Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek van olyan, hogy...

Szerintetek van olyan, hogy valakinek egy abortusz után már nem lehet gyereke?

Figyelt kérdés

2017. dec. 15. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
55%
... ezt egy nő írta le: [link]
2017. dec. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
43%
Tedd fel magadban oszinten a kerdest: mennyire szeret teged a parod, ha 6 eves kapcsolatban annyira nem szeretne elkotelezodni, h hallani sem akar a kozos gyermeketekrol, mikozben mar a huszas eveitek veget tapossatok, es o tisztaban van vele, hogy te mar vagynal gyermekre. Megtesztek mindent, de megis megfogan egy elet benned, tenyleg igy tesz egy ferfi ilyenkor: elkuldi a szeretett not abortuszra?? Szerintem ez a bok elleni erzelmi abuzus felso foka, mondjon akarki akarmit. ezert a kapcsolatert es ezert a ferfiatlan ferfiert nem aldoznam fel a babamat. Egy normalis, szerelmes ferfi sosem teszi ezt egy novel. Ezt nehogy elhidd. Ez nem a te hibad. Azokbol amiket leirtal, szerintem nem kis esely van ra, h igyis- ugyis elvalnak utjaitok, es akkor meg ennek a kis eletnek az elvetele is teged fog gyotorni.o biztos eli vidaman majd az eletet mint Marci hevesen, te meg majd gyaszolsz. Szerintem nem ezt erdemled. Ugyhogy ha eselyt akarsz adni a kapcsolatotoknak, akkor most a sarkadra allsz es megmondod neki, h a baba marad, es ha megembereli magat es felno a feladathoz akkor o is maradhat. Ha nem, akkor viszlat. Hidd el, ha szeret, akkor a babat is szeretni fogja, amikor a kezeben tartja majd. Ha nem szeret, ne vedd el a babad eletet miatta.
2017. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
58%
"Hidd el, ha szeret, akkor a babat is szeretni fogja, amikor a kezeben tartja majd." - haha, a szokvány magzatvédő-sziréndal... a bekövetkeztére az esély kb 5-10%.
2017. dec. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
39%

A 23as vagyok. Sajnos ez nagyon úgy látszik, rossz férfival kezdtél, a leírtak alapján láthatóan semennyire nem tisztel téged, mert akit tisztelünk és szeretünk azzal nem szüneteltetünk, mert lételemünk a másik fél, még akkor is, ha sok vita van. Félő,bármi is lesz, nem maradtok együtt, és vagy a gyászoddal hagy magadra vagy a gyerekeddel....de őszintén kívánom, hogy ne így legyen.

Én különben nagyon tudok haragudni, amikor egy nő pökhendin kijelenti, hogy márpedig megtartjuk és pont, és adott esetben még "tehet is" a terhességről, gondolván majd csak megpuhul a pasi...ez itt most szerintem nem egy ilyen eset, és igazából nincs mindkét fél igényének megfelelő döntés, amennyiben nem változnak az érzések. Azt is meg tudom érteni, hogy egy ferfi miért reagál erre a helyzetre durván, de azt felnőttként neki is fel kell fognia, hogy ez nem egy fogtömés.

Nálunk fordított volt a helyzet: a párom oda van a gyerek gondolatáért, én egyáltalán nem....egyszer azt hittem terhes vagyok, még teszt előtt mondtam ezt neki, és hozzátettem, hogy nem akarok gyereket....erre azt mondta, akárhogy döntök ő mellettem áll, mert neki én számítok, és nem akar rámerőltetni semmit. Először éreztem életemben, hogy vele lehet vállalnék gyereket. Gondolom más lett volna itt is a helyzet, ha minimális megértést tanúsít a párja felé a férfi.

Kedves kérdező, te nem kaptál nagy támogatást a párodtól, szerintem nem kell lelkiismeretfurdalásként megélned, ha semmibe veszed a véleményét. Nem akarok úgy tenni, mintha tudnám mi a jó döntés, mert itt igazán nincs is. De akárhogyan is döntesz, ezzel az emberrel mindig destruktív lesz a kapcsolatod, és ha megtartod a gyereket ha nem, szerintem fontold át, van-e vele még dolgod ilyen "férfival".

2017. dec. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
56%
A "relatív legkevésbé rossz" megoldást nyilván csak az érintettek maguk tudják megtalálni, ők ismerik a helyzetüket és a múltjukat, a köztük lévő viszonyt. Mondjuk ha ex has kellene mindkettőjüket figyelembe lévő kompromisszumot ötletelni, a Kérdező ilyen helyzetben nyilván csak akkor tartja meg, ha egyedül is fel tudja nevelni... ez esetben a szakítanak, Kérdező megtartja, és ha addig nem változik a helyzet nem diktál be apát az még relatív normális megoldásnak tűnik, Kérdezőnek maradhat a baba, a párja meg (legalábbis hivatalosan) nem lesz apa mégse. (tavaly cc. 1700-an tettek hasonlóan Magyarországon, tehát működőképes kompromisszum lehet)
2017. dec. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
15%

Az abortusz öngyilkosságot, alkohol - és drogfüggőséget, szomorúságot, hosszantartó gyászt, bűntudatot, hallucinációkat, kapcsolatokban való sikertelenséget, a szexualitástól való megundorodást okozhat.

Ha egy anya nem is akarja a picit, még az örökbeadás is kevésbé megterhelő számára lelkileg, mint ezek a tünetek.

2017. dec. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
63%

...valamint hasmenést, székrekedést, álmosságot, álmatlanságot, étvágyat, étvágytalanságot, alacsony és magas vérnyomást, fejfájást, hasfájást, hátfájást, derékfájást, lábfájást... ne bomolj már magzatvédő, egyetlen komoly kutatás se igazolta, hogy az általad felsoroltak gyakoribbak lennének az AB-on átesettek közt, mint az átlagban.

A másiknak meg pont az ellenkezője igaz, nem véletlen, hogy kb 40x annyi abortusz van évente, mint ahány örökbe fogadás... persze lehet, hogy mindenki hülye, csak a fanatikus magzatvédő helikopter...

2017. dec. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
63%

... a nem kívánt gyerek megszülése csecsemőgyilkosságot is.

Továbbá a szülés okozhat retinaleválás miatti vakságot, emlőgyulladást, méhvérzést, szélsőséges esetben a méh eltávolítása is szükségessé válhat, méhelőesést, inkontinenciát, a hüvely és a végbél közt átszakadva sipolyt, aranyeret, visszereket, trombózist, cukorbetegséget, terhességi toxémiát, HELLP szindrómát - és mint a héten körberepülte a sajtót a hír: HALÁLT.

2017. dec. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó, na ja... a kórházban végzett művi abortusz halálozása 1:63 000 a terhesség/szülés anyai halálozása 1:15 000.
2017. dec. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
67%
Új közmondás: "haragszik, mint magzatfanatikus a tényekre":)))
2017. dec. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!