Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortuszért miért kell...

Az abortuszért miért kell fizetni ráadásul ilyen sokat. Ezt a tb miért nem támogatja? Egyáltalán minek fizetjük ha minden orvosnál fizetni kell?

Figyelt kérdés
2017. dec. 13. 00:48
 81/120 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó a link és a levezetés, köszi! De ez akkor igaz, ha egy abortuszt feltételezünk.
2017. dec. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/120 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és egy nő esetében. Egyébként 2016-ban 30 000 volt az abortuszok száma, így ez 2/3.
2017. dec. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/120 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az abortuszok oka többynire nem éppen az, hogy ezeket nem használják?
2017. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/120 anonim ***** válasza:
81%

78 -erre mondom én, hogyha nem hajlandó "megsímulni" akkor haljon éhen vagy fagyjon meg a gyerekével (ha már egyszer dolgozninsem hajlandó), nem tudna meghatni, mert tudom, hogy van akinek tényleg nagyobb szüksége lenne nagyobb mertékű támogatásra. Szerintem erre nincs más módszer. És még mindig csak nyernénk rajta...

Egyébként a szülő-gyerek dologhoz hozzászólva: az is igaz, hogy a gyerek a szülő ellenére meg is tarthatja. Ahhoz miert van joga, hogy ebben önállóan döntsön és ahhoz miért nincs, higy az abortuszt önállóan válassza? Pedig, mivel fiatalkorú a szülőnek még eltartási kötelezettsége is van felette, így a terhesség megtartasával ráerőszakolja az unokát is a családra. Ehhez miért lehet joga, és önálló abortuszhoz miért nem? Furcsa kettősség ez.

2017. dec. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/120 anonim ***** válasza:
26%

#83, mint láthatod a hibaszázalékokból, nem, ez kb ezeknek a módszereknek a természetes hibaszázaléka, ma ennyire képes a tudomány.

Próbáltam arról is statot találni, hogy a nőknek milyen százalékban van 11, 2, vagy 2+ abortusza, de gyanítom, hogy a nagy többségnek az életben 1 van.

Tudom, hogy tavaly 30 439 volt hivatalosan Magyarországon, de ehhez bátran adj hozzá 10% (vagy több) "AB-turizmust". Többek közt pont azért, mert Ausztriában 14 év felett (Romániában 16 év felett) nem kell a szülő, nincsenek kötelező tanácsadások, hosszabb a rendelkezésre álló idő, stb.

2017. dec. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/120 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fekete AB-okat hozzáadjuk, ugyanúgy torzul a statisztika, mint ha azokkal számolnánk, akik megtartották, mondjuk gyógyszer mellett.

Fentebb pedig: Az végképp kiesik a perifériámból, hogy azt mondjam, akkor fagyjon meg a gyerekével együtt. Ez nem lehet sem megoldás, sem járulékos kár.

2017. dec. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/120 anonim ***** válasza:
tehát megtartották úgy, hogy gyógyszer mellett estek teherbe, akartam írni.
2017. dec. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/120 anonim válasza:
0%
2010-ben teherbe estem a most 7 éves kislányommal.Fura tünetek jelentkeztek a 24. terhességi hétben sklerózis multiplex(??) -re gondoltak és simán véget vetettek volna a terhességemnek ha tényleg az lett volna.Nem hittem a fülemnek hogy ilyen létezik és még csak választásom sincs.Ingyen végezték volna a dolgot pont mint egy spontán vetélésem után mikor csak megszünt a szívverése de nem jött ki a baba 😔😔😔
2017. dec. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/120 anonim ***** válasza:
82%
Ez tok szep meg jo, de addig felesleges ingyen fogamzasgatlorol beszelni, amig ennel sokkal fontosabb, akar eletmento gyogyszerek ara is sokszor kiteszi egy kisnyugdij harmadat siman. Utopusztikus elkepzelesnek tartom. Nem beszelve arrol, hogy sajnos nagyon sok no ertelmi kepessegeit meghaladja a fogamzasgatlonak a szedesi, mukodesi modja... Gondoljatok csak a rengeteg gyk-s kerdesre roluk. Es sajnos meg ha a nyomortelepi lany/asszony el is kezdeni szedni az ingyen fogamzasgatlot, valoszinuleg rosszul, ossze-vissza es semmit nem erne. Ezeknek a retegnek inkabb az injekciot vagy valami ilyesmit kene jobban megtamogatni, amivel nincs sok dolga, meg a gumiovszert. Nyilvan vannak koztuk is ertelmesek, de valljuk be, nagyon ritka. Felenk isis gyakori, hogy nemelyik felnott letere meg olvasni se tud, mert nem jarta ki az altalanost, nem jarattak iskolaba. Analfabetaknak tartottak a helyi szakkozepben iras-olvas oktatast, rengetegen jartak ra... Na most, aki meg olvasni se tud, az hogy nezi meg a betegtajekoztatoban, hogy mit tegyen, ha pl hanyt vagy ment a hasa vagy antibiotikumot szed?
2017. dec. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/120 anonim ***** válasza:
17%
"Ha a fekete AB-okat hozzáadjuk, ugyanúgy torzul a statisztika, mint ha azokkal számolnánk, akik megtartották, mondjuk gyógyszer mellett." - ez jogos, hogy ne menjünk messzire, itt van például a lányom, mint tipikus fogamzásgátló mellett született gyerek :))
2017. dec. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!