Örökbeadás vagy abortusz?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 4. 15:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/136 A kérdező kommentje:

*tudnank

*kiságy

2017. ápr. 5. 06:57
 22/136 A kérdező kommentje:

*gondolod

*te is megérted


(Elnézést az autokorrektért)

2017. ápr. 5. 06:59
 23/136 anonim ***** válasza:
17%
Még annyit had fűzzek hozzá, hogy azért nem minden terhesség ilyen drasztikus mint amiket leírtak itt előttem. Én egyszer nem voltam rosszul, végig tudtam dolgozni, ja, és nem volt különösebb többletkiadásunk sem emiatt. Persze benne van a pakliban a nehéz terhesség, de ha úgy érzed hogy szereted a picit, és inkább elviseled a rosszullétet minthogy az abortuszt vállald, akkor végig tudod csinálni. Ami szerintem nagyon nehéz lehet, a szülés után elválni tőle, mikor előtte hónapokig érezted ahogy mozog, csuklik, nyújtózkodik a hasadban. Lehet hogy nem is lennél képes rá! Szomorú hogy a többi nő csak a terhességre panaszkodott....
2017. ápr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/136 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, ne hallgass az abortusz ellenesekre. Jobb meg sem születni, mint egész életedben csak nélkülözni és szenvedni, netalán éhezni a szegénység miatt. Nem kell magyarázkodnod senkinek. Ha nem tudjátok vállalni, akkor nem tudjátok. Sajnálom nagyon, hogy ilyen helyzetbe kerültél, ti tényleg mindent megtettetek, hogy "ne legyen baj". Kitartás! <3
2017. ápr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/136 anonim ***** válasza:
23%

28as, hogy lehet ekkora hülyeséget állítani? Már miért is éhezne és szenvedne az a gyerek? Ha örökbe adnák, szerető szülőkhöz kerülne, akit maga az örökbe adó szülő választhatja ki.

Én nem egy örökbefogadott embert ismerek, sőt olyat is, aki árvaházban nőtt fel. Egyik sem mondja azt, hogy bár dobták volna ki magzatkorában a kukába.

Mindennek oka van. Ha az a baba megfogant, már megkezdődött az élete, akkor hagyni kell, had járja végig az életútját. Mert arra hivatott, hogy szeressen, élményeket gyűjtsön, másoknak örömöt okozzon.

Kérdező, ha egy kis emberség van benned, hallgass a szívedre, mert csak az által hozhatsz olyan döntést, amit Utólag nem fogsz megbánni

2017. ápr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/136 anonim ***** válasza:
19%
azt szokták mondani sem egyik sem másik választás nem jó, bízd a jó Istenre, lehet neki van egy harmadik amit ti még nem is láttok, valószínű neki van egy jobb ötlete. Mi lenne ha megtartanád. 9 hónap sok idő, lehet addig rendezednők az anyagi gondjaitok. ha a párod melletted van
2017. ápr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/136 anonim ***** válasza:
56%
Én félnék hogy mire megszületik a baba, a szivem szakadna meg hogy oda kell adnom. Azért 9 hónap alatt elég nagy kötődés alakul ki, elvégre a nő hordja a babát, a testében fejlődik. Elég érzelem szegénynek kell lenni, hogy ez valakit ne érdekeljen.
2017. ápr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/136 anonim ***** válasza:
17%
szóval, hogyha a párod melletted van: megpróbálhatnátok a jövőtökről 3 személyben gondolkodni. sok láthatatlan támogatást kaphatok, amelyet most még nincs honnan lássatok. sajnos nekem is volt egy abortuszom, nem ajánlom ezt a bűntudatot senkinek. most lehetne egy 1o éves gyermekem. hasonló helyzetben voltam, anyagilag nem engedhettem meg magamnak. titokban tartottam, csőlátásom lett. beszéld meg a pároddal, hátha át tudnátok szervezni az életeteket úgy, hogy hely legyen benne egy babának is: én nagyon imádkozom, hogy találjatok egy jó megoldást. Ha több embernek elmondod meglátod lesznek olyanok akik támogatni fognak mind anyagilag, mind lelkileg. Ne félj!
2017. ápr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/136 anonim ***** válasza:
73%

A gyerekvállalást nem lehet a szerencsére vagy a csillagok állására bízni. Ha nincsenek meg a körülményeik, akkor a legnagyobb felelőtlenség. Az abortuszpártiak ezt felejtik el: nem lehet vagy legalábbis nem ajánlatos a semmire gyermeket vállalni. Ha valaki így tesz, felelőtlen, és nem csak a saját, hanem a gyermek életét is szétcseszheti. Akkor inkább az abortusz. Szétcsipkedik az embriót? Még nincs tudata, maximum a fájdalomérzékelő receptorai működnek, bár ezt is erősen kétlem. Nem is tudom, hogy hogyan lehetne ezt a kérdést tudományosan körbejárni és végül kijelenteni, hogy a magzat érez fájdalmat a fejlődésének azon a pontján.

Az örökbeadásrók pedig az a véleményem, hogy persze, megkapja a gyermek az esélyt az élethez, de pont a korai kötődés kialakulásának az idején jó eséllyel még nem kerül családba, bár javítsatok ki, ha rosszul tudom, lövésem sincs, milyen hosszú a procedúra. Egyszerűen nincs egy olyan személy az életében a születése után, akitől megkapja a bőrkontaktust, a tápláló kolosztrumot, és még sorolhatnám. Szerintem nagyobb kegyetlenség a vak szerencsére bízni az újszülöttet, mint még magzatként elvetetni.

2017. ápr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/136 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó: nyílt orokbeadasnal a terhességet is végigkíséri az örökbefogadó, és a szülőszobáról ő viszi el a babát. Bejár hozzá cumisuvegből etetni a csecsemő osztályra, úgy viszi haza 4 nap után, mintha ő szülte volna. Szóval van bőrkontaktus.
2017. ápr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!