Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek van olyan, hogy...

Szerintetek van olyan, hogy valakinek egy abortusz után már nem lehet gyereke?

Figyelt kérdés

2017. dec. 15. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok abortuszellenes, rengeteg olyan helyzet van, amikor ez a legjobb megoldás. Párom akar most abortuszra küldeni, mert ő nem akarja a gyereket. Aggódom, hogy 28 évesen ennek milyen negatív köverkezményei lehetnek a későbbi terhességeimre nézve, a lelki/pszichés része is meggondolandó, mert a jelenlegi helyzetemben minden porcikám tiltakozik az abortusz ellen. Nem akarom, hogy egy most meghozott rossz döntés miatt később ne lehessen gyerekem.
2017. dec. 18. 06:43
 22/64 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdezô!


Én rettentôen megbántam. Soha semmit az életemben ennyire nem bántam.


De, hogy a kérdésedre is válaszoljak: és itt is csak a saját példámat tudom mondani, hisz orvos nem vagyok... de én terhes lettem utána is.

2017. dec. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
66%
Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Biztos, hogy most sok minden megfordul a fejedben, de nem szabad a legrosszabból kiindulni! Az, hogy lelkileg hogyan vészeled át és ezután hogyan tudsz majd viszonyulni a párodhoz más dolog. Én személy szerint inkább lennék meddő, mint szüljek olyasvalakinek, akinek nem kell a gyerek, vagy egyedül nevelgessem, de természetesen tudom, hogy nem sokan éreznek így. Próbáljátok nagyon józanul megbeszélni a kedveseddel. Ne a mostani túlfűtött érzelmi állapotra alapozva dönts: mielőtt megtudtad hogy terhes vagy hogyan álltatok hozzá a kérdéshez? Mi az oka, hogy ő nem akarja? Nem számít a férfi, egyedül is bevállaltál volna egy gyereket, vagy csak "családba"? Tényleg a párod erre a legmegfelelőbb partner? Próbálj ezen szépen végigmenni. Az biztos, hogy csak akkor nem fog szörnyen megviselni az abortusz, ha saját meggyőződésből teszed. Ha viszont megteszed, hidd el magadnak, hogy okod volt rá, és ne emészd magad. Szomorú amúgy hallani ilyesmit, mert azért nem tiniszerelemről van szó, 28 évesen akár még mondhatni ideje is van, ha fel vagytok rá készülve ez szép élmény lehetne családként. Lehet csak nagyon beijedt a párod, mielőtt elhamarkodottan elveteted győződj meg róla, nem-e csak erről van szó.... Ha pedig úgy ítéled meg, hogy felelőtlen, és csak játszadozik, akkor pláne magad tartsd szem előtt: jelentse ez akár azt, hogy megtartod, akár azt, hogy nem.
2017. dec. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 Theressita ***** válasza:
29%
Hát nekem missed ab-om volt a nyáron. Elég ijesztő volt, amit aláírattak velem műtét előtt. Ábrákkal ismertetve volt benne a műtét menete, és 3 vagy 4 pontban összefoglalva a lehetséges kockázatok súlyossági sorrendben. Egy órával beavatkozás előtt nyomták a kezembe... Legszívesebben visszafordultam volna. De doki szerint már így is sokat vártunk (várni akartam, hátha csak beindul a babám szivecskéje :-( - sajnos nem így lett), veszélyesebb lett volna hùzni az időt. Sajnos nem úsztam meg teljesen komplikációk nélkül-kishíján sokkal rosszabbul is végződhetett volna a dolog... de ez most hosszú (ha érdekel, privátban megírom)
2017. dec. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
71%
Biztosan van, de ennek ellentmond az a sajnálatos tény, hogy egyesek (főleg az alacsony iskolázottságú rétegből) úgy járnak abortuszra, mint mások kozmetikushoz... azaz újra és újra teherbe esnek.
2017. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
40%

Igen, lehet. Anyám legjobb barátnője járt így. Utána pár évvel megházasodott, és már szeretett volna gyereket, de nem lehetett neki. Évekig próbálkoztak a mesterséges utat is igénybe vették, végül szétmentek. És valahol benne volt a dologban, hogy úgy érezhette maga is, hogy tehet a meddőségéről, hiszen nem kellett volna abortuszra mennie.

28 évesen pont ideális korban vagy a szüléshez, ha van végzettséged, munkád, akár egyedül is nevelhetsz gyereket, de amúgy sok férfinak az az első reakciója egy nem tervezett babára, hogy menjen a párja abortuszra, aztán ha nem megy, megbékél a dologgal, és még szeretni is fogja a gyereket. Persze, van, aki nem, és a párodról nem tudható, hova tartozik. Anyagilag azonban akkor is felelős lesz a gyerekéért, ha elhagy téged. Az ő hibája is, hogy teherbe estél, nincs joga vádolni téged azzal, hogy rákényszeríted bármire is, ha megtartod a gyereked. Ő kényszerítene téged lelki zsarolással valamire, amit nem akarsz megtenni, és ami igen fajsúlyos. Ezek a "párom rábeszélt, hogy vetessük el" történetek, amikor a nő nem is akar abortuszt, nem szoktak jól elsülni, az ilyen kapcsolatok éppúgy felbomlanak, mert a nő vádolni fogja a férfit, pláne ha belecsúszik egy poszt-abortusz depresszióba. A legrosszabb meg az lesz, amikor már tervezetten esel teherbe, és rájössz, hogy tulajdonképpen a várva várt gyereked is csak egy elkaparható sejtcsomó, ha úgy vesszük...nem teszi őt abban az életkorában emberibbé semmivel sem az elvetetett tesójánál az, hogy őt akarod, a tesóját meg...hát, igazából a párod nem akarta.

2017. dec. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
34%

Egyébként nagyon érdekesnek találom, hogy itt senkit sem zavar a tény, hogy egy 28 éves felnőtt nő teste felett rendelkezne a párja, elküldené akarata ellenére abortuszra, hiszen a kérdező írja, hogy ő nem akarja...a kedves felvilágosultak meg ez alatt a kérdés alatt is csak azokon tudnak gúnyolódni, akik a kérdésre magára válaszolva leírják, hogy igen, lehet ilyen szövődménye. Nem "szerintünk", hanem orvosilag bizonyított tény, hogy van olyan, hogy valakinek abortusz után nem lehet gyereke. Mivel gyakori műtét, értelemszerűen sokan vannak, akik ezzel a szövődménnyel élnek akkor is, ha amúgy ritka szövődmény, miért ne ismerhetne ilyeneket az ember?

Nektek ez a my body, my choice dolog csak addig számít, amíg az abortuszra lehet biztatni valakit, akár olyat is, aki nem is akarja igazán, csak ingadozik, ha meg valaki szülne, akkor jöttök a nem kényszerítheted a párodat, felelőtlen vagy, hogy szülsz stb dumák. Azok részéről, akik fennhangon elítélik, ha az abortuszt minősíti valaki. Nézzetek már kicsit magatokba, hogy valóban a nagy szabadságjogokról szól-e nektek ez az egész, vagy éppen arról, hogy problémátok van az anyasággal, netán saját, régi, rossz döntéseteket akarjátok tudat alatt még magatok előtt is mentegetni...

2017. dec. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező!

1.Lehetnek negatív mellékhatásai. Az én egyik volt kolléganőm pl. folyamatosan elvetélt utána évekig is, mikor már babát szerettek volna. Elsőre összejött neki 20 évesen, kikapartatta magát mondván, még túl fiatal. Erre 36-38 évesen már hiába próbálkozott volna. 16 év alatt volt vagy 8 vetélése. Valószínűleg ott tolta el, hogy abortuszra ment. Antidepresszánsokat szedett, kezelték pszichiátrián. Nem tudta kiheverni.

2.Ha te már most kötődsz ehhez a babához, akkor sokkal rosszabb lesz utána lelkileg.

Az ilyeneket örökre megviseli a dolog.

Én a helyedben megszülném. Nekem 2 gyermekem van. Mikor az elsővel terhes lettem 4 hónapja voltunk együtt a férjemmel. Egyáltalán nem voltam biztos, hogy velem marad, de azt tudtam, hogy képtelen lennék elvetetni őt! Már mikor a tesztet megcsináltam, tudtam, mindennél jobban szeretem és akarom őt, akár egyedül is. Akkor 26 éves voltam, 2 éve dolgoztam. Már nagy pocakkal voltam az esküvőnkön. Nem volt az elején felhőtlen a kapcsolatunk, de ez mindig az adott 2 emberen múlik. A pici baba nem tehet semmiről. Az enyém most 7 éves, gyönyörű, okos kisiskolás. Rengeteget segít nekem, imádom és nagyon büszke vagyok rá! A férjemmel a kapcsolatunk 4 év után kezdett jobb lenni. Most is vannak viták, de sokkal jobb, mint az elején. Jól döntöttem akkor, most úgy érzem.

Kitartást és jó egészséget kívánok Nektek!

2017. dec. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
52%
28-as vagyok megint. Tedd fel magadnak a kérdést, ha most akaratod ellenére belemész az abortuszba a "párod" kedvéért, akkor vajon jobb lesz a kapcsolatotok? Szerintem aki abortuszra küldene és kitenne Téged egy ilyen megpróbáltatásnak, azért az emberért nem kár!!! Vesszen ő, és ne a baba!
2017. dec. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, a kérdés az, hogy mit jelent számodra a párod... mi a párommal mondjuk egyetértünk abban, hogy egy gyereket a két szülőjének kell akarnia, és mindkettőnk számára fontosabb másik, mint hogy egy biológiai véletlen miatt elveszítsük egymást.

De ez mindenkinek a saját döntése.

A kérdésedre még mindig az a válasz, hogy elvben előfordulhat, de kicsi rá az esély... eleve 1% alatti, de még azok közül is soknak kezelhető a problémája később, ha gyereket akar.

2017. dec. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!