Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortuszért miért kell...

Az abortuszért miért kell fizetni ráadásul ilyen sokat. Ezt a tb miért nem támogatja? Egyáltalán minek fizetjük ha minden orvosnál fizetni kell?

Figyelt kérdés
2017. dec. 13. 00:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/120 anonim ***** válasza:
27%

27#

Ehhez már csak annyit fűznék hozzá, hogy szexelni nem kötelező! Ez is választható.


Egy abortusz még mindig olcsóbb, mint felnevelni egy gyereket.

Szociális alapon pedig most se mindenki fizeti ki a teljes árat.


Sokan itt úgy sírnak, mintha kötelező lenne az évi két abortusz.

2017. dec. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/120 anonim ***** válasza:
62%
Na látod, ebben igazad van, és kövtném is a holland példát. Ha a cigist látom köpenyben a tüdőszanatórium udvarán cigizni, azonnal kifizettetném vele a kezelési költséget. Ahogy 2-3-4 elvonót sem adnék ingyenesen, miként a fogyni nem akaró túlsúlyosok kezelésébe is anyagilag vastagabban bevonnám a pácienseket. Ugyanis ezeket én, meg Te, meg a többi adófizető jattolja. És tudatos és feleősségteljes óvszerhasználat esetén közel 100%-os a védettség. Vagy úgy gondolod, a kb 30 000 magyarországi abortusz oka a hajszálrepedés volt a gumi oldalán? :D
2017. dec. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/120 anonim ***** válasza:
0%
Na igen, 121 Milliárd az 121 milliárd. Ugyanakkor ezt nem Bugatti-kra kapják, hanem ebben benne van pl. az Egri bazilika felújítása,( hogy az egyébként a városba pénzt hozó túristák fejére ne dőljön a homolkzat) ugyanúgy, mint idősek otthonának vagy szociális otthonoknak a fenntartása. Ha elmész egy Kelet-magyarországi lelkészségre vagy parókiára, nem látsz medencés házat, ergo ez a pénz nincs felélve.
2017. dec. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/120 anonim ***** válasza:
31%

Nézd #32, az összes fogamzásgátló eljárás hibaszázaléka közismert. És ha már kérded, ezekből, és néhány statisztikai adatból könnyen kiszámolhatod magad is, hogy kb a hazai AB-k fele vezethető vissza a fogamzásgátló eljárás hibaszázalékára.

Én viszont a felelősség-gumicsont rágcsálását tartom határozottan ember-ellenesnek.

2017. dec. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/120 anonim ***** válasza:
29%
#33, szerintem inkább építene belőle aranybudit a főpap... de sajnos a szerintem határozottan ember-ellenes ideológiáikat terjesztik belőle, többek között a szex-, fogamzásgátlás-, és abortusz-ellenességet. Te az abortuszt nem dotálnád, én meg például az abortusz-ellenességet nem, magzatvédjen mindenki a saját zsebéből, ennyi.
2017. dec. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/120 anonim ***** válasza:
0%

A felelősség feltárása nem gumicsont-probléma, nemhiába vitikoznak róla Európa-szerte. Szándékosan hoztam holland példát. Az abortuszok fele valóban, hibás eljárás miatt van. Az eljárás a hibás, nem a módszer! És nem a legcsóróbbak járnak élen ebben (mert ott inkább megszülik sokszor), hanem azok a többnyire valóban anyuka-apuka által eltartott gyerekek, akiknél a kandúrnak macera a gumit felpattintani, a lánynak meg megjegyezni, hogy melyik tabit mi után kell bevenni.

A soron következő kérdésre meg: abban igazad van, nem arról beszélnek a templomokban, ami a Telképzeléseiddel egyezik. De életellenesnek mondani olyan intézmények fenntartását, mint a szociális intézetek, éjjeli menedékhelyek, kórházak...enyhén szólva értelmezhetetetlen. Ne kapjanak pénzt, mert ezek mellett a tudatos párkapcsolatépítésről, az abortusz negatívumairól és kockázatairól, nameg a védekezés fontosságáról beszélnek?

2017. dec. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/120 anonim ***** válasza:
40%

#36, lassan ott tartunk, hogy az emberek többségének már kevesebb joga és szabadsága lesz, mint az anno "puha diktatúrában"...

És hidd el, nem a pénz azon részével van bajom, amit az egyházak valóban közfeladatok ellátására költenek - feltéve HA nem párosul ez erőszakos ideológia-terjesztéssel.

2017. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/120 anonim ***** válasza:
29%
Érdekes dolgokat írsz, érdekes meglátásokkal. De én éppen úgy érzem, ez a jogok kiterjesztése, nem korlátozása. Jogod van folyamatosan tömni magad sajtburesszel koszorúér-aritmiáig, nekem viszont legyen jogom eldönteni, saját pénzből fizetem-e a gyógykezelésedet, ha nem törekszel életmódváltásra.
2017. dec. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/120 anonim ***** válasza:
62%
Azert egy terhesseget, ami nem veszelyezteti az anya egeszseget stb, osszehasonlitani tudorakkal, huvelygombaval, szivbetegseggel... Nem vagyok abortuszellenes, de ne csinaljunk mar ugy, mintha kotelezo lenne abortaltatni, ha terhes lesz valaki. Ez egy dontes. Nem kotelezo.
2017. dec. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/120 anonim ***** válasza:
30%

# dehogy, ez a folyamat egyértelműen oda vezet, hogy minden egyre inkább a pénzről fog szólni, és aszerint lesz valamihez valóban jogod, vagy nem, hogy milyen az anyagi helyzeted.

" Aki b..zni tud, annak legyen egy abortuszra való tartaléka. Nem kell széttenni a lábakat, ha ennyi pénzt sem tudsz félretenni." - ahogy írta valaki a #21-ben.

2017. dec. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!