Ti megmutatnátok kamasz gyereketeknek/lányotoknak az abortuszos videot vagy képeket egy kb akkora babáról?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti, egy itteni kérd3s kapcsán merült fel ahol egy orvos lány leirta milyen megterhelő nekik egy 10-12 hetes abortusz ahol már látszik a magzat darabokban. Eszembe jutott hogy gimiben egy üres bioszórán megnéztünk tanár nélkül egy abortuszos dokumentumfilmet es nagy balhé lett belőle hogy mi van ha valakit érzelmileg annyira megvisel hogy rossz hatással lesz rá k3sőbb. Én mindig nagyon rendesen védekeztem, nem csak a film miatt, de eszembe jutott hogy tuti megmutatom majd ha lesz lányom, csak hogy érezze hogy ez milyen komoly és nem rutinműtét. Szerintetek ez nagyon durva lenne, ti megmutatnátok?
2017. nov. 15. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
84%
Nem mutatnám meg, mert egy hatásvadász baromság. Ahelyett, hogy iskolásokkal ilyeneket nézetnek inkább lehetne normális felvilágosítást tartani. Számomra sem lenne megrázó, az sem ha feldarabolt embriót kellene látnom, számomra az nem kisbaba... Sokkal megrázóbb a nyomorogva élő gyerekeket nézni, meg az azokat akiket nevelőotthonba tesznek, mert nem megfelelőek a körülmények, meg azokat akiket a le*rom szüleik nevelnek. Egy tini ne szüljön gyereket, van elég éhes száj ezen a világon. És tudom tudom...az esélyt megadni így meg úgy... Kár, hogy ez a legtöbb "életvédőt" csak addig érdekel, ameddig világra nem jön az a gyerek...
2017. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
18%

#20, ugyan én nem a #19-es válaszoló vagyok, de azért reagálnék a kommentedre. :)


Megerőszakolás: hát ez egy nagyon fájdalmas eset, tényleg nehéz lehet ilyenkor a nőnek, nem ítélem el, ha valaki ilyenkor az abortuszt tartja legjobb megoldásnak. Viszont lehet az örökbeadás mellett is dönteni. De vannak olyan esetek is, hogy az erőszakból született gyermekét megszereti az édesanya, és felneveli.


[link]


Súlyosan életképtelen gyerek: ez teljesen más megítéléd alá esik, miért ilyen szélsőséges eseteket kell felhozni?


Szegénység: ilyen esetekben is örökbe lehet adni, vagy segítséget kérni, nem szégyen az.


#21, szóval szamodra nem megrázó a feldarabolt embriók látványa? És a feldarabolt már megszületett csecsemőké? Miben más a kettő? Semmiben. Ha csecsemőgyilkosságról hallunk, mindenki felhaborodik, az abortusz miben más?


Amúgy ma már nem igen vannak nevelőotthonok. Örökbefogadó családokhoz kerülnek, vagy SOS gyermekfalvakba. Szerető családokban nőhetnek fel ezek gyermekek. Azok a gyerekek, akiket örökbe adtak, általában hálásak a vér szerinti anyának, hogy esélyt adtak nekik az életre.


"Kár, hogy ez a legtöbb "életvédőt" csak addig érdekel, ameddig világra nem jön az a gyerek..."

Ez sem igaz. Nagyon sokan nyújtanak segítséget pl. szegeny családoknak, de vannak olyanok is, akik arra teszik fel az életüket, hogy sok gyermeket örökbefogadnak. Egy barátnőm anyukája például sok beteg gyermeket is örökbefogad, vagy romákat, és tisztességgel, szerető környezetben felneveli őket.

2017. nov. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
0%
2017. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
76%

22!


Na és miért esik más megítélés alá? Mert pont ugyan úgy véget vetnek a terhessegnek, pont ugyanolyan embrió, sőt, mivel ez estben az abortusznal nincs idő határ, akár teljesen kifejlett magzat is lehetne, aki ha csak simán születne koraszulottkent lenne kezelve. A magzatvedok szeretik elkülöníteni a nő kérésére végzett abortuszt az egészségügyi indokutol, holott a kettő ugyanaz. Lehet, hogy Kati azért akar abortuszt, mert ő maga is nyomorogtok és a semmiből nem tud még egy gyereket is eltartani, Zsuzsi meg azért nem akarja a magzatot megtartani, mert Down szindrómás és neki meg nincs kedve/ereje egy fogyatékos gyereket nevelni. Mindkettő kenyelembol lesz abortalva, csak az elsőre lehet kopkodni, mert a szemét nő, a másikat meg lehet piedesztalra emelni, hogy milyen csodás anya.

2017. nov. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
3%

#24, egy Down szindrómás esetében elítélem az abortuszt, de egy olyan esetben, ahol születés utan amúgyis meghalna a beteg baba, szügségszerű.

Viszont ezek a szűrővizsgálatok nem adnak 100%-ban pontos eredményt. Pl. unokatesómék babájáról is megmondták, hogy Down-szindrómás lesz, és mégis makk egészségesen született. Belegondoltál, hány egészséges magzatot vetenek el Down szindrómára hivatkozva vilagszerte? Egyébként a doen-osok ma már fejleszthetők, nagy eséllyel élhetnek teljes vagy majdnem teljes életet.

2017. nov. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
80%

25!


Mindenki magán ügye, hogy kíván e down szindrómás gyereket nevelni, pont ugyan úgy, ahogy azt is, hogy egyáltalán kíván e gyereket szulni

2017. nov. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
8%

#26, abszolút egyetértek.

De aki nem akat gyereket, az védekezzen rendesen, aki pedig nem akar down szindrómás gyerkőcöt felnevelni, adja örökbe egy szerető családhoz. De abortuszra ne kerüljön sor. :(

2017. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 anonim ***** válasza:
74%
Kedves 22es! Mint mondtam, számomra nem egyenlő egy embrió egy gyerekkel, és hát, igencsak sokmindenben különböznek. Örökbeadás? Szóval egy iskolás lány hagy szúrja már el az életét azzal, hogy 9 hónapig kiesik a suliból, vagy egy egyébként is hátrányos helyzetű a munkából! Egyszerűen életszerűtlen amiket írkálsz... Nincsenek nevelőotthonok? Érdekes, mert gimisként kb 10 gyerekkel utaztam minden reggel akik ugyanabból a nevelőotthonból jöttek! Rossz körülmények miatt kerültek be és általában 3-4 testvér/ csalát arányban...milyen jómár hogy sosem döntött ab mellett az anya! Így négyen mehettek a nevelőotthonba majd a börtönbe! Ne kamuznál legalább, hogy nincs ilyen! De mint mondtam... Nem az abortuszt tartom szipiszupi dolognak, csak amennyit belefccölnek ebbe a szüldmegpropagandába inkább szánhatnák a megelőzésre! De valahogy azt csak lerendezik annyival, hogy "ha már nem volt eszed védekezni". Mennyi kérdés van ezen az oldalon is, ami alátámasztja ezt! Azok a gyerekek mindig megkapják, hogy dehülye vagy fiam, de senki nem gondol bele, hogy mégis honnan juthatna érdemi infóhoz, ha az tabu, meg jön mindenki az álszent dumával h 16-17 evesen nem a szexen kellene hogy járjon az esze....de ha ugyanez a gyerek terhes lesz, akkor jajjám tartsa meg és hipphopp felelősségteljes felnőtt lesz! Egy fiatalt sem arra kellene bíztatni, hogy szüljön másnak, hanem megertetni vele, hogy mit és hogyan tegyen azért, hogy ne csessze el az életét és egyszer majd normáls körülmények között nevelhesse föl a gyerekét...de ez nehéz, ameddig az élők kárára véditek az életképtelenr...
2017. nov. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
80%

27!


Légyszíves írj csak egy, egyetlen egy 100%bán biztos védekezési módot. Nem kel több, egy elég lesz.


Ha örökbe adná, akkor azert kopkodne rá mindenki. Az ő döntése, hogy abortuszt akar vagy sem.

2017. nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
11%

Hát én inkább ezt mutatnám meg. Szerintem eljárástanból ez is elegendő. Amiről viszont alig esik szó, az az, hogy mi történik a nők nagy részével miután elhagyják a műtőt, hogyan mennek tönkre családok és életek. Nem csak a lelkiismeretfurdalásról beszélek, hanem mindarról a lavináról, melyet egy ilyen beavatkozás elindít. A legelső probléma egy abortusz után általában az hogy a párkapcsolat tönkremegy.

Meg akkor is ha együtt döntöttek így és maradnak is együtt. Valami megváltozik, hiszen elpusztítottak egy közös "művet" vagyis eletet.De jöhet utána betegség, önpusztítás, depresszió és barmi amit el lehet képzelni.A pszichológusok, családfaállítók, családfagyógyítók sokat tudnának mesélni mennyi munka talpra állítani egy nőt, egy családot. Generációkon átívelő hatása van. Hat a később megszülető gyermekekre és más irányba viszi a nő egész további életét.


[link]

2017. nov. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!