Ti megmutatnátok kamasz gyereketeknek/lányotoknak az abortuszos videot vagy képeket egy kb akkora babáról?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti, egy itteni kérd3s kapcsán merült fel ahol egy orvos lány leirta milyen megterhelő nekik egy 10-12 hetes abortusz ahol már látszik a magzat darabokban. Eszembe jutott hogy gimiben egy üres bioszórán megnéztünk tanár nélkül egy abortuszos dokumentumfilmet es nagy balhé lett belőle hogy mi van ha valakit érzelmileg annyira megvisel hogy rossz hatással lesz rá k3sőbb. Én mindig nagyon rendesen védekeztem, nem csak a film miatt, de eszembe jutott hogy tuti megmutatom majd ha lesz lányom, csak hogy érezze hogy ez milyen komoly és nem rutinműtét. Szerintetek ez nagyon durva lenne, ti megmutatnátok?
2017. nov. 15. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
27%

63as, neked miért olyan egyértelmű hogy a válaszoló gyereke kénytelen az abortuszt választani? Attól hogy neked minden kis nehézségre az a megoldás, még sok más embernek nem az.

Majd a te gyereked lesz az aki lelkesen hirdeti az abortuszt a társai körében, hiszen azt tanítod neki hogy az milyen jó dolog, és semmi következménye nincs, kb olyan mintha nem menne el egy buliba a következőn majd ott lesz. Az, hogy te ennyire könnyedén veszed egy élet kioltását, még nem azt jelenti hogy mindig ez a jó lépés.

2017. nov. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
28%

69 vagyok,

Az az első kommentem a témában, azt hiszem senki nevelési módszerét nem kritizàltam.

Rlmondtam, hogy nálam mi volt hatásos, hogy tudtam sosem szeretnék abortuszt, tehát, ha nem figyelek eléggé, akkor az lenne.. Ergo sosem voltam felelőtlen, még a házasságomban sem.


A kérdés a videó volt, amire ugyancsak választ adtam.. Gyerekfüggő...

2017. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
76%

Ha úgy értetted a kénytelen leszt, hogy rakenyszeritenem, akkor nagyon tévedsz. Még véletlenül se. Az ő döntése kell hogy legyen és hogy őszinte legyek, én csak a lehetőségeket fogom elmondani a következményekkel együtt, azt ő soha nem fogja tudni, hogy én melyiket választottam volna a helyében.

A kényszert úgy értettem, hogy mindenki életében merülhet fel olyan, ami miatt nem tarthatja meg a terhességet. Pl megeroszakoljak, de nem használ az esemény utáni, beteg a magzat, vagy a saját élete van veszélyben a terhesség miatt. A többség szerint ez más, mint a nő kérésére végzett abortusz, valójában pont ugyan az. Kényelmi szempont alapján végzett abortusz. De továbbra is mindenki maga dönti el, hogy mit csinál. Én támogatom a gyerekemet minden döntésében

2017. nov. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
65%

Nem, nem mutatnám meg! Minek kéne? Ha akarja majd megnézi, ha nem, akkor nem nézi. Fel lesz világosítva, hogy védekezni mindig kell és mindig figyelmesen, felelősen kell azt csinálni, de ennyi. Ő a lányom és tegyen bármit, az is marad, úgy hogy ha ne adj isten egyszer arra kerülne a sor, hogy terhes lesz és abortuszra akar menni, akkor abban is támogatni fogom és nem fogom érzelmileg zsarolni. Egy amúgy is kétségbeesett terhes lányba nem kell még belerúgni azzal is, hogy abortuszos képeket mutogatunk, ráadásul az interneten rengeteg olyan kép kering, amin jóval nagyobb magzat abortuszáról láthatók képek. Ez is csak érzelmi zsaroláson alapuló propaganda, hogy elrémisszék a nőket....És azt az érzést keltsék bennük, micsoda utolsó sz*ar alakok. Miközben ez nem igaz! Nem lesz valaki attól rossz ember, ha a saját életét helyezi előtérbe egy embrióval szemben és úgy éli az életét, ahogy az neki megfelelő. Szóval szerintem ez a mutogassunk abos képeket a szerencsétlen lányoknak, egy marha nagy adag érzelmi zsarolás és beléjük akarják kényszeríteni azt az érzést, hogy micsoda aljas dolog úgy élni az életed, ahogy neked jó és a saját tested felett rendelkezni rossz dolog.

Én biztos nem fogom ezt nevelni a lányomnak. El fogom mondani neki, hogy az abortusz nem mulatság és nem fogamzásgátlás, DE ha mégis arra a döntésre jutna, h el akarja vetetni, akkor nem fogok neki prédikálni. Megfogom, elviszem az orvoshoz és mellette leszek és nem egy embriót fogok az ő élete és boldogsága elé helyezni! Ez lenne a normális, hogy nem akarjuk ráerőszakolni a gyerekünkre a mi értékrendünket és nem akarjuk szándékosan tönkretenni az életét!

Én egyébként annak se látom semmi értelmét, hogy papolunk egy 17-18 éves, szüleinél élő, anyagilag a szüleitől függő, iskolás lánynak arról, hogy igen is szülje meg a gyereket, akit nem akar, a nagy büdös semmire, mert az úgy a jó! Nem értem miért kéne nekiállni szentbeszédet tartani egy lánynak, aki abortuszt akar, arról hogy mi is történik egy abortusz során.. Egy ennyi idős lány igen is tisztában van már az abortusz fogalmával, teljesen feleslegesen tovább boncolgatni a témát. Aki mindenképp abra akar menni, azt nem fogják meghatni a csúnya, abortuszos történetek..ű

És ugyanezen elven, miért nem álltok neki a terhes lányotoknak, aki meg akarja tartani a gyereket, arról prédikálni, hogy mennyi kellemetlenséggel jár egy terhesség, mekkora fájdalom jár a szülés és utána mennyi álmatlan éjszakával, rengeteg idegességgel és egy örök életre szóló 0-24-es felelősségvállalással jár...?? Ja mert akkor a ti akaratotok teljesül, sikerült előtérbe helyezni egy embriót egy már megszületett, élő és érző, saját gondolatokkal és akarattal rendelkező ember elé, a többi már nem számít.. A fair az lenne ha a terhességgel-szüléssel és gyerekneveléssel kapcsolatos összes negatívumot ugyanúgy felsorolnánk egy terhes fiatal (iskolás) lánynak!!

2017. nov. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
37%

13 éves voltam, mikor iskolában mutattak bioszórán abortuszos videót. Egy életre belém vésődött. Nem lettem rosszul, de tudatosult bennem, hogy az nem csak egy paca, akit épp szétszednek.


Nem tartom hülyeségnek, hogy szülőként ilyet mutatsz neki, csak a film után tessék róla beszélgetni, mert biztos, hogy lesznek kérdései, amikre őszinte választ fog várni.

2018. dec. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
73%
Én egyáltalán nem akarom, hogy a gyerekem abortusz-ellenes legyen, a saját véleményét neki kell kialakítania erről a dologról IS. Persze, megmutatnék neki bármit - ha érdekli és kéri - és elmondanám a hozzá tartozó valóságot is.
2018. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
72%
Nem mutatnek neki ilyen videot, maxiumum ha ot kifejezetten erdekli. De elmondanam, hogy mennyire fontos a vedekezes. Es ha megis valamilyen okbol terhes lenne akkor tamogatnam ot ha abortuszra akar menni. Nyilvan elmondanam neki, hogy az abortusz nem egyenlo a fogamzasgatlassal es nem egy egyszeru dolog, de ugyan ugy elmondom neki mivel jar a terhesseg, szules, gyerekneveles es nem a rozsaszin szemuvegen keresztuli torteneteket hanem a valosagot. Soha nem zsarolnam erzelmileg. De amugy abba nem gondolnak ilyenkor bele a magukat eletvedonek nevezo lenyek, hogyha egy fiatal felelotlenul szexel akkor majd felelossegteljes lesz egy magzattol? A szex sokkal “kisebb” dolog mint a gyerekvallalas. De akkor tegyuk fel nem is nevelne fel mert tenyleg nem tudja mibol, hogyan stbstb. es ilyenkor jon az, hogy akkor adja orokbe. Ugyan oda jutunk megint vissza. Miert lenne felelossegteljes a terhesseg alatt ha szexelni felelotlen volt? Miert ne inna, drogozna, cigizni vagy okozna mas modon kart a magzatban? Miert jobb egy szobanovenykent funcionalo gyerek, mintha abortuszra ment volna? Igy is tul van nepesedve a fold, nem gondolom, hogy szukseges meg jo sok ehes szaj, csak mert az abortusz egyesek szerint “gyilkossag”.
2018. dec. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!