Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem tudja megérteni...

Miért nem tudja megérteni anya, hogy én ilyen körülmények között nem akarok gyereket? Ezt komolyan magyarázni kell egy felnőtt nőnek?

Figyelt kérdés

Terhes lettem 20 évesen.

A barátom, anyukám és az orvosom tud róla. Nem fogom megtartani, ezt eldöntöttem. Viszont ezt sem a barátom, sem anya nem bírja megérteni...

A barátom teljesen gyerekesen áll hozzá, hogy "gondoljak bele, milyen gyönyörű babánk lenne a génjeink miatt", meg hogy legalább 3-4 évig pihenhetnék, stb. Igen, cukik a babák, de kb. amíg el nem kezdenek sírni. A barátommal pedig most leszünk együtt 13 hónapja és 22 éves létére ez a leghosszabb kapcsolata... Szeretem, de tudom, hogy a baba is ideig-óráig lenne neki érdekes.


A másik pedig, hogy hiába van jó anyagi helyzetünk (mindkettőnknek lakás, autó, nem kell dolgoznunk az egyetem mellett, általában étteremben eszünk, van pénzünk utazni, szórakozni), az nem a mi pénzünk. Hanem a szüleinké. Én pedig nem akarok az ő pénzükön gyereket nevelni. Ezt pedig anya nem érti meg, azt mondja, hogyha kell, akár 30 éves koromig is támogatnak anyagilag és megvesznek bármit, amit szeretnék.... És hogy ő mennyire szeretne unokázni, segítene mindenben, akár az éjszaka közepén is jönne, ha hívjuk.

Mindig felhozza ezt a témát, pedig elmondtam, hogy nem szeretnék erről többet beszélni, biztos vagyok a döntésemben és elég nevetséges lenne úgy babáznunk, hogy közben a szüleink utalgatják nekünk a pénzt és fizetik a számlákat, meg a benzint.


Szerintetek mit csináljak, hogy elfogadja, vagy legalább ne szóljon ebbe bele?


2017. júl. 24. 10:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/172 A kérdező kommentje:

Milyen orvosfeleség?!:D

Amiért az apukája az, ő még nem lesz ettől orvos.

Egy szóval nem írtam, hogy ő is orvosin lenne.

2017. júl. 24. 10:56
 12/172 anonim ***** válasza:
1%

"Mert mi lesz, ha az apukáját baleset éri és soha többet nem tud műteni? "

bocs, ebből nekem az jött le, hogy a leendő gyermek apukájáról van szó.

2017. júl. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/172 anonim ***** válasza:
17%

Nem vagyok abortuszellenes, de az esetedet én sem értem. Ritka az ilyen szitu, hogy mindenki támogat.

Hogy a barátod nem apatípus, és nem akarsz egyedülálló anyuka lenni, ez egy jó érv, ok. De akkor minek erőlteted ezt a kapcsolatot, hogy majd túlélitek? Egyik szavad üti a másikat.

Igazából nem kell megértenie meg egyetértenie senkinek, a te döntésed, de minden döntéssel következmény is jár. Jelen esetben pl az, hogy anyukád hosszú-hosszú időre csalódik benned. Majd elmúlik. :)

2017. júl. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/172 anonim ***** válasza:
65%
Tk az az egyetlen jó érv, hogy nem akarsz egyedülálló anyuka lenni. Viszont akkor ezt tisztázni kellene pároddal is, hogy te igazából nem tervezel vele hosszútávra.
2017. júl. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/172 A kérdező kommentje:

Az is érv, hogy én EGYÁLTALÁN nem akarok anyuka lenni.

Túl önző vagyok hozzá, számomra más dolgok a fontosak az életben.

Nem közvélemény kutatás volt a célom, hogy ki tartaná meg és ki nem...

2017. júl. 24. 11:02
 16/172 anonim ***** válasza:
89%
Ha egyáltalán nem akarsz anyuka lenni, az is jó érv, de ahhoz olyan párt kellene keresni, aki szintén nem akar apuka lenni...
2017. júl. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/172 anonim ***** válasza:
87%

A kérdésed az volt, hogy miért nem tudja megérteni anyukád a dolgot. Erre vázolta fel mindenki a saját szemszögét, hogy lásd, másképp is lehet nézni a szitut, mint te teszed. :) Vagyis kár visszatámadni, a kérdésedre válaszolt mindenki. Azért nem érti meg anyukád, mert másképp gondolkodik, mint te. A példákat lásd fentebb.

Csinálnod meg semmit nem kell, hogy elfogadja, csak kiállnod a döntésed mellett, és tudomásul venni, hogy ez biza azzal jár, hogy anyukád és sokan mások sem értenek egyet veled. Pont.

2017. júl. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/172 anonim ***** válasza:
34%

Ha egyáltlán nem akarsz anyuka lenni, akkor miért nem védekeztetek? Ja, persze, itt mindenki védekezés mellett lesz terhes.

Szerintem azért nem érti anyukád, hogy nem akarsz a nyakukra szülni, mert te magadat simán eltartatod magad velük. (Bocs, de te írtad, hogy így van) Ő ugyanezt megadná az unokájának, de te ezt már nem ézed helyesnek? Nek

2017. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/172 anonim ***** válasza:
82%

Annyira szánalmas a gyk- válaszolók hozzáállása.

Ha ugyan ezt a sztorit úgy írja le, hogy meg akarja tartani a babát, akkor letámadnátok, hogy minek szül más nyakára.

Most meg az a bajotok, hogy mindent megkapna, miért nem tartja meg.

2017. júl. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/172 anonim ***** válasza:
58%
9-es, majd akkor szólhat bele a férfi is, ha majd neki kell kihordani és megszülni azt a gyereket. Ez csak és kizárólag a nő döntése, mivel az ő testében van, neki kell a terhességgel járó minden gonddal foglalkozni, neki kell megszülni a gyereket. Vagy neki kell felfeküdni az asztalra és kikapartatni a gyereket. Mindegy, hogy hogy dönt. az a lényeg hogy az ő döntése, mivel vele történik. Én pl majdnem meghaltam szülés közben, nem mondanám senkinek, hogy muszáj ezen átmennie, még akkor is, ha nem akarja. De ha érdekel, én is megtartanám ebben a helyzetben, de nem én vagyok ebben a helyzetben, hanem a kérdező.
2017. júl. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!