Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek van olyan, hogy...

Szerintetek van olyan, hogy valakinek egy abortusz után már nem lehet gyereke?

Figyelt kérdés

2017. dec. 15. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
75%

" Szkenneljem be esetleg a papírt amin a diagnózis áll? Aschenbrenner szindróma amúgy az állapot neve." - igen, légyszíves, okvetlenül.

n.b. ilyen ugyanis nem létezik... amire te gondolsz, az az Asherman szindróma:

[link]

ami bármely okból, éles küretkanállal végzett méhkaparás szövődménye lehet. És mivel ilyen módon nem végeznek művi abortuszt 2000(!!!) óta Magyarországon pont ezért(!), manapság szülés utáni vérzés, vérzészavar miatti egészségügyi küret, inkomplett abortusz műszeres befejezése után látod, mert ott használnak még ilyen eszközt.

De tényleg kíváncsi vagyok arra a zárójelentésre, ahol valaki Aschenbrenner szindrómát írt.

2017. dec. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
50%
Igen sajnos lehet. Rajta van a papiron, amit alairatnak, hogy fellephet gyulladas, kilyukadhat a mehfal mutet kozben, nem beszélve arrol, hogy a mehszaj, ha nem megfeleloen lett tagitva, a következő terhesseget nem biztos, hogy megtartja.. es középidoben elmehet a baba.. De azert manapsag mar azert annyira nem jellemzo, regen a kototus, meg otthon vegzett beavatkozások utan jellemzobb volt. En pl.szerencsere teherbeestem utána...(mielott elitelnetek:1 missed ab es 1 sulyos fejlodesi rendellenesség), remelem most sem lesz gond.
2017. dec. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
23%
11es bocsánat, félreírtam, mivel ugye nem velem történt, így rosszul emlékeztem az állapot nevére. De a lényeg, hogy hivatalosan be lett bizonyítva hogy az abortusz miatt nem esik teherbe most.
2017. dec. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
33%

Igen..

Főnökömék az első babát elvetették..utána, amikor aktuálissá vált, 8 évet vártak a gyerekre.. Lombikkal lett csak...2. Nem is lehetett sosem.


73 évesen mesélte nekem, hogy mennyire megbánta 22 éves korában azt a döntést (feleségét rávette, mert ő nem akart gyereket)

2017. dec. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
32%

Utolsó vagyok...

Akár a műtét következtében fellepő fertőzés is okozhat bajokat...

Ismerősömnek mennmaardt rendes szüléskor egy kis méhlepeny, majdnem a méhet is elvesztette, kérdés, hogy lehet-e még gyereke (3 műtétje volt már, és még fél éves sincs a gyerek..

Úgyh bármi komplikáció felléphet egy ilyen beavatkozásnál...

2017. dec. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
74%

Ez ugy szokott lenni, hogy aki abortusz ellenes az hajtogatja, hogy sose lesz gyereke es ismer olyat akinek emiatt nem lehet gyereke. En meg több olyat is ismerek, hogy abortusz után több terhessege is volt. Vagy éppen egyik évben volt ab, következő évben meg szült.


Másrészt van akinek valamilyen eü probléma miatt nehezen vagy egyáltalán nem lehet gyereke, pedig nem volt abortusza.(es lassan ez a csoport lesz többségében)


Nyilván vannak kockazatok, de az orvosnak se érdeke, hogy kiszúrjon az abortuszon ateső nővel, mert sajátmaganak csinal

2017. dec. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
70%
Lemaradt a végéről, hogy plusz munkát.
2017. dec. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként, amikor jönnek az ab. kockázataival elfelejtik mellé tenni a szülést kísérő kockázatokat.

A másik, amit nem értek: kaparásnál sérülhet/hilyukadhat a méhfal, emiatt meg a hegesedés miatt csökken a megtapadás...eddig oké. Aztán gondoljunk bele hogy pl spirál mellett hanyan esnek teherbe, pedig itt szándékos a megtapadás gátlása, vagy pl császár után, ahol szintén hegesedés van....

Szóval én elhiszem, hogy van akinek "emiatt" nem lehet gyereke, de ez a nagyon kicsi százalék... Hány nő veszélyeztetett terhes a méhszáj gyengesége miatt? Nyilván mindnek volt abortusza....

Szóval ameddig normál esetben is számos komlikációval jár a terhesség, addig én ezt az "ab miatt van" dolgot fenntartásokkal fogadom.

2017. dec. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
77%

Le lehet pontozni.. Pedig egyébként nem vagyok abortuszellenes... Elítélm, ha valaki védekezés helyett sphasználja, de vannak olyan helyzetek..


De azt is elítélem, aki csak egy rutinnak fohja fel, és azt is hangoztatja...

Igen, minden műtetnek van kockazata..


Munkatársam 50 éves anyja egy egyszerű 15 perces, nem mélyaltatásos műtétből sosem kelt fel....semmi nem indokoltla... Bincoláson sem derült ki mi volt a baj...


Vagy itt az egyik kismamának 5 naposan abba halt bele a csecsemője, hogy kapott egy sreptococvus fertőzést, amit nem kezeltek ki rendesen,mmajd a szüléskor a baba elkapta...


Lehet hangoztatni, hogy nem lesz semmi...igen 1000 -ből lehet, hogy csak 1...de engem nem hiszem, hogy vígasztalna, ha én vagyok az az 1...

Aki vállal bármi beavatkozást, az legyen a kockázatokkal tisztában..

Az aborusznak, miss ab-nak, ami technikailag ugyanaz a beavatkozás..az egyik kockázata a sok 100 között, hogy nem lehet később gyereke..


Ennek ellenére vannak azok a helyzetek, amikor A kisebb rossz megoldás...

2017. dec. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
77%

Kedves előző! Igen, ezzel tökéletesen egyet értek. Nekem csupán attól tud eldurranni az agyam, hogy ezeket a kockázatokat úgy hangoztatják az ab. ellenesek, mintha mindennaposak lennének, de ami még szörnyűbb, hogy nem a tények miatt mondják, hanem hogy jól belerúgjanak abba, aki elveteti -lásd az első hozzászólót. Felsorolnak ezer kockázatot, hogy ne vetesse el, de emellé nem sorolják oda a másik ezret amivel a terhesség jár. Csak azért, hogy a véleményüket erőltessék érzelmi zsarolásba kezdenek ismeretlen embereknél.

Nővéremnek 3 missed ab-ja volt. Az első kettő után született a kisfia, ezután mégegyszer tegerbeesett, de sajnos annak is missed ab lett a vége. Ha úgy vesszük 2 "abortusz" után kétszer is teherbeesett. Hála istennek nem volt veszélyeztetett terhes sem.

2017. dec. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!