Cila-Bila kérdése:

Mennyire volna népszerű Magyarországon egy abortuszt tiltó törvény?

Figyelt kérdés
Egyéb szociális és társadalmi intézkedések mellett megszavaznám. Sírunk, hogy fogy a magyar, idegen népek leselkednek a határnál, hogy megoldják nem a magyarok, de a népesség fogyatkozást és mi ezrével öljük meg saját gyermekeinket a jövő nemzedékét. Nekünk nem 10 millió lakósra, hanem 10 millió magyarra van szükségünk.Milyen lélekkel élnek azok a párok , akik felelőtlenül nem vállalják szexuális életük gyümölcsét és a fehér maffia segítségével megölik megfogamzott magzataikat? Ha az utolsó 20 év 6 millió magzat megölését vesszük alapul, a magyar egy gyermekgyilkos nép.Ebben természetesen az utóbb 25-30év politikájának is nagy szerepe van, ellenségeinknek minél kevesebb a magyar annál jobb. Nem veszitek észre, hogy a gender, bal és jobb liberális politika mind arra játszik, hogy pusztuljon a magyar. Ezt akarjátok???

#gender #jobb és bal libsi politika #aburtusz.
2018. jan. 28. 13:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
8%
36 os végre egy értelme hozzászolás!37 es te meg olyan sötét vagy mint az éjszaka!!Egy embrionak 6 hetes korátol dobog a szíve!Akkor szerinted nem él?Attol h nem láttad még igen is él,csak a méhen belül.Semmi különbség nincsen!
2018. jan. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim válasza:
83%
"Egy embrionak 6 hetes korátol dobog a szíve!Akkor szerinted nem él?" Ha egy embernek leáll az agyműködése (klinikai halál) de az orvosok a szívét újra tudják indítani az még él, vagy már halott? Egy 12 hetes embriónak még nincs agyműködése, egy 6 hetesnek meg pláne nincs.
2018. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
77%

De ne akarjatok már megmondani, hogy ki mit csináljon a saját életével!! Ennyire nem lehettek korlatoltak. Ne akarjatok másra erőszakolni az akaratotokat!

Megmondtuk világosan: TI nyugodtan szüljetek orrba-szájba és Jajj utyuliputyuli embrió, meg adjatok örökbe, MI pedig majd eldöntjük, hogy a SAJÁT életünket hogyan alakítjuk, mit vállalunk és mit nem, hogy éljük és hogy nem és hogy örökbeadni semmiképp nem adnánk örökbe, ha teherbesnenk.

Annál nagyobb ostobaság pedig nincs, mint egy fejletlen embriót összehasonlítani egy már gondolkodni képes, érző, tudattal rendelkező megszületett emberrel. Akinek a kettő egyenlő, az már a menthetetlen kategória, sajnálom.

2018. jan. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
12%
"Jajj utyuliputyuli embrió" - téged így becézett a kedves édesanyád?
2018. jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
74%

A kedves édesanyámnak, aki nem mellesleg VÁRT, AKART és ÖRÜLT nekem, amib az itt kérdést kiíró nők 99,9%-ára nem igaz, az ég világon semmi köze ehhez az egesz témához, úgyhogy leszel szíves Őt kihagyni ebből és befejezni a személyeskedést. Épp erről beszéltem az előbb, hogy azonkívül h szemelyeskedtek és erőszakoskodtok, mást semmit nem tudtok. De köszönöm h fogom alá is támasztottad egy példával.

Nem tudom felfogni, hogy hogy jon ide bárki édesanyja. Attól hogy az én vagy X vagy Y anyja akart gyereket és mikor megfogantam vagy X vagy Y megfogant, az anyjuk örült neki, még marhára nem jelenti azt h nekem is vagy a többi szóbanforgó nőnek hasonlóan örülnie kéne. Vagy mivan, most jon az, h csak mert minket is megszült az édesanyánk, nekünk is kötelességünk ezt tenni?

Az embrioert pedig ti vagytok oda meg vissza, csak azzal vagytok elfoglalva, mással nem, épp ezért írtam, amit írtam.

2018. jan. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
13%

csak úgy jön ide, hogy idehoztad kedves, és hogy ilyen undorító kifejezést még nem hallottam magzatra, csak tőled, és gondoltam megkérdezem, honnan szedted.


Csillapodj le, fejezd be a szájtépést - én pl. nem szeretnék egy olyan "anyához" születni, aki sejtcsomóként, nyűgként tekint érkezésemre - tehát ebben az esetben helyeslem az ab-t.


Azt viszont nem engedem, hogy önmaguk igazolására hányinger kifejezésekkel éljenek (utyuliputyuli embrió) , és téves álságokkal nyugtassák magukat az abortuszosok, (nem is emberi élőlény, rákos sejtcsomó):

de ha ezt döntik, döntsék


nem érdekel.

2018. jan. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk elég vicces, hogy kikered magadnak az általam használt kifejezést, mondván milyen undorító,

miközben a tisztelt magzatvedok minden abos kérdésnél kapásból gyilkosoznak, csak úgy ugye, ahogy itt is. Meg épp volt itt egy olyan válasz, amikor is kicsattant az egyik magzatvedo, aki nem tudta masokra erőszakolni az akaratát, hogy mi micsoda idióták vagyunk, mert nem úgy gondolkodunk mint ő/ők. De kicsit sem meglepő módon abba nem kötöttél bele. Ugye.... Az nem undorító, hogy ismeretlenül embereket ok nélkül mindenféle gyilkosnak nevezünk, de az utyuliputyuli embrió nyilván az... Miközben nem viccből írtam ezt a kifejezést, hisz épp ezt csináljátok. Tutujgatjatok itt azt a fejletlen embriót, miközben azt az apró tényt figyelmenkivul hagyjátok, hogy ott van egy már megszületett, érző felnőtt nő is, akinek egy nem kívánt terhesség könnyen tönkre teheti az eletet. De az végülis mem számít. Csak az embrió, ugyebár.

Fel kéne fogjatok, hogy aki NEM akar h gyereket, annak az csak egy embrió, nem becezgeti, mem örül neki. Míg aki varja annak az élete közepe az a pár hetes embrió.

Nem minden fekete-fehér.

2018. jan. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
85%

"Egyébként, ha történetesen nőnemű a magzat, akkor az nem egy (leendő) nő jogairól szól? Akkor itt hol van a legendás jogvédelem?"


Fel lehetne fogni, hogy a nem kívánt terhesség egy olyan kellemetlen szituáció, amelyben LEHETETLEN mind a két fél (azaz a magzat és az anya) érdekét is érvényesíteni. Nyilvánvalóan az lenne a tökéletes megoldás, de ilyen nem létezik. Nem lehet egy tökéletesen veszélytelen eljárással kivenni az embriót az anyja méhéből és egy inkubátorban nevelni pl.

Szükségszerűen valamelyik fél akarata ill. joga) alárendelt lesz a másikéval szemben. Ha rákényszerítjük a nőre a nem kívánt terhességét, akkor az anya önrendelkezési joga sérül. Ha pedig elmegy abortuszra, akkor értelemszerűen a magzat élethez való joga..

Ezt az ellentétet NEM LEHET FELOLDANI, akárhogyan is erőlködünk.


Ezért találták ki azt a szabályozást, ami jelenleg is hatályban van:

Bizonyos terhességi kor alatt (általában 12. hét ugyebár) az anya önrendelkezéshez való joga élvez elsőbbséget, afelett pedig a magzat élethez való joga.

Ha valaki nem kívánja megtartani a terhességét, akkor 12. hétig elmehet abortuszra, de értelemszerűen ezt már mondjuk 25 hetesen nem teheti meg.


Egyébként meg szét kellene csak egy kicsit nézni magunk körül. Egy nőgyógyászati klinikán dolgozom, tehát elég sok olyan nővel találkozom, akik terhességmegszakításra jönnek. Gondolom nem árulok el hatalmas titkot ha elmondom, hogy a többsége nem egyetemet végzett értelmiségi. És nem gondolom, hogy pont azoknak kellene tovább szaporodni, akiknél már alapból van 5 gyerek, abból vagy 2 már állami gondozásban és az otthon lévő 3-ra sincs pénz.

Na meg azokra akarjuk rákényszeríteni a felelősségteljes viselkedést, gondolkodást, akik arra nem képesek, hogy ha már dugnak, akkor felelősséggel tegyék? Ha valaki arra nem képes, hogy védekezzen, ha már nem akar gyereket, majd abból pont egy mintaanya lesz, nem?


Nem az abortuszt kell betiltani, hanem tenni azért, hogy a nőknek ne kelljen abortuszra mennie, mert

1. Megfelelő ismereteik vannak a védekezésről

2. Elérhető számukra a védekezés (anyagilag pl.)

2018. jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim válasza:
80%

Egyébként nem értem, hogy egyes abortuszellenesek hogy lehetnek annyira naívak, hogy azt hiszik az ab betiltásával nem lenne több "magzatgyilkosság" elmondjam mi történne egy ilyen törvény bevezetése után.:

-Aki megtehetné külföldre menne abortuszra

-Megindulna egy "feketepiaca" az abortusznak

-Lenének akik megpróbálnának szándékosan elvetélni, vagy műtétre teljesen alkalmatlan körülmények között próbálnák meg kivetetni az embriót, aminek következtében szerencsésebb esetben csak meddő lesz az illető szerencsétlenebb esetben belehal

stb stb lehetne még sorolni..Szerintem a 12. hétig legális abortusz még mindig a kisebbik rossz. Ahelyett pedig, hogy itt sírtok hogy szegény magzat így, meg felelősségvállalás úgy, ikább a béka segge alatt sem lévő szexuális felvilágosítással kéne kezdeni valamit (a védekezési ezközök áráról nem is beszélve).

2018. jan. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
92%

Mennyire volna népszerű Magyarországon egy abortuszt tiltó törvény?

Attól függ, hogy a teljes felnőtt lakoságot kérdezzük, vagy csak az érintetteket?

Nem nem érzem korrektnek, hogy egy ilyen helyzetben döntési joga lehetne a 82 éves hímsoviniszta nagyapámnak, aki a nevén kívül mást nem nagyon tud leírni.

Az ő életét nem befolyásolja egy ilyen törvény.

Úgy lenne korrekt, ha erről kizárólag 18-45 év közötti termékeny nők szavazhatnának.

A válasz pedig valószínűleg egy nagy nem lenne!

2018. jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!