Örökbeadás vagy abortusz?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 4. 15:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/136 anonim ***** válasza:
72%
Abortuszt valasztanam. A szomszedomban el ket orokbefogadott akiknek ugy szetbarmoltak az eletuket, hogy sosem lesznek epeszu felnottek. Naiv emberek azt gondoljak, hogy akiknek nem szulethet gyerekuk es orokbefogadnak azok csakis kivalo szulok lehetnek. A nagy lo...Masreszt itt is fel-fel bukkan orokbefogadott gyerektol kerdes es hat elgondolkodtatoak. Tovabba a tarsadalom melysegesen eliteli az orokbeado noket. Az orokbefogadottnak egy egesz eleten at tarto kerdese lesz, hogy miert nem kellett az anyjanak, es egyaltalan nem biztos, hogy fel is fogja dolgozni meg ha szereto csaladba kerul akkor sem. Ha meg olyanba kerul mint a szomszedomnal...Es az anyaban is ott lesz a kerdes orokke, hogy vajon kol bannak e vele.
2017. ápr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/136 Theressita ***** válasza:
2017. ápr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/136 anonim ***** válasza:
18%

abszolut orokbeadas.

Rengeteg embernek nem lehet gyereke, akik nagyon orulnenek neki. Szoval igy a magzatot is eletbn hagyod es masokkal is jot teszel. Szoval nyilvan az a jobb ami masoknak is jo. Prsze a terhesseggel is jarnak nehezsegek, no de ez egy olyan dolog, ha mar teherbe esett egy ileto akkor vallalja a felelosseget.

2017. ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/136 anonim ***** válasza:
45%

Nagyon tisztelek minden nőt, aki az örökbeadást választja. A gyerek életet kap; az anya annyit tesz meg ebben a helyzetben érte, amennyit tenni tud: születéséig hordozza.

Örökbefogadó szülő van jó és kevésbé jó; ugyanolyan arányban, mint a vér szerinti szülők között. Viszont sok a várakozó, lehet közülük válogatni.

A nyílt örökbeadással foglalkozó civil szervezetek általában tudják támogatni az anyát anyagilag a terhesség során (vitaminok, ruhák, szállás).

2017. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/136 anonim ***** válasza:
63%
Hát nagyon nyomós ok kéne, hogy ilyent tegyek (valami nagyon komoly betegség), de akkro abortusz. Nem bírnám elviselni, hogy az én gyerekem más neveli. Sose tudnám másnak adni, abba belepusztulnék. És elvetetni is csak nagyon súlyos esetben, amikor tényleg nincs más út.
2017. ápr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/136 anonim ***** válasza:
64%
Egyértelműen abortusz.
2017. ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/136 anonim ***** válasza:
62%
Amíg lehetőség van rá, addig abortusz.
2017. ápr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/136 anonim ***** válasza:
36%

Megértem azokat is, akik az abortuszt választják, nyilván minden érvük valós.

Én mégis azt örökbe adás mellett vagyok, én biztos zt választanám, ha olyan helyzetbe kerülnék. Egyszer már majdnem azt választottam, azért tudom. Lányommal nem a legideálisabb helyzetben lettem terhes, de azt abortuszt (bár eszembe jutott és gondolkodtam rajt) hamar elvetettem. Ellenben az örökbe adáson sokáig gondolkodtam,annyira, hogy már utána jártam a dolgoknak és egy családdal is felvettem a kapcsolatot, akik nyílt örökbefogadással magukhoz vették volna. Végül anyukám beszélt le róla, amit nyilván nem bántam meg, szeretem nagyon a lányom, de valószínűleg, ha anyukám nem állt volna így mellém, akkor örökbe adom, elég elszánt voltam ezzel kapcsolatban.

2017. ápr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/136 anonim ***** válasza:
22%
+1 örökbeadás, az abortuszt bánná a lelkiismereted.
2017. ápr. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/136 A kérdező kommentje:

#20 #22

Fogamzasgatlot szedtem napi szinten, minden alkalommal ovszerrel vedekeztunk emellett mert tudtuk hogy nem tudnal felnevelni egy gyereket.

Plàzàban elunk, ahol az apartmanokban altalaban 1 haloszoba van. Meg egy kistestvérem agy se fer el sehol. 10 éves szerzodes kot ide.

Raadasul ott a munka.

A parom az allamnak en pedig az eunak dolgozom.

Gondolom konnyebb lenne mindent hirtelen feladni?!


Regen en is megiteltem az ilyen embereket akik erre vetemednek, de mostmär at tudom érezni miért is ilyen nehez ez a kérdés.

Remelem egyszer te os megértem, bar ahhoz ilyen szituacioba kene kerulnod amit nem kivanok senkinek.


29N

33F

2017. ápr. 5. 06:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!