese volt hogy nyugodtan szakellatas mellett akar meghalni . igy is lett. pedig ket gyereke es 5 unokaja volt. Nem igazan ertem otthon ez miert nem lehet megoldas? en tuleltem egy rakmutetet mar regen gyogyult vagyok, de ha olyan allapotba kerulnek hogy gondozasra szorulok semmikeppen nem akarnam hogy a ferjemre haruljon ez a feladat. ha hospice ban van az illeto ott megfelelo fajdalomcsillapitast kap szakemberek veszik korul segitik az utolso utjan. ezt egy otthon apolt beteg nem tudja megkapni mert jogilag sem adhato minden gyogyszer otthon ami a korhazban igen. Vagy Mo on szegyen ha hospice apolast valaszt az aki mar az ut vegen jar? Ja es meg valami. nekem egy baratnom otthon halt meg (Mo) a ferje kellett hogy vegignezze az eszmeleten levo asszony fuldoklo sikoltozasait hogy nem akar meghalni segitsen rajta. 11 ora hosszat haldoklott ugy hogy mar nem adhattak neki tobb morfiumot. ezt a ferj soha nem fogja elfelejteni amin akkor ejjel keresztul ment a felesegevel. csakhogy o mar elment de a ferjnek itt maradtak az emlekek errol az ejjelrol. en ennel sokkal jobban szeretem a paromat minthogy ilyen szornyuseggel mergezzem meg az utolso perceinket.
2022. ápr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!