Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek van olyan, hogy...

Szerintetek van olyan, hogy valakinek egy abortusz után már nem lehet gyereke?

Figyelt kérdés

2017. dec. 15. 18:33
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
49%

Az én számomra a párom addig jelentene valamit, amíg úgy nem nyilatkozik a közös gyerekünkről, hogy "biológiai véletlen" és arra nem kérne, hogy szabaduljunk meg tőle. Onnantól fogva az exem lenne már csak, és nem érteném, hogyan ismerhettem ennyire félre.

Ezzel együtt természetesen soha nem csapnám be a védekezéssel (hogy azt mondom, szedem a tablettát, közben nem is, vagy hasonló aljasság, amit nő elkövethet a párja ellen.)

2017. dec. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
90%
P
2017. dec. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
56%
Persze, lehetséges, de rendkívül kicsi a valószínűsége. Annak sokkal nagyobb hogy a nem kívánt gyerek életét pokollá teszik a kedves szülei...
2017. dec. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
47%

Bizony, a nem tervezetten, pláne védekezés mellett bekövetkező terhesség az egy biológiai véletlen, mi más lenne?

Egyébként ja, az én számomra meg a párom addig jelentene valamit, amíg nem pakol elém egy embriót. Onnantól fogva az exem lenne már csak, és nem érteném, hogyan ismerhettem ennyire félre. De - mint láthatjuk a #28-ban - vannak szenvedni szerető férfiak is, akik még ráadásul belemennek egy boldogtalan házasságba is egy ilyen helyzetben.

2017. dec. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nagyon meglepnek a szavaid, hiszen ha a nő egy közösen elfogadott védekezési mód mellett esik teherbe, akkor abban nyilván semmi olyan nincsen, hogy valahogy úgy "okosította" a dolgokat, hogy terhes legyen (tételezzük fel). Ebben az esetben közösen álltok egy megoldandó probléma előtt, ahol vegyük azt, hogy 50-50%-ban van döntési jogotok, de mivel a nő testével történik a dolog, ezért legyen 51-49% neki. Egy ilyen helyzetben nem lehet az a reakció, hogy elküldjük a "szeretett" nőt a háztól és válasszon vagy a baba vagy a férfi, hiszen nem direkt alakította így a helyzetet, valószínűleg ő sem örül neki, hogy így alakult, de ha már így alakult, megoldást kell rá találni...


Egyébként mi már 6 éve vagyunk együtt a párommal. Beszélgetéseink során kiderült, hogy én már szeretnék gyereket, ő majd csak később, amit el is fogadtam, ennek megfelelően éltünk, a baba teljesen véletlenül "csúszott be". Nagyon szeretem a páromat, de előfordult már párszor, hogy ő kicsit szüneteltette a kapcsolatunkat (ami az én hibám is, néha nem vagyok neki elég jó társ, veszekedések stb, mint a legtöbb kapcsolatban), pedig igyekszem a szívemet-lelkemet kitenni érte, kitartok mellette mindig. Nem tudnám őt sem elveszíteni, amikor nem voltunk együtt a poklok poklát jártam meg... Valahol talán az is benne van neki ebben, hogyha már lenne egy gyerekünk, akkor nem tudna csak úgy otthagyni időről időre, az már nagyobb kötöttség lenne. Emellett a környezete/barátai is támogatják abban, hogy én átverem azzal, ha megtartom a babát. Nagyon nagy nyomásnak vagyok kitéve.Sok kérdés felmerül bennem...például, ha a kedvéért elvetetem a babát, akkor sincs rá semmi garancia, hogy a párom mondjuk fél év múlva nem gondolja-e úgy, hogy elég volt belőlem és egyszerűen megint lelép egyik napról a másikra...akkor ott leszek, hogy őt és a meg nem született babámat is gyászolni fogom, ki tudja képes leszek-e majd normális kapcsolatot kialakítani...ha megtartom és otthagy, talán a baba vigaszt nyújt számomra valamelyest, de ezt sem tudhatom...ha elvetetem, és pár év múlva tényleg akar babát, mi van ha már nem jön össze és emiatt otthagy? Neki nyilván majd könnyen lehet mástól gyereke...Nincs jó döntés és valahol nagyon sorsszerűnek érzem, hogy ez most így alakult... az élet a legjobb rendező.

2017. dec. 19. 18:31
 36/64 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Kerdezo!

En is csatlakoznek a tobbseghez es az elottem szolokhoz, szerintem se volna tul bolcs dontes 28 evesen abortuszra menned. En sem vagyok feltetlen az ab ellen, de a te esetedben ugy erzem, neked a baba megtartasa fele huz a szived. Amit en sajat tapasztalatbol tudok mondani, h egy ilyen dontest egy pasi miatt nem erdemes meghozni, mert utana ez be fogja arnyekolni a kapcsolatotokat es ami meg szomorubb, ha szet is mentek, te fogsz leginkabb szenvedni es egyutt elni a donteseddel. Nem o. Meg ha lesz is kesobb gyereked ( vele vagy massal), ezt nem fogod tudni semmisse tenni es elszamolni vele. Ez az en tapasztalatom es en is sok mindent mashogy csinaltam volna, remelem te a jo dontest hozod meg. Sok szerencset!:

2017. dec. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 A kérdező kommentje:
Köszönök egyébként minden választ. A rossz az egészben az, hogy úgy érzem, bárhogy is döntök, mindenképp valahol én fogok rosszul járni...Nem örülök, hogy ez a helyzet bekövetkezett és itt most döntést kell hoznom, emellett a párom becsmérlő szavait hallgatnom, pedig bárcsak tudná, hogy mennyire elkerültem volna most ezt a helyzetet..
2017. dec. 19. 18:52
 38/64 anonim ***** válasza:
31%

"Egy ilyen helyzetben nem lehet az a reakció, hogy elküldjük a "szeretett" nőt a háztól és válasszon vagy a baba vagy a férfi, hiszen nem direkt alakította így a helyzetet, valószínűleg ő sem örül neki, hogy így alakult, de ha már így alakult, megoldást kell rá találni... " - Kedves Kérdező, ugye a problémát többféle módon lehet vázolni... az egyik az itteni "Vesszen ő, és ne a baba!" vagy "egy ilyen dontest egy pasi miatt nem erdemes meghozni," - erre a megközelítésre ugye az az arányos válasz, hogy számomra meg egyetlen nő sem ér annyit, hogy elviseljem azt, hogy egy magzatot elém pakolnak. Ez így akkor kerek, akció-reakció, Newton II.:))) (és erre a helyzetre ez tényleg így is áll, ha a nőnek "nem érek ennyit" akkor OK, kilincs kívülről...

Egy másik ajta megközelítés az általad írt "valószínűleg ő sem örül neki, hogy így alakult, de ha már így alakult, megoldást kell rá találni" megközelítés. Akkor nyilván le kell ülni, számba kell venni a lehetőségeket, megnézni, mi szól melyik mellett, mi szól melyik ellen... aztán megfontolni, és újra leülni... és kitalálni, hogy az adott helyzetben, ahol jó megoldás NINCS, annak a két embernek melyik a legkisebbik rossz.

(azért én mondanék egy tapasztalati érvet: szóval valóban, ha a férfinek lesz igaza, és AB lesz a dologból, akkor se 101%, hogy a férfi utána a nő mellett fog állni... erre nincs garancia. Tudod, ha viszont a nőnek lesz igaza, akkor 99%, hogy a nő a megnyugodva a terhességével lesz elfoglalva, másnaptól el fogja várni hogy a férfi is lelkesedjen érte "ha már így döntöttek", és a férfi egyedül fog maradni a saját kételyeivel, aggályaival, rossz érzéseivel.)

2017. dec. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 A kérdező kommentje:
engem az zavar, hogy ahogy már leírtam, ebben a döntési helyzetben mindenképp a nő húzza a rövidebbet, bárhogyan is döntenek. Ha abortuszra kerül a sor, akkor tudjuk miért...ha megtartják, akkor meg a nő nyilván nem úgy képzelné el a terhességet/gyereknevelést, hogy folyamatos ellenszélben legyen. én sajnos úgy látom, hogy itt a férfiaknak nem nagyon kell viselniük a negatív következményeket
2017. dec. 19. 19:11
 40/64 anonim ***** válasza:
20%
Kérdező (#39) "én sajnos úgy látom, hogy itt a férfiaknak nem nagyon kell viselniük a negatív következményeket" - ebben spec BIZTOSAN tévedsz, hidd el, a férfinak sem a konfliktusokkal teli család és a megalázottság-érzés az álma... nálunk spec anno maradt a terhesség, és mindnyájan jól megszívtuk a következő időket... de ahogy elnézem, a #28 se boldog családi életről számol be... de úgy látszik a 4-es vízválasztó, mi végül is 4 év után mentünk szét...
2017. dec. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!