Ti megmutatnátok kamasz gyereketeknek/lányotoknak az abortuszos videot vagy képeket egy kb akkora babáról?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti, egy itteni kérd3s kapcsán merült fel ahol egy orvos lány leirta milyen megterhelő nekik egy 10-12 hetes abortusz ahol már látszik a magzat darabokban. Eszembe jutott hogy gimiben egy üres bioszórán megnéztünk tanár nélkül egy abortuszos dokumentumfilmet es nagy balhé lett belőle hogy mi van ha valakit érzelmileg annyira megvisel hogy rossz hatással lesz rá k3sőbb. Én mindig nagyon rendesen védekeztem, nem csak a film miatt, de eszembe jutott hogy tuti megmutatom majd ha lesz lányom, csak hogy érezze hogy ez milyen komoly és nem rutinműtét. Szerintetek ez nagyon durva lenne, ti megmutatnátok?
2017. nov. 15. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
0%

"Egy kómás beteg attól még ugyanúgy egy már kifejlett, megszületett, önálló személy, aki valamilyen baleset/betegség miatt x időre kómába került."

Amikor a legtöbb abortuszt végrehajtják, a kis embriónak már van keze, lába, szívverése? Honnan döntsük el mikortól számít valaki embernek? Ha már az anyaméhen kívül van? Ha tud beszélni, járni?

Szerintem az ember a fogantatás pillanatától kezdve ember, és megérdemel egy lehetőséget az életre. :)


"A magzatfanatikusok azok, akik gondolkodás nélkül mindenhova odafröcsögik a szent hittérítő prédikációjukat, annak ellenére, hogy a kérdező világosan leírta, h NEM fogja megtartani"


Ha ti leírhatjátok a véleményeteket, és bíztathattok másokat arra, hogy elvetessék, mi mért ne írhatnák le, hogy van más út?


"67%os, szerinted még a down szindrómás gyereket is meg kell tartani, hagy kerüljön szerető családhoz...naná, mert csak úgy tolonganak a down-os gyerekekért...de most ez mindegy is"

A down szindrómások is élni akarnak, és bizony szerető családban felnőni.

[link]

És azért vannak olyanok, akik tisztesseggel, szeretetben felnevelik a downos gyereket.


"Akkor gondolom te vegetáriánus is vagy, ugye? Sőt mi több, vegán. És nem alkalmazol gyógyszereket meg a gyógyászatban alkalmazható eljárásokat, ugye? Mert hát pl az antibiotikummal millió kis életet ölsz meg, akiknek önálló DNS-ük van. Nem beszélve a sokmillió elpusztított állatról ilyen olyan célból."


Nem vagyok vegán, meg semmiféle ilyesmi, de az emberi élet védelmét fontosnak tartom.

2017. nov. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
80%

#40 Na, pont a PETA, érdekes hogy abortusz ellenes vagy de támogatsz egy szervezetet ami a "Mentvényei" több mint 70%-át elaltatta 2016-ban, de igaz, egészséges kutyákat öljünk csak halomra, de embriókat nem szabad.


Egyébként érdekes kérdést vet fel az önrendelkezési jog ami ugye kimondja hogy az ember saját teste fölötti rendelkezéshez való joga minden törvény felett kell hogy álljon mivel ez szembe megy az embrió életével.

Ez egy kicsit olyan mintha én azt mondanám valakinek hogy márpedig köteles nekem adni a fél veséjét, igaz hogy olyan munkát végez amit utána nem tud folytatni de ne legyen önző, áldozza fel a boldogságát csak mert én azt akarom. Tulajdonképpen mindkettőnknek igaza van de a valóságban az dönt akié a vese.

2017. nov. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
71%

Jajj de remek van egy olívabogyó nagyságú embrió, aminek utyuli-kutyuli van valami kis kezecskere és labacskara hasonlító kezdeménye. Na és?! Attól még nem tud életben maradni, mert mint említettem létfontosságú szervei NINCSENEK.

Nem azt kell boncolgatni, hogy mikortól számít embernek! Itt arról volt szó, hogy szerinted egy embrió és csecsemő között semmi különbség nincs.... Sőt lassan már ott tartunk, hogy az embrió a ámen megszületett embereknél is fejlettebb és értékesebb.. Nevetséges komolyan.


El vagy tájolva, ugyanis SENKI nem biztat senkit abortuszra! Tanulj meg szöveget értelmezni!! Mint írtam az esetek 99,99%-ban az itt kérdezők abortuszra akarnak menni és azzal kapcsolatban kérnek tanácsot, ti nagy magzatimádók pedig az esetek 100%-ban megjelentek és fröcsögve predikaltok, rengetegszer minősíthetetlen stílusban, hogy igen is tartsa meg, így úgy gyilkosság, hogy ölheti meg a gyereket stb stb. Úgyhogy ne keverjük a szezont a fazonnal! Mi érdekes mod tudunk a kerdesre valaszolni, nektek ez eddigi még nem sokszor sikerült! Senkit nem érdekel mit gondoltok az abortuszról, ha a kérdező leírja h nem akarja megtartani ti akkor is eroszakoskodtok!!

Szerinted nem tudjak az emberek h azt a gyereket meg is lehet tartani??! Tudjak a lehetőségeiket, ők mégis az abot akarjak választani!!! Akkor ezt miért nem lehet felfogni és elfogadni...?!

2017. nov. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
9%

"Na és?! Attól még nem tud életben maradni, mert mint említettem létfontosságú szervei NINCSENEK"

De az anyaméhen belül életben tud maradni, és egy kis embriónak az anyaméh a fejlődesi közege. Akkor most egy kisbabát is nyugodtan mrg lehet ölni, hiszen nem képes életben maradni, ha kitesszük a természetbe? Egy kisbabának a szüleire van szüksègre az életben maradáshoz. A kómás betegnek pedig gépekre van szüksége az életben maradáshoz. Ezen logika alapján hogy lehet jogosultsága az élethez a kómás betegnek és a csecsemőnek sem.


"Itt arról volt szó, hogy szerinted egy embrió és csecsemő között semmi különbség nincs.... "

Bocsánat, biztos félreérthetően fogalmaztam. Tehát természetesen van különbség, más fejlődési szakaszban vannak. De ettől még ugyanannyira számítanak embernek. És mit számít, hogy a megszületett csecsemő már tud lélegezni? Ettől még önállóan ugyanúgy nem tud élni.



Ha meg valaki minősíthetetlen stílusban gyilkosozik, az tényleg nem segít. :/

Viszont ettől még kedvesen rá lehet kerdezni, hogy örökbeadásra gondolt-e, elmondhatjuk neki, hogy van más lehetőség.



"Mi érdekes mod tudunk a kerdesre valaszolni, nektek ez eddigi még nem sokszor sikerült"

Hát ez érdekes. Ugyanis az itt feltett kérdés az volt, hogy megnézetnénk-e a tinédzser lanyunkkal abortuszos videót, te ugrottál rá az "abortusz helyes témára", miközben a kérdező nyilván ab ellenes, és már határozott vélménye van és szétoffoltad a témár, határozottan e élvezkedsz nagyon ezen a témán.😉

2017. nov. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
76%

"De az anyaméhen belül életben tud maradni, és egy kis embriónak az anyaméh a fejlődesi közege." - igen. Csak épp az anyaméh a nőé és nem az embrióé.


" Egy kisbabának a szüleire van szüksègre az életben maradáshoz." - ez meg szimplán nem igaz. A kisbabának VALAKIRE van szüksége, aki vállalja, hogy a segítségére lesz.


És pont ez a végtelenül nagy különbség, hogy az első eset antagonisztikus ellentét, a második meg feloldható ellentét. Ahhoz meg szerintem nagy elvakultság kell, hogy valaki szerint az embriónak több joga legyen más méhéhez, mint a nőnek a sajátjához...

2017. nov. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
69%

"Ti megmutatnátok kamasz gyereketeknek/lányotoknak az abortuszos videot..." Kérdező, az ember kamasz korában már önmaga szokta eldönteni, hogy mit néz meg és mit nem.

Egyébként szerintem az abortuszos filmek 90%-a eleve csak annak durva, aki abortusz-ellenes.

2017. nov. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
16%

Off: A méh valóban a nő testének a része, de semmi másra nem alkalmas, mint hogy egy embrió fejlődjön benne. Onnantól tehát, hogy beágyazódik a méhbe a megfogant élet, a méh azé a kicsi sejtcsomóé. Ha valaki nem akarja, hogy az embrióé legyen, előzze meg, hogy belekerüljön.

Nem kell a "nincd 100%-os védekezés" szöveg. Tudom, sokszor levezettétek, hogy ha x nőre vetítjük a fogamzásgátló módszerek pearl-indexét, az abortuszok száma még alacsonynak is tekinthető, de ez így hülyeség. Itt egy példa: Szlovákiában a termékeny korú nők 17%-a használ hormonális vagy méhen belüli fogamzásgátlót, mégis évről-évre csökken az abortuszok száma és arányaiban is kevesebb abortuszt végeznek, mint Magyarországon. Pedig 83%-uk gumit, természtes módszert vagy semmilyen védekezést nem használ

Nem mazochisták a szlovákiai nők, ugyanúgy probléma az alacsony születésszám, mint más országokban.


On: a kamasz lányomnak megmutatom a képeket, amelyeken már 7-8 hetesen látszottak a végtag kezdeményei, a videókat, melyeken 10 és 12 hetes magzatként ficánkolt a hasamban. Elmondom, hogy már működtek a veséi, voltak belei, bordái, szemei, szopta az ujját és amikor az ultrahangos kicsit erősebben rányomta a hasamra az ultrahang fejet, ő arrébb evickélt.

És lehet, utána megmutatom neki, hogy néz ki egy abortált magzat. Én is sok ilyen képet nézegettem kamaszként, számomra egyértelmű volt, hogy az abortusz egy élet kioltása. Lehet, hogy néhány hetesen még nem érez semmit, de akkor is egy dobogó szívű, rohamos tempóban fejlődő, a fejlődés méhen belüli szakaszában levő ember.

2017. nov. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
9%
43/47, most éppenséggel te vagy az, aki ide jött fröcsögni. Nem látom, hogy a kérdére válaszoltál volna, csak ömleszted magadból az óriási sejtcsomó utálatodat.
2017. nov. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
73%
" Onnantól tehát, hogy beágyazódik a méhbe a megfogant élet, a méh azé a kicsi sejtcsomóé." - dehogy, azt a méhet továbbra is a nő sejtjei, szövetei alkotják. Arra meg igazándiból senkinek nincs joga, hogy előírja másoknak, hogyan éljenek. Bizony, egy embriónak se, sőt, annak végképp nem.
2017. nov. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
0%

"Csak épp az anyaméh a nőé és nem az embrióé."

Viszont az embrió nem a nőé. Nem a nő sejtjeinek része. Ezért mondtam, hogy önálló, az anyáétól eltérő DNS-e van. Ő egy ember.



"A kisbabának VALAKIRE van szüksége, aki vállalja, hogy a segítségére lesz. "

Na, ha már nem tudsz mibe belekötni, akkor köss bele a legapróbb dolgokba. :D


"Ahhoz meg szerintem nagy elvakultság kell, hogy valaki szerint az embriónak több joga legyen más méhéhez, mint a nőnek a sajátjához..."

Ilyet senki nem mondott, ezt honnan szedted? Szerintem a nőt és az embriót is megilleti az élethez való jog. Viszont attól, hogy egy nő megszüli a babáját, még nem veszíti el az élethez való jogát.

2017. nov. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!