Ugye ebben az esetben az a legjobb, ha a férjem nem tudja meg?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam orvosnál, 7 hetes terhes vagyok. Akarunk gyereket a férjemmel, viszont nem most, hanem 4-5 év múlva. Én tavaly diplomáztam, nemrég kezdtem dolgozni, nagyon szeretem a munkámat és szeretnék egy erős, sikeres karriert felépíteni. Ha most nekiállnék 2-3 gyereket szülni, erre semmi esélyt nem látok... A férjem is egyetértett velem, mikor még az esküvői előtt beszéltünk erről, de szerintem egy abortuszon nem jutna túl...

Azt képtelen lennék végignézni, hogy úgy állítom be, mint vetélést és látni a fájdalmát, sajnálkozását. Ezért gondoltam arra, hogy nem mondom el neki. Nyaranta úgyis szoktam menni nélküle nyaralni, így az a párhetes szextilalom is megoldható. Vagy van bármi más, hogy megelőzzem azt, hogy megtudja?


2018. júl. 3. 12:31
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/203 anonim ***** válasza:
39%
66%-os ugye te már kasztráltattad magad? Amúgy meg mindegy mert hol nőként hol pasiként írsz de a stílusod és abortusz fanatizmusod egyértelmű.
2018. júl. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/203 anonim ***** válasza:
32%

Legjobb tudomásom szerint születésem óta férfi vagyok... na ezért is tartom roppant viccesnek, amikor egy rakat nő azt hiszi, jobban tudja, mire mit reagál egy férfi - mint egy másik férfi. Persze nyilván a Kérdező privát döntése, melyik tanácsot, választ fontolja meg, és melyiket ignorálja.

#89 "Irigyelni? Azért túlzásokba ne essünk. Na nehogy már hős legyen a kérdező egy ilyen horderejű döntéssel." - mint láthatod, én is felpontoztam a választ, mert alapvetően egyetértek vele. DE: nekem azzal van személyes tapasztalatom, amikor a nő a terhességét titkolja a 12. héten túl, és rám erőszakol(na) felelősséget - bocs, de ehhez képest tényleg roppantul irigylem a Kérdező férjét. Tudod, a sumáknak is vannak fokozatai, és ebből a Kérdezőé a nem túl súlyos... mert nem lőcsöl vele másra se felelősséget se kötelességet.

(és most őszintén, kit érdekel, hogy kitől terhes, ha nem születik belőle gyerek... ez a kérdés ugye attól válna húsba vágóvá, ha megszületne)

2018. júl. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/203 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom,az én férjem máshogy vélekedik erről.Ő kirakná a szűröm egy ilyen akció után,hogy sumákban elvetetem a gyeremekét. Igaz,mi tudunk kommunikálni,így tisztában vagyunk azzal,hogy a másiknap per pillanat mi a fontos,és éppen belefér e egy gyerek vagy sem. Nálunk nem sikerült be addig gyerek,míg mi nem akartuk,de ha így is történt volna,az a minimum,hogy leülünk,és megbeszéljük. Egy ilyen horderejű döntés elsumákolása és hazudozás, egy életre rányomja a bélyegét a párkapcsolatra,még akkor is ha a felek túllépnek rajta,és tovább folytatják együtt.
2018. júl. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/203 anonim ***** válasza:
41%

Ferfi vagy... 😂😂😂😂😂

A nevetseges kategoriabol😂😂😂😂

2018. júl. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/203 anonim ***** válasza:
54%

"DE: nekem azzal van személyes tapasztalatom, amikor a nő a terhességét titkolja a 12. héten túl, és rám erőszakol(na) felelősséget -"Ű


Elárulom: ha nem titkolja, akkor is ugyanúgy megszülethet a kicsi, és ugyanúgy te lennél az apa. Hisz abortuszra kényszeríteni nem lehet senkit. Tehát ha az 5. héten közlöd, hogy neked nem kell, az nem érdekel senkit. Ha az anya akarja, akkor megtartja.


Ha meg te nem akarsz apa lenni, akkor mindegy, mikor derül ki, leléphetsz az 5 hetes, de a 12 hetes terhes párodtól is.


Fordítva is így van: a kérdező párja sem kényszerítheti szülésre a kérdezőt, ha nem akarja. De azért tudnia kell róla, hogy a gyerekét abortálja!

2018. júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/203 anonim ***** válasza:
31%
Kezd az az érzésem lenni, 66%-os, hogy azért irigyled, mert a lelked mélyén arra vágysz, hogy a kedvedért valaki abortáljon egy tőled fogant gyermeket. Leírni is félek, de megkérdezem: nálad ez a női szeretet fokmérője talán? Számodra ez az élet fölötti hatalmat jelenti? Ki akarod próbálni az érzést? Vagy miért ez a szűnni nem akaró, kényszeres megszólalás? Azt hiszed, a te tapasztalataid egyetemes érvényű tapasztalatok? Mások tervezett, vagy éppen váratlan gyermekvállalásának örömteli tapasztalatai nem lehetnek ellenérvek? Azok hiteltelenek, mert nem a tieid? Csak mert neked nem sikerült szeretni a gyerekedet?
2018. júl. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/203 anonim ***** válasza:
41%
Kedves Kérdezö! Hagyd a fenébe a karrier építést... fontosabb dolgod van. Gerincet növeszteni!
2018. júl. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/203 anonim ***** válasza:
57%

Kibújt a szög a zsákból, tehát neked NEM a karriered a fő baj, hanem, hogy "nincs kedved" kelni, meg sírást hallgatni, stb.


Okés, ez is érv, nekem sincs, ezért nem is esek teherbe :). Csak akkor ne hazudozz, hogy miért nem akarod ezt gyereket.

2018. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/203 anonim ***** válasza:
37%

"Leírni is félek, de megkérdezem: nálad ez a női szeretet fokmérője talán?" - döntsd el magad:

A variáció: a nő "babát szül neked" (mondja a duma, természetesen magának szüli vagy legeslegjobb esetben kettőtöknek, válás esetén viszi), ha örülsz neki, ha nem, mert alkalmasnak tart rá genetikailag és egzisztenciálisan, hogy veled valósítsa meg az anyai ösztönét.

B variáció: a nő nem szüli meg az általad nem kívánt gyereket, mert első sorban te magad / a kapcsolatotok vagy fontos neki, és ezért szembehelyezkedik az anyai ösztönével, a neveltetésével, a vallásával, bármivel akár.

Na melyik szeret igazán, az "A" vagy a "B"???

De mint itt valamelyik válaszadó megállapította, a férfinek a törvényes keretek közt nincs beleszólása a nő gyerekvállalásába (vagy nem vállalásába) akkor meg végképp nem értem, hogy mi ez a fújás a Kérdezőre 10 oldalon keresztül... amikr valójában semmi mást nem csinál, mint megkíméli magát egy fölös feszkótól, a párját meg a feszkótól és a felelősségtől...

Persze, ideális esetben megbeszélnék, és ideális esetben, ha valamelyikük most egyértelműen nem akarná, akkor együtt csinálnák végig az AB folyamatát. De - a Kérdező megítélése szerint - az ő párkapcsolatuk ennyire nem ideális, nem segítséget kapna a párjától a döntése megvalósításában, hanem fölös feszültségeket és problémákat.

Ez a konfliktus nagyjából ennyi.

2018. júl. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/203 anonim ***** válasza:
41%
Es a kerdezo, mint ama szurke szamar...👍👌
2018. júl. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!