Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortuszért miért kell...

Az abortuszért miért kell fizetni ráadásul ilyen sokat. Ezt a tb miért nem támogatja? Egyáltalán minek fizetjük ha minden orvosnál fizetni kell?

Figyelt kérdés
2017. dec. 13. 00:48
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/120 anonim ***** válasza:
71%
Milyen holland peldarol hadovalsz nem tudom már hányas hozzaszolo ? Hollandiában ingyenes az abortusz -vagyis külön nem kell érte fizetni, benne van az éves eigen rizikoban -és a fogamzásgátló is ingyenes megfelelő egeszsegbiztositassal. De pl az én 3 havi fogamzásgátlóm, ami osszetevore azonos a Yasminelle-el 16 euró. A nő kérésére végzett abortusz határa pedig 22 hét
2017. dec. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/120 anonim ***** válasza:
64%

Terike,


Ezt a baromságot minek írtad? Az abortusz nem kötelező, még beteg magzat/anya esetében sem. Egy esetben nem kérdezik a véleményedet, és ez az eszméletlen állapot, ahol a nagyobb eséllyel életben maradot próbálják menteni

2017. dec. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/120 anonim ***** válasza:
0%
91-es! Szövegértés! A holland példa nem az abortuszra vonatkozott, hanem arra, hogy ott a dohányosoknak, ha nem akarnak leszokni, többet kell fizetni a dohányzással kapcsolatos megbetegedés esetén, mint a nem dohányosoknak.
2017. dec. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/120 anonim ***** válasza:
72%

91!


Nem igaz, nincs ilyen. A kezelesek mindenkinek ugyanannyi a kerülnek : az éves eigen rizikoval térít maximalt összeget. Ráadásul az egeszsegbiztositas se differenciál, a havi összeg sem függ attól, hogy dohányos/alkesz/egészséges é valaki. A dohányzás és a biztosítás egyetlen összefüggése az, hogy az egeszsegbiztositas sok esetben téríti a dohányzásról leszoktato kezeleseket

2017. dec. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/120 anonim ***** válasza:
7%

Azért nem ingyenes, mert egyrészt nem konkrét betegellátás, hanem egy utolsó utáni lehetőség arra, hogy ne keljen vállalni, ha nem akarsz gyereket, és ez egy egyéni döntés.

Másrészt mert ez nagyrészt megelőzhető (bár sajnos tetszik vagy sem, akkor sincs 100%-os védekezési módszer). Viszont abban is biztos vagyok, hogy sokan nem csak szimplán nem megfelelően védekeznek, hibáznak, hanem egyáltalán nem vigyáznak semmivel, aztán csodálkoznak, ha bekapták a legyet.


Egyébként nem drága azért cserébe amit kapsz. Hisz kb 30 ezer, és nem megy tönkre se a te életed (ha nem akarod vállalni), se a gyereké, aki olyan anyával élne aki csak nyűgként tekint rá.


Én amúgy abortuszpárti vagyok, de egyáltalán nem baj, hogy nem ingyenes. Inkább a védekezési eszközöknek kéne annak lennie.


-3 havi védekezésre használt fogamzásgátlóm 8000

-Lokális f.gátló kúp egyidejű használatával, 12 db-os havi 3 doboz kell, az 10.200. Szóval nem kis pénz.


Annak bizony ára van, ha az ember se gyereket nem akar, se kaparásra járkálni (ha van rá mód, inkább kihagyom). Sajnos a művi meddővé tételt is szabályozzák ami felháborító számomra, így azt csak 40 évesen csináltathatjuk majd meg, már megbeszéltük, mindketten elmegyünk majd külön-külön is:(


Ha viszont nincs pénzed védekezésre, és abortuszra se akarsz ki-be járni, és azért is fizetni, akkor ne szexelj.

2017. dec. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/120 anonim ***** válasza:
Nem a kor az elsődleges, utolso, hanem a gyerekek/szülészeti esem3nyek száma. 35 év felett már lehet, ha van 3 gyerek/szülészeti esemény.
2017. dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/120 anonim ***** válasza:
63%

95 vagyok.


Még annyit, hogy ha ennyit perkálok védekezésért, nem is egy módon teszem, és mégis teherbe esnék, akkor első utam oda vezetne, hogy intézzem az abortuszt. Egyetlen abellenes érzelmi zsarolása sem érdekelne, nem tartanám magam se hibásnak, se gyilkosnak.

Az én döntésem, mert nem nekik kellene felnevelni milliós pénzekért a kölyköt, hanem nekem és a férjemnek, ami kizárt. Egyébként nőgyógyászom javasolta ezt a módszert ilyen formában, mert bánkódtam neki, hogy nem csináltathatok meddővé tételt anno 20 évesen, amikor már 200%-ig biztos voltam, hogy soha nem akarok gyereket. Ő mondta, hogy a hormonális, és a nem hormonális fog. gátló egyidejű alkalmazása 100%, és hát sűrű és rendszeres szexuális élet mellett, mióta a férjemmel együtt vagyunk, 10 éve, semmi probléma nem is volt hála égnek.

2017. dec. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/120 anonim ***** válasza:
59%
96. 1 gyereket se akarok, nem hogy hármat.
2017. dec. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/120 anonim ***** válasza:
14%
Azért, mert az abortusz NEM egészségügyi ellátás. Még ha abból indulunk ki, hogy a nőnek joga van hozzá(Kib@.szottul nincsen, attól, hogy a politikusok törvénybe írták, hogy van.), akkor sem egészségügyi ellátás. Az áldott állapot nem betegség.
2017. dec. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/120 anonim ***** válasza:
12%
99-es! Nyugi, ezt nem fogják fel úgysem. Azt mondják, az én testem, az én döntésem, ez nem gyilkosság, etc. Indulatból reagálnak, minden, ezzel ellentétes véleményt nem tudomásul vesznek, mint véleményt, hanem lepontoznak, meg próbálják kitöröltetni, megsemmisíteni. Épp azért, mert arra emlékezteti őket, másképp KELLETT volna, lehetett volna TENNI valamint, óvatosabbnak kellett volna lenni, például. A lelkük mélyén, mivel minden élő ember ugyanúgy keletkezett, bűntudattal kell szembenézni. Magyarázkodni, persze lehet. Vannak élethelyzetek, persze. Az nem élet, még, persze. Csak éppen nem úgy áll fel az ember az ágyból, mint egy mandulaműtét után, és nem is úgy tekint magára. Mondom ezeket úgy, hogy nem vagyok egyetlen abortuszellenes-szövetség tagja sem. Ahogy pedig írtad: fizessenek, mert nem alapellátás.
2017. dec. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!