Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tehetnék ha nagyon félek?

Mit tehetnék ha nagyon félek?

Figyelt kérdés
Holnap lesz terhesség megszakításom és egyszerűen borzalmasan félek...félek a laminaria felhelyezésétől mert rengetegen irták itt,hogy borzalmasan fáj..félek az altatástól (még soha nem voltam altatva)..félek,hogy altatás után rosszul leszek vagy esetleg a laminaria felhelyezése után..egyszerűen nem tudom,hogy nyugtassam meg magam és nagyon félek a holnaptól
2017. máj. 24. 18:46
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:
Vagyis elnézést utólsó előttinek szántam,hogy tudom milyen gyógyszerek okozzák a nagzat károsodását:)
2017. máj. 24. 21:20
 22/65 anonim ***** válasza:
15%
Oké, akkor te is tudod hogy nem igaz a gyógyszertől beteg állításod:-)
2017. máj. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim válasza:
63%

Nekem 2001 ben csinálták. Előző nap volt laminária este egy nagyon kedves nővér csinálta és egyáltalán nem fájt. De az hogy elvetettem még most is 16 év után is fáj. Tudom Rád nem vonatkozik hisz eü okból veteted el , de en azt gondolom hogy a legnagyobb hiba volt az életben hogy megtettem. Azóta sem esem teherbe 10 eve probálkozom.

A lényeg tényleg ne félj mert nekem pl. A laminária egyáltalán nem fájt. Másnap a műtét után voltak görcseim cataflamot szedtem rá meg valami cseppeket kellett innom.

2017. máj. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 A kérdező kommentje:
De igen igaz a gyógyszertől beteg állításom..te tudod milyen gyógyszereket kellet szednem?tudod milyen betegségem volt?? Esetleg az orvos telefonszámát megadjam aki közölte velem,hogy beteg a babám? Vagy netán te jobban tudnád mint az orvosom?ne nevetess légyszíves
2017. máj. 24. 21:23
 25/65 anonim ***** válasza:
16%

Nos, azt írtad megbetegedél, amire gyógyszert kellett szedned...nos, ezeket a gyógyszereket nem rövid időtartamra adják, tehát olyan nincs hogy hirtelen megbetegszem, szedem pár hétig aztán abbahagyom.


És némileg van rálátásom a dologra, tekintve pár éve már ebben dolgozom...

2017. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 A kérdező kommentje:
ne haragudj de ez már nevetséges:D magyarázkodnom kéne egy rosszindulatú idegennek,hogy a magzatom a sok erős gyógyszertől betegedett meg?Ha tényleg annyira okos lennél akkor igenis tudnád,hogy van olyan gyógyszer amit nem kell hosszú ideig szedni viszont olyan erős,hogy a baba megbetegedését is okozhatja de higyj amit akarsz engem nem igazán érdekel,hogy mit gondolsz én tudom mi történt és,hogy mitől betegedett meg egy orvos szavára jobban adok mint a tiedre..neked köszönöm a kommentet szép estét
2017. máj. 24. 21:38
 27/65 A kérdező kommentje:
"A méhen belüli fejlődés szempontjából az embrionális szakasz a legkritikusabb időszak, amely a sikeres beágyazódást követően a 6-8. hétig tart. A magzat ekkor a legsebezhetőbb, hiszen ebben az időszakban alakulnak ki a test alapvető szervei (agy, szív, tüdő, szem, fül, szájpadlás, emésztőszervek) és a testrészek. Ha ebben a szakaszban az embriót külső/belső ártalmak érik,nagyon könnyen súlyos fejlődési rendellenességek alakulatnak ki.Nagyon veszélyesek lehetnek a magzatra a gyógyszerek, a vegyszerek, a fertőző betegségek, amelyek akár maradandó károsodást is okozhatnak".
2017. máj. 24. 21:44
 28/65 A kérdező kommentje:
Mielőtt vádaskodsz nézz neten utána a dolgoknak:) mint írják ilyenkor az embrion NAGYON KÖNNYEN súlyos fejlődési rendellenességek alakulhatnak ki. Én sajnos pont ebben a szakaszban tömtem magamba az erősebbnél erősebb gyógyszereket tehát létezik ilyen kedves kommentelő
2017. máj. 24. 21:46
 29/65 anonim ***** válasza:
25%
Hidd el, nem kell a neten utána néznem, jó pár évig tanultam egyetemen...és amiket írtam gyógyszerek, ezek amiknek bizonyítottan teratogén hatása van, de egyiket se hirtelen megbetegedésre adják.. egyes antibiotikumok, szulfonamidok veszélyesek lehetnek, a terhesség második felében, ezek csontfejlődési rendellenességeket okozhatnak. Ráadásul az első pár hétben ugye nincs is kapcsolat az anya és a magzat között, ilyenkor a mindent vagy semmit elve érvényesül, tehát ha károsodik, akkor magától elmegy, ha nem, akkor egészséges. De írd már le a gyógyszer nevét légyszives, szeretnék valami újat tanulni így 6 félév gyógyszertan után.
2017. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit hiszel hogy talán te okosabb vagy egy orvosnál??nem is allok le veled vitatkozni nem sullyedek le..nem egy nőröl hallotam akinek gyógyszertől lett beteg a magzata..de hat végülis te jobban tudod mint egy orvos a többi kommentedre nem is reagalok úgyhogy nyugodtan irj ki magadbol mindent hatha valakit erdekel;)
2017. máj. 24. 22:04
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!