Ugye ebben az esetben az a legjobb, ha a férjem nem tudja meg?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam orvosnál, 7 hetes terhes vagyok. Akarunk gyereket a férjemmel, viszont nem most, hanem 4-5 év múlva. Én tavaly diplomáztam, nemrég kezdtem dolgozni, nagyon szeretem a munkámat és szeretnék egy erős, sikeres karriert felépíteni. Ha most nekiállnék 2-3 gyereket szülni, erre semmi esélyt nem látok... A férjem is egyetértett velem, mikor még az esküvői előtt beszéltünk erről, de szerintem egy abortuszon nem jutna túl...

Azt képtelen lennék végignézni, hogy úgy állítom be, mint vetélést és látni a fájdalmát, sajnálkozását. Ezért gondoltam arra, hogy nem mondom el neki. Nyaranta úgyis szoktam menni nélküle nyaralni, így az a párhetes szextilalom is megoldható. Vagy van bármi más, hogy megelőzzem azt, hogy megtudja?


2018. júl. 3. 12:31
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/203 anonim ***** válasza:
19%

#51, tök jogosan... történetesen nekem (az exemnek) is van fogamzásgátló mellett született gyerekem. Évi cc. 1% esély van, hogy teherbe ess mellette, ha 10 évig azzal védekezel, akkor az bizony 10%,hogy valamikor terhes leszel ez idő alatt.

Kérdező, én most ellent fogok mondani az összes oltogatónak, a szülés az, amit mindenképp meg kell beszélni mihamarabb, mert az élet hosszan (vagy legalábbis 2 évtizedre) kötelességet ró a másikra is.

Az abortusz azért korántsem annyira necces,mint ha egy nő a terhességét titkolná el 12 hétig, mert persze, az is becsapás, de legalább nem ró semmiféle jövőbeli kötelezettséget a másik félre.

Szóval persze, egy kapcsolatban az a jó, ha mindkét fél őszinte, de azért itt a hazugsággal nem pakolsz terhet a másikra, szóval ezért én biztosan nem szakítanék.

2018. júl. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/203 anonim ***** válasza:
54%

Vannak nők akiknek életük célja a gyereknevelés, de sokkal undorítóbb az az ember akinek más céljai is vannak, de aljas módon a kepébe hazudik a számára legközelebb álló embereknek, mint ahogy te tennéd a férjeddel.

Már ha igaz a sztori egyáltalán.

Ja, amúgy a védekezés sem tartozik életed főbb céljai közé látom :)

2018. júl. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/203 anonim ***** válasza:
36%
52-es, ez egyben azt is jelenti, hogy ne mondja el a férjének, mire készül?
2018. júl. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/203 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, akkor remélem te se vársz őszinteséget a férjedtől igaz?


Hát az biztos, ha az én feleségem lenne ilyen gerinctelen, válás előtt szembeköpném, jó szaftossal, és az egész családnak elmondanám miért is válok el tőle.


Nyugodj meg, ki fog derülni hogy megölted a gyereked, legkésőbb az első terhességnél, amit óhajtasz kiviselni:-)

2018. júl. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/203 anonim ***** válasza:
63%

1. Annyira érdekes, hogy itt mindenki tabletta és/vagy gumióvszer mellett lesz terhes. Komolyan kezdem azt gondolni, hogy ha gyereket szeretnék majd, akkor tablettát kell szedni, és akkor tutira besikerül.


2. " Évi cc. 1% esély van, hogy teherbe ess mellette, ha 10 évig azzal védekezel, akkor az bizony 10%,hogy valamikor terhes leszel ez idő alatt."

Ez több helyen sántít. TÖKÉLETES szedés mellett 100 nőből egy év alatt 0,3 esik teherbe. 0,3!!!!. Az 1000-ből 3 nő. De persze, itt gyakorin mindenki pont abba az 1000-ből 3-ba esik bele. Tegyük fel, hogy a kérdező is pont ilyen szerencsétlen.


3. Soha nem értettem ezt az "akarok gyereket, de nem most". Vagyis értem, 15 meg 18 évesen, mikor az embernek nincs munkája, végzettsége, pénze, stabil kapcsolata.

De ha te a jelenlegi férjedtől akarsz gyereket, ráadásul van munkád, normális anyagi hátteretek van, akkor mivel is lesz más 4-5 év múlva?


4. Karriert gyermekvállalás után is tudsz építeni. Sőt, ha valaki legalább 2-3 gyereket akar, jobb, ha fiatalon elkezdi, mert utána még mindig lesz ideje karriert építeni. De ha most feljebb jutsz, aztán elmész 5-6-7 évre, akkor buktad az addig felépített "karriered".


5. Annál nagyobb aljasságot, mint eltitkolni a párod elől, akit elvileg tisztelsz, a terhességet, nem nagyon tudok elképzelni. Abban biztos lehetsz, hogy ha ez kiderül - már pedig benne van a pakliban, hogy kiderül, akkor a VOLT férjed lesz, mert hogy ezt nem fogja lenyelni senki, az biztos.


6. Azért remélem arra is gondolsz, hogy attól, hogy most ilyen könnyen sikerült a teherbeesés, nem biztos, hogy majd 4-5 év múlva is ilyen könnyen fog menni. Alapból minél idősebb az ember, annál kisebb a termékenység, az abortusz is okozhat olyan szövődményeket, amik meddőséghez vezetnek...Persze, nem nagy az esély és nem lehet előre megmondani, de benne van a pakliban.

Mit éreznél, ha 5 v múlva már akarnál gyereket és nem jönne össze?


Egyébként nem rábeszélni akarlak a gyerekvállalásra, ez t NEKTEK KETTŐTÖKNEK kellene eldönteni. De nem neked egyedül, hanem neked és a párodnak közösen. Igaz, hogy a tiéd a végső döntés úgy is, de legalább az esélyt megadnád, hogy megbeszéljétek, érveljetek...


A háta mögött abortuszra menni...aljas, nagyon aljas dolog.

2018. júl. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/203 anonim ***** válasza:
58%

Szóval persze, egy kapcsolatban az a jó, ha mindkét fél őszinte, de azért itt a hazugsággal nem pakolsz terhet a másikra, szóval ezért én biztosan nem szakítanék.


Jó, de te az abortusz propagálásának élharcosa vagy. És mi az hogy nem pakol terhet, tudom, lehet meglep de vannak olyan emberek, akiknek van lelkiismeretük, ne adj isten szeretnének gyereket, így igen csak nagy teher ha az asszonyka a tudtuk nélkül kinyíratja mert neki még nem fér bele az életébe. Kéne a fenének ilyen nő, a legrövidebb úton repülne.

2018. júl. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/203 anonim ***** válasza:
55%

Aranyom, ha valaki helyesen vedekezik akkor nem marad terhes es pont. Ezen nincs mit vitatni, mert ez teny.

Az pedig, hogy elvetetted a gyereketeket ugy hogy a ferjednek nem mondod el, az az egyik legundoritobb es legaljasabb huzzas amit vele szembe tehetsz. Ha valaha is ki fog derulni ez a dolog a ferjed egy pillanat alatt el fog hagyni es meg is fogod erdemelni.

Nem utolso sorban ne pattogj itt, hogy mindenki lekap a tiz kormodrol, mert amit keszulsz tenni az felhaborito es meg megertest es buksi simogatast varsz.

Ebreszto kislany, sz@r alak vagy!

2018. júl. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/203 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy mi fog évek múlva változni? Talán az, hogy akkor akarni fogok gyereket, most meg egyáltalán nem hiányoznak az éjszakázások, sírások, hisztik az életünkből?
2018. júl. 3. 17:57
 59/203 anonim ***** válasza:
42%

Talán az, hogy akkor akarni fogok gyereket, most meg egyáltalán nem hiányoznak az éjszakázások, sírások, hisztik az életünkből?


A te életedből nem hiányoznak, ne keverd bele a férjedet. Itt csak ne vonod ki magad a dologból.

2018. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/203 A kérdező kommentje:
Mert szerinted ki maradna itthon a gyerekkel? Ki kelne fel hozzá éjszaka? Ki mondana le a szórakozásokról, pihenésről? Én. Tehát igen, kivonom magam belőle.
2018. júl. 3. 18:21
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!