Ti megmutatnátok kamasz gyereketeknek/lányotoknak az abortuszos videot vagy képeket egy kb akkora babáról?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti, egy itteni kérd3s kapcsán merült fel ahol egy orvos lány leirta milyen megterhelő nekik egy 10-12 hetes abortusz ahol már látszik a magzat darabokban. Eszembe jutott hogy gimiben egy üres bioszórán megnéztünk tanár nélkül egy abortuszos dokumentumfilmet es nagy balhé lett belőle hogy mi van ha valakit érzelmileg annyira megvisel hogy rossz hatással lesz rá k3sőbb. Én mindig nagyon rendesen védekeztem, nem csak a film miatt, de eszembe jutott hogy tuti megmutatom majd ha lesz lányom, csak hogy érezze hogy ez milyen komoly és nem rutinműtét. Szerintetek ez nagyon durva lenne, ti megmutatnátok?
2017. nov. 15. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
45%

"Na, ha már nem tudsz mibe belekötni, akkor köss bele a legapróbb dolgokba. :D" - khmmm, ez nem apróság, ez történetesen a LÉNYEG. Embrionális-magzati korban az érdekellentét a nő és a magzat közt nem oldható fel, VAGY az egyik kényszeríti rá a szándékát a másika, VAGY a másik az egyikre...

Születés után meg simán feloldható, mindegyik élheti a saját életét a másik nélkül, nincsenek már egymáshoz láncolva.

(az embrió meg nem "ő" hanem "az" - embernek tényleg ember - abba a fajba tartozik - de nem személy, nem "A" Béla, hanem "EGY" embrió)

2017. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
0%
#51, te abba kötöttél bele, hogy én azt mondtam, a kisbabának a szüleire van szüksége az életbenmaradáshoz, te meg azt, hogy valakire. A kérdés szempontjából abszolút lényegtelen ki neveli azt a csecsemőt. Csak ha már nem tudsz mibe belekötni, akkor az ilyenek maradnak.
2017. nov. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
66%
"#51, te abba kötöttél bele, hogy én azt mondtam, a kisbabának a szüleire van szüksége az életbenmaradáshoz, te meg azt, hogy valakire" - te tényleg nem fogod fel, hogy PONT EZ A LÉNYEG?
2017. nov. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
67%

"Embrionális-magzati korban az érdekellentét a nő és a magzat közt nem oldható fel, VAGY az egyik kényszeríti rá a szándékát a másika, VAGY a másik az egyikre... "


Itt van a lényeg. Ez egy olyan ellentét, ami nem oldható fel úgy, hogy mind a kettő érdeke maximálisan figyelembe legyen véve.

Ugyanis egyrészt van a nő önrendelkezési joga, miszerint a saját testéről ő dönt, és ha tetszik, ha nem, a méhe, amiben jelen esetben egy magzat fejlődik, az az ő teste.

Másrészt van a magzatnak az élethez való joga.

Mivel pillanatnyilag olyan lehetőség nincs, hogy egy teljesen veszélytelen, fájdalmatlan eljárással az embriót/magzatot kivegyük az anyaméhből és egy inkubátorban neveljük, így értelemszerűen csak olyan megoldást tudunk a nem kívánt terhesség problémájára, amelyikben az egyik fél szükségszerűen károsodik.


Éppen ezért határoztak meg Magyarországon egy határt, legtöbb esetben ugye a 12. hetet. Húztak egy vonalat, ami alatt az anya önrendelkezése az elsődleges, felette pedig a magzat élethez való joga az elsődleges.

Szerintem - ez nyilván saját vélemény - kb. ez a legigazságosabb megoldás, ami lehetséges. A határon persze lehet vitatkozni, de feltételezem, hogy ezt a 12 hetet orvosszakmai szempontok és egyéb tényezők figyelembevételével húzták meg.


Azt kellene lassan itt a két tábornak felfognia, hogy ebben a kérdésben nincs olyan, hogy igazság. Ez egy olyan téma,a miben nem lehet egyértelműen megmondani, hogy neked vagy nekem van igazam. Vélemények vannak. És lehet vitatkozni nyugodtan, de azért egymás meggyőzésére nem nagyon kell számítani szerintem. A jogi keretet meg nyilván megadja a törvény, amelyet az eltérő vélemények nem fognak megváltoztatni.


Ahhoz is mindenkinek van joga, hogy véleményt nyilvánítson egy-egy kérésben, beleértve ezt is. Tehát nyugodtan odamehet az abortuszos kérdések alá valaki, és kifejtheti az álláspontját arról, hogy a kérdező egy utolsó szemét gyilkos, mert megöli a gyerekét.

És az "abortuszpártiak" (utálom ezt a kifejezést, mert nyilván ők sem amellett vannak, hogy mindenki abortáljon, csak amellett, hogy a nő dönthessen arról, hogy akar-e gyereket szülni vagy sem) is nyugodtan odamehetnek minden ehhez kapcsolatos kérdés alá és kifejthetik, hogy mindenki vetesse el a gyerekét, aki nincs tökéletes kapcsolatban a párjával, a szüleivel, nem keres minimum havi fél milliót, nem tökéletes az egészsége, tanul, stb. Ehhez is mindenkinek joga van, csak mégis mi értelme? Semmi. Egymást meggyőzni úgy sem nagyon fogják.


Sokkal többre megyünk szerintem, ha hasonló kérdéseknél ítélkezés helyett, állásponttól függetlenül a lehetőségeket soroljuk fel, azok minden előnyével és hátrányával. Mondjuk az abortuszellenes ahelyett, hogy gyilkosozik leírhatja, hogy milyen támogatásokra jogosult, ha mégis megtartaná, elmondhatja, hogy milyen szervezetekhez tud segítségért fordulni, megadhatja örökbefogadással kapcsolatos szervek elérhetőségét, netalántán felajánlhatja a saját, személyes segítségét. És tudom, hogy vannak olyan emberek, akik a segítségnyújtást tényleg komolyan veszik, de valljuk be, hogy a legtöbb ember a név nélküli fröcsögésen kívül sokat nem tesz. Azzal pedig senki nem megy semmire.

De ugyanígy nem tartom jónak azt a verziót sem, mikor valaki leírja, hogy terhes, szeretné a babát, de ilyen-olyan gondjai vannak, és ahelyett, hogy megpróbálnánk felsorolni a lehetőségeket, amik segítségére lehetnek, elkezdjük magyarázni, hogy márpedig ne legyen hülye, vetesse el mert az lesz a legjobb.

2017. nov. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
11%
Emberek miért van az hogy valaki feltesz egy abortusz témába vágó kérdést és a hozzászólók egymásnak esnek? Nekem is megvan a véleményem. Az élet a fogantatással kezdődik. hogy érez-e valamit? A tudomány az újszülötteket is sokáig érzéstelenítés nélkül műtötte és a picik belehaltak a fájdalomba. Mennyi ideig nem jöttek rá? Pedig orvosok. A magzat állítólag szintén nem érez, de azt azért kimondják, hogy nem tudják megállapítani így van-e vagy sem. Amúgy aki meg akarja ölni a gyerekét, az tegye (majd jön utána a feketeleves), aki meg nem az úgyis a szívére hallgat. Itt csak elmennek az energiáitok. Bocsánat, hogy ezt mondom, de most ott a Nagyvárad téri kórház előtt a lehetőség. Naponta sok értelmes kismama sétál be abortuszra készülve. Segítsetek nekik. Akinek volt már abortusza az úgyis fanatikusan ragaszkodni fog ahhoz, hogy ezzel minden ok. Mert, ha bevallaná, hogy nem akkor meghasonlana önmagával.(PÁLFERI). Sokan úgy commentelnek hogy az egészet nem látják át, csak egy apró szeletét a folyamatnak, és ez nem is fog változni soha.
2017. nov. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 A kérdező kommentje:

Hú milyen vita robbant itt ki...


Itt az egyetlen kérdés az volt hogy szerintetek van-e extra visszatartó/elrettentő ereje a dolognak hogy ne menjen bele védekezés nélküli szexbe soha.

2017. nov. 17. 14:47
 57/77 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező (#56) nem, nincs. Gondolj bele, abbahagyták-e tömegek a dohányzást azért, mert a cigis dobozokat telepingálták mindenféle elrettentőnek szánt képekkel és feliratokkal? Na ugye, hogy nem?
2017. nov. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
74%
De kérdező, mondok helyette mást: talán ajánld fel neki, hogy fizeted az általuk választott fogamzásgátlási módot... valszeg hatásosabb, mint a rémisztgetés és a fenyegetés bármely formája...
2017. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
4%
Azt kellene látni,hogy itt nem az igazságos-nem igazságos minősítések mentén van nézetkülönbség, hanem abban, hogy ki mit tart abszolút értéknek. Aki nem az életet, benne elsősorban az emberi életet, annak hiába magyarázni, hogy etikailag nincs valós döntési helyzet, csak jogilag és technikailag. Az a maga kényelmét, szexjogait, pénzét, idejét stb. előbbre valónak fogja gondolni, ezért jogot formál az abortusz lehetőségére. A vicc csak az, hogy a történetnek itt nincs vége: az abortuszosok ragaszkodnak ahhoz is, hogy a cselekedetüket morálisan is legitimnek fogadja el a közvélemény.
2017. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
82%

#59, tudod, a kedves ab-elleneseknek egy dologra kellene végre rádöbbenniük, arra, hogy nincs "AZ" erkölcs, nem létezik abszolút morál. Valakinek a saját értékrendje, saját erkölcse az kizárólag a saját döntése.

(az meg, hogy az emberi élet, vagy az emberi szabadság és méltóság a fontosabb, nos arra még egyetlen nagy erkölcsi rendszer vagy gondolkodási irányzat se tudott/mert egyértelmű választ adni, se filozófiák, se vallások. De még a magzatvédők se...:))

És igen, mindenkinek azonos joga kinyilvánítani, hirdetni a saját véleményét, nézeteit.

2017. nov. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!