Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Kinek volt terhességmegszakítá...

Kinek volt terhességmegszakítása kromoszóma rendellenesség miatt? Sajnos nálam nagy valószínűséggel az lesz. Teljesen kivagyok, úgy érzem nem bírom tovább.16 hetes terhes nem bírom elviselni a fájdalmat, hogy elveszítem. Első baba!

Figyelt kérdés
Kérem írjon aki hasonló helyzetben van vagy volt. Hogyan lehet ezt elviselni, úgy érzem minden értelmét veszti.:'((
2017. ápr. 24. 11:02
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem senki ne kampányoljon egyik döntés mellett sem,mert nem lesz ott,hogy segítsen,messziről könnyű tanácsot adni. A kérdező nyilván ezerszer is átgondolta. Mamámnak 2 down-kóros gyereke is született, mind a kettő a legsúlyosabb kategóriába tartozik, a szülők nagyon hamar meghaltak így a testvérre maradt a gondozásuk (édesanyámra), ők nem tudtak,írni,olvasni,de még beszélni sem,ráadásul az egyikük nagyon agresszív is.Tőle soha semmilyen szeretetet nem kaptak,tehát ne mondjátok,hogy mennyi szeretet adnak és boldogok. Aki nem ilyen súlyos down-os az lehet. Így nem csak a szülők életét keserítették meg de a gyerekét sőt még az unokáét is (miénket) amikor ahogy idősödtek annál több gond volt velük, az agresszívabb fél éjjel ordított és ütötte a falat, az orvosok meg csak széttárták a kezüket...
2017. ápr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
25%

Sziasztok!

A Down-os baba (aki lehet, hogy nem is az) miatt leírom az én gyerekeim történetét. Ha gondoljátok és még nem késő, írjátok meg neki. A lányom teljesen egészséges baba volt a születéséig. Orvosi műhiba miatt születésnél (oxigénhiány miatt) sérült a mozgásközpontja, emiatt 2 évet volt lemaradva a társaitól mozgásában, rengeteget fejlesztettük, közben mutista lett. Most boldog első osztályos, 9 barátja van a 22 fős osztályban és aki látja, már nem mondja meg róla, hogy baja volt. A fiammal 5 (!) hónapos terhes voltam, amikor kiértesítettek levélben, hogy BIZTOSAN Down-os lesz! A férjem nem engedte megcsináltatni a vizsgálatokat, azt mondta, hogy ha Down-os gyereket kaptunk, akkor őt szeretjük. 100 %-osan egészségesen!!! Szülésig rettegtem, hogy mi lesz, születésekor már elfogadtam őt olyannak, amilyen lesz. Megszületett 4.200 g-al, TELJESEN EGÉSZSÉGESEN!!! most 6 éves, egészséges, gyönyörű szép, és zseni az élet minden területén. Szeptemberben lesz első osztályos, már most a nővére háziját csinálja!

2017. ápr. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nqgyon köszönöm a hozzászolását, de nem csak arról van szó, hogy down kór, hanem szív probléma is ödémák a testén tobb helyen.. Nem lehetek önző, hogy azt mondom bevállalom, mert nem nekem gyerek kell.. Ez igy nem lenne helyes, lehet hogy beteg lenne a szivecskéje és járhatna orvosokhoz, nem tudna sportolni stb.. Ezt nem tehetem meg vele. Mielőtt döntöttem 3 komoly elismert orvossal néztük meg, hogy mi is van a babával, nem úgy született meg a döntés, hogy első mond valamit es azt elfogadom.. Úgy gondolom, ha egy olyan estéről lenne szó, hogy "siman" down kóros, akkor is elgondolkodtam volna a baba megtartásán, hisz nem minden down kóros baba, felnőtt egyforma, kaptam itt sok pozitív történet, hogy gondolkodjak mielőtt.. mert az ő gyermekükkel milyen jó az élet.. De valljuk be azért a legtöbb esetben ez teljes embert kíván, es pozitív a történet ... Most a kórházból írok, a szívem szakad meg, de akkor is azt gondolom felelőtlen lettem volna, szívbeteg down kóros babát világrahoznom :'((
2017. ápr. 27. 07:02
 34/43 anonim ***** válasza:
82%

minden szavaddal egyet értek.

nagyon nehéz lehet most neked,de azt gondolom jó döntést hoztál.

Drukkolok hogy nem sokára egészséges babád szülessen!

2017. ápr. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
34 es köszönöm neked, és persze mindenkinek aki drukkol.. Nagyon vágyom babára és bízom Istenben, hogy anya lehetek hamarosan egy vagy több :) egészséges gyermekek anyukája.. Fáj a lelkem, de en is úgy érzem helyes döntés volt. Mindenkinek szépet és jót kívánok!
2017. ápr. 27. 10:13
 36/43 anonim ***** válasza:
33%
Ez nagyon nehez döntés,az embetnek a lelke szìve fájdul bele ilyenkor.Én nem tudom mit tennek a helyedben,nekem az Isten nem adta meg hogy dönthessek.Nekem születés után derült kis downos a kisfiam.szerencsere neki nem volt semmi belső szervi baja,valoszinuleg azert is volt minden erdemenyem jo.De elfogadjuk őt ilyennek,a mi gyerekünk.szerencsere ő nagyon jol fejlődik,persze fejlesztesre kell vinnünk.Amikor megtudtuk egy vilag dölt bennünk össze,a szìvünk ezer darabra tört,mára kezdenek a sebek összeforrni es egyre erősebb ahogy latom milyen kolis ertelmes.jelenleg nincs lemaradva egy normal gyerektől se.9 honaposqn felült 10 osan maszott.most 11 honapos.én megértem teljesen a kérdezőt,senkire nem lehet azt rabeszelni hogy tartsa meg.De nagyon sok tévhitek is vannak a downosokkal kapcsolatban.Sok sikert kìvánok neked es biztos mielöbb megajandékoz az Isten egy egeszseges babával!
2017. ápr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
77%

A családban egy pár egy down kóros babát elvetetett, azóta meg már van négy egészséges gyerekük. Sajnálni sajnálták persze, mire kiderül, addigra az ember azért elkezd kötődni hozzá, de azóta is azt mondják, hogy ez volt a lehető legjobb döntés, mert ha megtartják a beteget, akkor tuti, hogy nem vállalnak egyetlen másikat sem.


De amúgy nem is értem, hogy írogatják itt, hogy lehet, hogy nem is az. Bakker nem ránézésre mondják, a kérdező megcsináltatta a mintavételt. Az nem téved!

2017. ápr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
38 as te ugy látom nem érted az egészet, és nem nagyon tetszik ez a stílus, ahogy írsz.. Elég sok vizsgált es bizonyosság volt, hogy ha szeretném sem tudnám megtartani.. Szülessen meg szegény es mar az elején legyenek fájdalmai??? Igen igy gondolod??? Sport csak eg példa volt, de lehetne itt meh sorolni, hogy a játszótéren nem tud felmaszni a mászókára és ettől szomorú, mert ugye n birja a szíve es nem tud jatszani a tobbi gyerekkel.. De lehetne itt még sorolni.. De az a dolog sokkal összetettebb, sok orvossal beszéltem es sok vizsgálat történt.. A masik kedves 38 as írod nekem ha en öreg leszek akkor ne csodalkozzak, ha ra sem nezenk a gyerekeim.. Te komolyan gondolod amit irtal??? Talan inkabb nem adok nekik"plusz"terhet, mert minta ahogy mondtam sulyos szív gondod is megállapitottak, vagyis lehez hogy ez draga csöppség ágyban fekudne tehetetlenül, es ha en mar nem lennék a testvéreinek kellenne gondozni ami a mai világba nem kis teher meg egyébként is.. Szóval ki a felelotlen??? Kérem mindenkit, aki hasonlóan akarja osztani az észt mibt a 38 as, ne tegye nincs rá szükségem. Köszönöm.
2017. ápr. 27. 22:25
 39/43 anonim ***** válasza:
76%

Ha öreg leszel, pont így tudják majd az egészséges gyerekeid, akikből akár kettő három is lehet még rádnyitni az ajtót. Ha szegény beteg túl is éli, annyit kellene vele foglalkozni és költeni rá, hogy nem vállalnál utána több gyereket az tuti, vagy szerencsétlen el lenne hanyagolva.


Akárki, akármit mond, ez a legjobb döntés kérdező, ne hagyd, hogy lelkiismeret furdalást csináljanak. Senki se jókedvéből dönt így! De ha nem csak simán hát kicsit down-os a baba, akkor az is benne van, ha most nem szakíttatod meg, akkor simán lehet meg sem születik, csak jóval később elhal stb. Ez így még mindig egyszerűbb lesz testileg-lelkileg, mint húzni még és hetek múlva szembesüni vele, hogy hiába...


Sok erőt, és mihamarabbi egészséges gyermekeket kívánok!

2017. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
58%
Hogy vagy kérdező?
2017. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!