Ti megmutatnátok kamasz gyereketeknek/lányotoknak az abortuszos videot vagy képeket egy kb akkora babáról?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti, egy itteni kérd3s kapcsán merült fel ahol egy orvos lány leirta milyen megterhelő nekik egy 10-12 hetes abortusz ahol már látszik a magzat darabokban. Eszembe jutott hogy gimiben egy üres bioszórán megnéztünk tanár nélkül egy abortuszos dokumentumfilmet es nagy balhé lett belőle hogy mi van ha valakit érzelmileg annyira megvisel hogy rossz hatással lesz rá k3sőbb. Én mindig nagyon rendesen védekeztem, nem csak a film miatt, de eszembe jutott hogy tuti megmutatom majd ha lesz lányom, csak hogy érezze hogy ez milyen komoly és nem rutinműtét. Szerintetek ez nagyon durva lenne, ti megmutatnátok?
2017. nov. 15. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
16%
Szépen felmondod a freudi modellt, biztos nemrég ez volt a lecke. Nem mondom, hogy nem nyilváníthat véleményt bárki, sőt épp a karakán, t.kös, őszinte szembenézést hiányolom: sose olvastam itt még olyat, hogy igen, tudom, hogy akit kinyírni készülök, az az én közvetlen leszármazottam, aki ember, olyat annál inkább, hogy sejtcsomó, hogy nem személy, hogy parazita stb. Minket nem vezettek meg, de magatoknak is féltek bevallani? Ezért mentek át nettó szemantikába?
2017. nov. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
60%
#61, bizony, nem tudod a saját szavaidat mások szájába tukmálni, mert nekik is vannak saját szavaik. Az élet már csak ilyen...
2017. nov. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
71%

"On: a kamasz lányomnak megmutatom a képeket, amelyeken már 7-8 hetesen látszottak a végtag kezdeményei, a videókat, melyeken 10 és 12 hetes magzatként ficánkolt a hasamban. Elmondom, hogy már működtek a veséi, voltak belei, bordái, szemei, szopta az ujját és amikor az ultrahangos kicsit erősebben rányomta a hasamra az ultrahang fejet, ő arrébb evickélt. 

És lehet, utána megmutatom neki, hogy néz ki egy abortált magzat. Én is sok ilyen képet nézegettem kamaszként, számomra egyértelmű volt, hogy az abortusz egy élet kioltása. Lehet, hogy néhány hetesen még nem érez semmit, de akkor is egy dobogó szívű, rohamos tempóban fejlődő, a fejlődés méhen belüli szakaszában levő ember."


Biztos sokat kendőt majd a lelki békéjén, amikor kénytelen lesz az abortuszt választani. Jó anya -apa?- vagy, az biztos. Sajnálom nagyon a gyereked

2017. nov. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
74%

Nem fogom ilyen céllal megmutatni a lányaimmal (kettő van)

Ijesztgetéssel, végleges sokkolással nem lehet pozitív hatást elérni.

Velem is megnézették a néma sikolyt.

16 éves voltam, és az a meggyőződésem támadt, hogy milyen jól járt az a gyerek.

Nem várt, nem akart gyerek vagyok. Anyu mandulagyulladás miatt lekéste az abortuszt.

18 voltam mikor kifecsegte ezt nekem, és megkönnyebbültem. Egészen addig küzdöttem a szüleim szeretetéért.

Az örökbeadás meg... Amíg társadalmilag ilyen szintű elítéléssel jár, addig nem fog változni az abortuszok száma.

2017. nov. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
0%
63/64, szerintem nem a te tiszted megítélni, milyen szülő vagyok. De nyilván jobb, ha az ember homokba dugja a fejét és óriási undorral beszél az embriókról megelőzve ezzel, hogy a lányának bűntudata legyen egy esetleges abortusz miatt.
2017. nov. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
2%

folyt.köv.:

Biztos lehetsz benne, hogy a gyerekeimnek nem lesz abortuszuk. Nem azért, mert rájuk kényszerítem az akaratomat, hanem azért, mert neveljük őket. Ne haragudj, de az szerintem nem nevelés, hogy valaki felvilágosítja róla a kamasz lányát, hogy mostantól szexelhet, lehet akár tinik***a is, elvégre a hormonok irányítják az agyát. Ha mégse jön be a védekezés, akkor meg nyugodtan rendelkezzen a testével és kapartassa ki azt a sejtcsomót, ami csak tönkretenné az életét. Én meg majd támogatom, mert jó anya vagyok. Bocs, de ez nálam nem számít nevelésnek, de nyilvánvalóan más síkon mozgunk, ezért kár ezen vitázni. Nem kell tovább kötekedned, a kérdésre válaszoltam. Igen, megmutatnám, ahogyan a saját embrió kori felvételeit is, hiszen azok az első róla készült fotók és videók.

2017. nov. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
64%

Drága UTOLSÓ!


Az, hogy nem tervezem egy esetleges abortusz esetén még videókkal, vagy képekkel tovább fokozni a gyerekem -vagy egy vadidegen- amúgy is nyomorult helyzetét nem azonos azzal, hogy a homokba dugom a fejem. Mondjuk ahhoz, higy ezt valaki képes legyen felfogni, kellene hogy rendelkezzen legalább minimális józan paraszti ésszel, ami nálad láthatóan nincs meg. Bizony a te gyereked is kényszerülhet még abortuszra. Mondjuk az enyémmel szemben, akinek majd kész bátorsága elem állni és segítséget kérni, mert tudja, hogy mindenben támogatom, a tied majd eltitkolja, esetleg házilag próbálja megoldani. Nem támogatom a tini szexet, de a 14 éves lányom már rendesen fel van vilagositva, hogy ha mégis arra kerülne a sor, tisztában legyen mindennel. Tudja, hogy jöhet hozzám bármikor, bármivel, mindenben segíteni és támogatni fogom és nem megalazom, vagy még mélyebbre lököm a gödörben, miután még jól bele is rúgtam.

2017. nov. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
74%

Évekig foglalkoztam elmaradott körülmények között élő tini kismamákkal. Érdekes tapasztalat, hogy mindegyikük egészen addig titkolta a terhességet, amíg már nem jöhetett szóba az abortusz. Ezzel persze lemaradtak a legfontosabb vizsgálatokról, de egyiken sem láttam, hogy ezt problémának érezte volna. Viszont mindegyikük kivirult a terhesség alatt, boldogan várták a babáikat, lepergett róluk minden infó, ami a gyereknevelés nehézségeiről szólt. Tudjátok, az a bizonyos rózaszín köd volt a szemük előtt, meg voltak róla győződve, hogy ők lesznek a világ legjobb anyukái.

Aztán szülés után jött a feketeleves. A babához fel kellett kelni, a baba ordított, kevés volt a pénz, nem volt lehetőség csavarogni. Folyton csörgött a telefonon, volt, hogy az éjszaka közepén is. Sokszor kellett autóba pattannom, mert a gyerek már kékült az ordítástól, és azt láttam, hogy az anyuka fásultan ül, és nem csinál semmit. De lemondani egy sem volt hajlandó a gyerekéről.

Ezeknek a kicsiknek később sem lett jobb élete, mert az anyák tudat alatt őket büntették az elcseszett életük miatt.

A saját lányom 10 és 15 éves kora között foglalkoztam ezekkel a családokkal, sok mindent látott, hallott közben.

Eredmény, hogy 17 évesen, amikor hónapok óta volt barátja, és tovább akart lépni a kapcsolatukban, hozzám jött oda, és kért tanácsot a fogamzásgátlással kapcsolatban. Engem kért, hogy vigyem el nőgyógyászhoz, és együtt beszéltünk a dokival. Még mondta is a doki, hogy nem nagyon járt még nála szūz lány ilyen kérdésekkel.


Nem kellett ehhez trancsírozós videó, elég volt a valós élet. Persze értem én, nem mindenkinek van lehetősége arra, hogy mindezt megmutassa a gyerekének, de még mindig jobbnak tartok egy tinimamik sorozatot, mint egy ab.videót.


Az abortusz rossz, hogyne lenne az! De sok gyerek van, akinek jobb lett volna meg dem születnie. Jobbra fordulhat a sorsuk? Igen, 10-ből 1-nek, 2-nek. A maradék 8-9 meg végigszenvedi a gyermekéveket, és nem lesz előtte példa, ami alapján felnőttként máshogy élhet.


A lányom középsulijában 9-ben megkérdezték a szülőket, mehet-e a néma sikoly. Én akkor első mérgemben kimondtam, hogy eltöröm a kezét annak, aki ilyet mutat a gyerekemnek.

Mert maga a mūtét folyamata nem számít. Mindegy, hogyan történik, egy ilyen döntésnek a lelki része a fontos. A gyereket úgy kell nevelni, hogy érezze a súlyát egy baba vállalásának, vagy az abortusznak, de ha minden védekezés ellenére teherbe esik, és nem alkalmas még a gyereknevelésre, akkor legyen bátorsága megtenni a szükséges lépést, mert elsősorban a saját életére kell gondolnia.

2017. nov. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
65%

Szrintem gyerek függő. Még csak most várom a gyerekünket, úgyhogy erről később kell döntenem.

Én megnéztem a néma sikolyt, hozzáteszem, hogy nem rázott meg annyira, mint amennyire mindenki írja, hogy szörnyű.

Szerintem én nagyon realista vagyok.

De ez a videó arra lésztetett, hogy sokkal jobban figyeljek oda magamra.

Egyrészt később keztem nemi életbe, mert mérlegelte ,hogy védekezés mellett is lehet.

Ez volt az oka, hogy amikor 19 éves koromban a tartós barátommal fél ev után szexeltünk csak, aztankiszakadt az óvszer, én 2 órán belül dokinál voltam eseményutáni tablettáért...


Ha a gyerekem lesz annyira realista, hogy nem úgy rázza meg, mint ahogy egyeseknél olvasni , hallani lehet, akkor megnézetném vele..ha érzékenyebb, akkor nem..ahogy már a rezidens doktornő is említette, lehet emiatt titkolná el, ha baj van...

Mindenki normális esetben ismeri a gyerekét, neki kell mérlegelni, hogy mi a hatásos.

Mi anyukábbal sokat beszélgettünk erről is, nem volt tabu.. Pl ő is kifejtette, hogy soha ne legyen rá szükség, úgy fogyeljek magamra, de x ideig ha baba lenne nem maradhatna.. És érvelt, hogy miért nem, és soha ne kerüljek olyan helyzetbe, hogy ilyen döntést klljen hozni..

Neke. Hatásos volt...hogy előre felkészített(15 voltam, majd időről időre előhozta a témát, és kikérdezett a véleményemről)

16 voltam amikor a barátnőmet én kísértem el egy flelőtlen szex utána. Dokihoz 72 órásért, mert egyedül a homokba dugta a fejét...


Tehát a kérdést és a szexet én is nyíltan tervezem kezelni majd a gyerekemmel.

2017. nov. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
11%

Drága 67/69, úgy neveled a gyereked, ahogy akarod. Veled ellentétben én nem sz*r anyáztalak le egy névtelenül írt véleményed miatt. Csak néhány megegyzés és végeztem:

1. Nekem sem mutogattak abortusz képeket a szüleim, de tizenévesen voltam olyan kíváncsi, hogy magamtól kerestem.

2. Annak nem látom semmi értelmét, hogy valaki lehetőségként felveti az abortuszt is a gyerekének (tudom, ez még nem jelenti azt, hogy sor is kerül rá a jövőben), de nem mutatja meg neki, mi történik az abortusz során.

2017. nov. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!