Ugye ebben az esetben az a legjobb, ha a férjem nem tudja meg?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam orvosnál, 7 hetes terhes vagyok. Akarunk gyereket a férjemmel, viszont nem most, hanem 4-5 év múlva. Én tavaly diplomáztam, nemrég kezdtem dolgozni, nagyon szeretem a munkámat és szeretnék egy erős, sikeres karriert felépíteni. Ha most nekiállnék 2-3 gyereket szülni, erre semmi esélyt nem látok... A férjem is egyetértett velem, mikor még az esküvői előtt beszéltünk erről, de szerintem egy abortuszon nem jutna túl...

Azt képtelen lennék végignézni, hogy úgy állítom be, mint vetélést és látni a fájdalmát, sajnálkozását. Ezért gondoltam arra, hogy nem mondom el neki. Nyaranta úgyis szoktam menni nélküle nyaralni, így az a párhetes szextilalom is megoldható. Vagy van bármi más, hogy megelőzzem azt, hogy megtudja?


2018. júl. 3. 12:31
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/203 anonim ***** válasza:
41%
Ok. De akkor vond ki magad a házasság alól is:-)
2018. júl. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/203 anonim ***** válasza:
26%

"Ez több helyen sántít. TÖKÉLETES szedés mellett 100 nőből egy év alatt 0,3 esik teherbe. 0,3!!!!. Az 1000-ből 3 nő." - mondjuk nekem eleve felfordul a gyomrom a maximalizmus MINDEN formájától. Emberek vagyunk, nem gépek, az ég áldjon... láttál te már olyant, akinek ha valamit naponta 4x kellett szednie, az pont 6 óránként szedte???

A tökéletesség az egy olyan dolog, amit nem kérhet senki számon senkin. Az átlagos az, ami számon kérhető elvben. (a gyakorlatban meg senkinek semmi köze ahhoz, hogy a Kérdező hogyan védekezett... nem része a kérdésnek.)

2018. júl. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/203 anonim ***** válasza:
56%
Nem akartam irni, mert előttem már mindent leírtak.De annyira bicskanyitogató ez a történet (kérdés), hogy muszály magamból kiírni (tudom sokaknak nem fog tetszeni) de hogy lehet,hogy egy ilyen önző, idióta nő véletlenül teherbe esik, nekem (nekünk) meg nem sikerül a baba...hihetetlen 😭
2018. júl. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/203 anonim ***** válasza:
33%

" ez egyben azt is jelenti, hogy ne mondja el a férjének, mire készül?" - ott volt az utolsó bekezdésben. Az ideális az, ha elmondja, de ha nem, attól se omlik össze az univerzum, mint említettem, nem pakol vele terhet a másikra.

(mellesleg, ha elmondja, akkor igen, bár akkor is csak lelki értelemben.)

2018. júl. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/203 anonim ***** válasza:
72%

"láttál te már olyant, akinek ha valamit naponta 4x kellett szednie, az pont 6 óránként szedte???"


A fogamzásgátlót nem kell percre pontosan szedni. Még 10 óra csúszás is belefér...

A tökéletes annyit jelentene, hogy

- minden nap beszedi

- ha olyan gyógyszert szed, ami gyengíti, használ kiegészítő védekezést

- ha hány/hasmenése van, pótolja


Ez azért nehogy már olyan marha bonyolult legyen. Ehhez marhára nem kell tökéletesnek lenni, elég egy kis odafigyelés.


Az itteni kérdésekből tökéletesen látható, hogy miért esnek teherbe a nők tablettaszedés mellett. Csak néhány példa:

"Kihagytam egy szemet, de nem védekeztünk pluszban, kell aggódnom?"

"Antibiotikumot szedtem, az orvos azt mondta, hogy egy hét kiegészítő védekezés kell, de mi nem használtunk. Ugye nem lesz baj?"

És hasonló okosságok.

2018. júl. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/203 anonim ***** válasza:
37%
#66, és??? A sajátjával veri a csalánt, neki kell AB-ra mennie... mindenki maga dönti el, hogy milyen kockázatot vállal be, és milyent nem. Ezt senkinek - érted? SENKINEK - nincs joga számon kérni.
2018. júl. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/203 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó csakhogy nem öngyilkos lesz, nem a saját életét veszi el, hanem azét a magzatét aki nem kérte hogy életre hívják.
2018. júl. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/203 anonim ***** válasza:
44%
Es megjott az abortuszimadonk is😪
2018. júl. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/203 anonim ***** válasza:
43%

#68, vannak akik a magzatot a megszületett emberrel egyenértékűnek tartják, az abortuszt meg gyilkosságnak - de ez ugye egy egyéni szocprobléma, szerencsére senki nem tudja senkire ráerőltetni ezt a fajta gondolkodást. Aki így gondolja, az a saját életében(!) dönthet eszerint.

Másnak meg az elképesztő ugye, hogy van, aki képes egy embriót bármilyen szempontból is egy megszületett ember elé helyezni.

2018. júl. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/203 anonim ***** válasza:
45%

Jajj 66%-os ne kezd már előlről te szerencsétlen. Ez a kérdés hála az égnek pont nem arról szól hogy gyilkosság-e vagy nem, de tudjuk neked az a napod fénypontja hogy leírod....évi 10000szer kb.


Senkinek nincs hozzá köze ki hogy védekezik persze csak aztán ne akarja már bemagyarázni hogy védekezés mellett lett terhes meg ne akarja már a gyógyszer hatékonyságát meghazudtolni.

Igen is sokan szednek olyan gyógyszert ami üti a hatását

Volt hasmenésük, egy kis hányásuk.

Ha ez mellett terhesek maradnak persze az ő dolguk, de ne a tabi legyen már a hibás. Persze itt mindenki abba a kis százalékba esik, persze persze.

2018. júl. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!