Ugye ebben az esetben az a legjobb, ha a férjem nem tudja meg?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam orvosnál, 7 hetes terhes vagyok. Akarunk gyereket a férjemmel, viszont nem most, hanem 4-5 év múlva. Én tavaly diplomáztam, nemrég kezdtem dolgozni, nagyon szeretem a munkámat és szeretnék egy erős, sikeres karriert felépíteni. Ha most nekiállnék 2-3 gyereket szülni, erre semmi esélyt nem látok... A férjem is egyetértett velem, mikor még az esküvői előtt beszéltünk erről, de szerintem egy abortuszon nem jutna túl...

Azt képtelen lennék végignézni, hogy úgy állítom be, mint vetélést és látni a fájdalmát, sajnálkozását. Ezért gondoltam arra, hogy nem mondom el neki. Nyaranta úgyis szoktam menni nélküle nyaralni, így az a párhetes szextilalom is megoldható. Vagy van bármi más, hogy megelőzzem azt, hogy megtudja?


2018. júl. 3. 12:31
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/203 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell a rizsa, kérdező. Hagytad magad jól felbosszantani, és kibökted, hogy szó nincs itt karrierről, meg munkatapasztalatról! Francokat! Ennek a kis magzatnak, aki a férjedtől házasságban fogant, az a "bűne", hogy pár hónap múlva éjjel is merészelne sírni, meg enni, meg becsinálni. Erre te a fene tisztességeddel meg erkölcsi érzékeddel ki akarod nyírni. Valszeg ki is fogod, de miért nézel mindenkit tök hülyének? Miért nem írtad ki a főkérdésben az igazi indokaidat? Egyébként meg neked nincs lelkiismereted?
2018. júl. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/203 anonim ***** válasza:
57%
Nincs kedve sírást és hisztit hallgatni...anyám! Mondjuk elég is lehet,hogy magadat el kell viselni ezzel a tinihisztivel,meg a se..földhözveréssel. Mindezt produkálod elméletileg felnőtt,dolgozó,házas nőként! Gratulálok! Ne vállalj gyereket! Neked nem szabad,mert te is az vagy!
2018. júl. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/203 anonim ***** válasza:
54%
Azért az nagyon meredek, hogy így gondolkodik egy mai 24 éves diplomás nő...
2018. júl. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/203 anonim ***** válasza:
36%
Lehet, hogy soha nem lesz se gyereked, se karriered...
2018. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/203 anonim ***** válasza:
38%
66%-os, mi lene ha nem figyelnéd nyálcsorgatva minden abortusszal kapcsolatos kérdés megjelenése kapcsán azt, hogy hogyan tudnád ideköpni a saját sérelmedet azért, mert felelősséget kellene vállalnod a gyermekedért, akinek apa nélkül kell felnőnie, pedig te életben vagy? Minden kérdésnél megjelensz itt, ebben a kategóriában, a válaszok 20-30%-át te adod és mindezt azért, mert azt hiszed, itt tudod igazolni nyomorult szemléletedet az önző és senkinek alá nem rendelt életről. Egyedül maradtál a kérdezővel, ezúttal házhoz jöttél a pofonért. Beforgattak az általad mindig idenyomott statisztikákkal, szétszedték az érveidet, húzz innen. Egy szánalmas szerencsétlen vagy, és ezen nem változtat az sem, ha naponta írod ide a véleményedet.
2018. júl. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/203 anonim ***** válasza:
30%

#86, én nem tartozom elszámolással senkinek, pont ahogy a Kérdező se... ezt csak a drágalátos magzatfanatikerek képzelik, hogy az ő véleményük felsőrendűbb, és számon kérhetnek bármit is bárkitől is... úgy tűnik, még Írország se volt elég, hogy rádöbbenjetek, hogy a képzelt piedesztálotok - ahonnan "erkölcsi kinyilatkoztok" - valójában egy szemétdomb...

Na erről ennyit.

Na, nekem meg nem felmagasztalt ideáim vannak, hanem tapasztalataim. Őszintén szólva, sokkal inkább irigylem a Kérdező férjét, mintsem sajnálom azért, mert a Kérdező nem szándékozik rá semmiféle felelősséget erőszakolni a saját döntéséért. Pedig nyilván a Kérdezőnek is könnyebb lenne, ha egy szerető társ segítené túlesni a folyamaton...

2018. júl. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/203 anonim ***** válasza:
34%

úgy tűnik, még Írország se volt elég, hogy rádöbbenjetek, hogy a képzelt piedesztálotok - ahonnan "erkölcsi kinyilatkoztok" - valójában egy szemétdomb...


továbbra is jelzem, itt nem az abortusz elutasításáról vagy támogatásáról van szó? te használod fel az alkalmat, hogy propagáld az elveidet. Nem számít neked sem az, van-e egy házasságban őszinteség, bizalom, csak az, hogy abortuszra ösztönözz bárkit, akit csak tudsz.

2018. júl. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/203 anonim ***** válasza:
100%
Irigyelni? Azért túlzásokba ne essünk. Na nehogy már hős legyen a kérdező egy ilyen horderejű döntéssel. Egyáltalán nem becsülendő, amire készül. Nem maga az abortusz ténye miatt, szíve joga így dönteni, de az, hogy a férje háta mögött teszi, az minden, csak nem hőstett. Bennem a férfi helyében az is felmerülne, nem e mástól volt az a gyerek.
2018. júl. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/203 anonim ***** válasza:
69%

"Mert szerinted ki maradna itthon a gyerekkel? Ki kelne fel hozzá éjszaka? Ki mondana le a szórakozásokról, pihenésről? Én. Tehát igen, kivonom magam belőle."


Ezt kellene elmondanod a férjednek. Hogy megesett a dolog, de te ezt a hátad közepére sem kívánod. És az is lehet, hogy soha nem fogod akarni. Mert ha most így állsz hozzá, akkor miért gondolod, hogy 4-5 10 év múlva csiribú-csiribá hirtelen akarni fogod...


De ezt nem titkolhatod el a másik féltől. Az a gyerek ugyanúgy az övé is. Kettőtöknek kell erről dönteni.

Tehát még mindig nem az a baj, hogy te most nem akarod ezt a gyereket, hanem az, hogy sunyi alattomos módon titokban abortálnád a férjed tudta nélkül.

2018. júl. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/203 anonim ***** válasza:
33%

90.

Szerintem pont nem a férje huppantotta fél,azért ez a nagy titkolózás,meg hülye indok!

2018. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!