Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortuszért miért kell...

Az abortuszért miért kell fizetni ráadásul ilyen sokat. Ezt a tb miért nem támogatja? Egyáltalán minek fizetjük ha minden orvosnál fizetni kell?

Figyelt kérdés
2017. dec. 13. 00:48
 71/120 anonim ***** válasza:
36%
#69, ez így van, ezért is fogalmaztam úgy amikor felmerült, hogy "a szülő bevonása" és nem úgy, hogy "a szülő engedélye" - szerencsére a szülő ebben sem minden6ó:)
2017. dec. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/120 anonim ***** válasza:
23%

Csak azért van együtt érintve a fogamzásgátlással, mert fentebb az volt a válasz, hogy legyen ingyenes. Az én eredeti válaszomban ez nem is szerepelt:)

A függőségi viszony viszont továbbra sincs megválaszolva. Tehát:eltartani tartsa el, de az abortuszokról már ne tudjon? A legfontosabb kérdés egyébként, és a véleménykülönbségeket is ez okozza szerintem: meddig toleráljuk a felelőtlenséget. Az ingyenesség szerintem azt hozza magával, hogy a társadalom átvállalja a felelősség anyagi terheit. A teljes összeg harmadának kifizetése pedig azt jelzi, hogy: 1, szállj be abba a költségbe, amit a műtéted okoz, 2, a felelőtlenségnek ára van

2017. dec. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/120 anonim ***** válasza:
86%

68! Én éppen, hogy úgy gondolom, legyen ingyenes az abortusz és ezzel egyetemben a fog.gátló is és ne a gyerek eltartására járjon segély, mert csakis ezek együtt oldanák meg a helyzetet.

Kizártnak tartom, hogy bárki élvezi az abortuszt, így meglenne ugyan a lehetőség, de az ingyenes fog. gátlóval együtt rászoknának az emberek.

2017. dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/120 anonim ***** válasza:
69%

Csak azért van együtt érintve a fogamzásgátlással, mert fentebb az volt a válasz, hogy legyen ingyenes. Az én eredeti válaszomban ez nem is szerepelt:)

A függőségi viszony viszont továbbra sincs megválaszolva. Tehát:eltartani tartsa el, de az abortuszokról már ne tudjon? A legfontosabb kérdés egyébként, és a véleménykülönbségeket is ez okozza szerintem: meddig toleráljuk a felelőtlenséget. Az ingyenesség szerintem azt hozza magával, hogy a társadalom átvállalja a felelősség anyagi terheit. A teljes összeg harmadának kifizetése pedig azt jelzi, hogy: 1, szállj be abba a költségbe, amit a műtéted okoz, 2, a felelőtlenségnek ára van

2017. dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/120 anonim ***** válasza:
80%

A véleménykülönbség oka pontosan az amit írtál, meddig toleráljuk a felelőtlenséget.

Egy elvi különbség:

-szerintem az a nagyobb felelőtlenség, ha valaki teherbe esik (és innen nem gondolkodsz tovább)

-szerintem az a nagyobb felelőtlenség, ha önerőből eltartani nem bírja, de mégis megszüli- ennek a felelőtlenségnek az egyik feloldása az ingyenes ab., a másik az ingyenes fog. gátló. És szerintem az utóbbi kettőt nem szabad külön kezelni!

2017. dec. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/120 anonim ***** válasza:

Bocsánat, duplikálódott.

Az, hogy az esetek fele akadályozható meg körültekintéssel, nem igaz. Vagy linkelj kérlek alapot, különben nem védhető!

2017. dec. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/120 anonim ***** válasza:
38%

" Tehát:eltartani tartsa el, de az abortuszokról már ne tudjon?" - végső soron IGEN. Ugye én úgy gondolom, hogy ahol normális a szülő-gyerek viszony, ott úgyis tud róla, ahol meg nem, ott miért segítsen a törvény az ellentétek kiélezésében?

(mondom, Ausztriában jó ideje így van, és ettől még nem emelkedett az égbe az AB-ok száma, mindösszesen nem asszisztál a jog egy (14-18 éves) ember szülei általi befolyásolásához, nem vonja kétségbe a saját döntési kompetenciáját egy olyan kérdésben, ami első sorban őt érinti)

2017. dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/120 anonim ***** válasza:
100%

75-ös! örülök, hogy értjük egymást. :)

A végkövetkeztetésben azonban nincs igazad, még akkor sem, ha jó alapokról indulsz. A leghátrányosabb helyzetű embereket ugyanis kulturális-szociológiai-hagyományokból eredő okok miatt nem tudnád az ingyenes fogamzásgátlásra, és az abortuszra sem rávenni akkor sem, ha a serpenyő másik oldalán a pénz áll. Mert ők nem így működnek, nem ugyanazok az értékek motiválják őket, mint Téged.

2017. dec. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/120 anonim ***** válasza:
55%

#76 egyszerű elemi matek. Tételezzük fel, hogy a ma Magyarországon élő 5 millió nőből 2 millió él szexuális életet. Ez gondolom szerinted is reális. Azt tudjuk, hogy a ma leggyakoribb fogamzásgátló eljárásoknak (tabletta, óvszer) a gyakorlatban a Pearl indexe olyan 1 körül van, tehát a használtuk esetén 100 nőből 1 év alatt 1 esik teherben. (szemben a védekezés nélküli 80-nal) 2 milliónak az 1%-a pedig 20 ezer, ha jól tévedek, szemben a gyakorlati 35-40 ezer abortusszal. Ez ugye a fele...

[link]

mondjuk...

2017. dec. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/120 anonim ***** válasza:
70%
77-így érthető, de bennem továbbra is megmarad az az aggály, hogy így nem érzi a súlyát a döntéseinek. Igenis ez egy olyan döntés, amivel terhet ró a társadalomra, így érthető elvárás, hogy a költségek egy részét maga hordozza.
2017. dec. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!