Nagyon nehéz abortusz után?

Figyelt kérdés

Ha a szívemre hallgatok nem akarom elvetetni, de ha az eszembe akkor muszáj.

Nem vagyok komoly kapcsolatban és akitől van a gyerek o ragaszkodik az abortuszhoz.

Most még csak 4-5 hetes lehet, de én már most Úgy erzem hogy szeretem és vigyázni akarok rá.

Pedig mindig tartottam a gyerek vállalástól, főleg olyan embertől legyen akivel nem szeretjük egymást.


2018. okt. 22. 09:36
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
64%

" Nem vagyok komoly kapcsolatban és akitől van a gyerek o ragaszkodik az abortuszhoz."


Ez nem így működik! A férfinak egy dologhoz van joga: ragaszkodni a gumihoz. Innentől, kezdve semmi joga a döntésbe beleszólni. Büntetőjogi felelőssége lesz gyerektartást fizetni, a feje tetejére is állhat vonják majd a fizetéséből, ha nem , akkor börtön. Ezek nagyon komoly dolgok. Valószínű fiatal vagy, ne hagyd magad befolyásolni.

2018. okt. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
59%

Ha valaki ennyire lelkis még kevésbé fogja bírni azt, hogy nem tud mindent megadni a gyereknek.

Bár nem írta milyen anyagiak közt él, de nehezen hiszem, hogy van saját ingatlanja, és annyi félretett pénze, hogy GYED-ből GYES-ből kijöjjön kiegészítve azt a félretett pénzzel.

Ha van akkor már más tészta.

Ne alapozzunk szerintem a család nagyszülőkre. Egyrészt nagyon sok nagyszülő nem tudja megtenni, hogy eltartsa az unokáját, másrészt még ha megtudja sem lehet elvárás és lehet erre alapozni. Meg nem lehet elvárni idősödő szülőktől, hogy náluk neveljünk fel egy éjszaka is síró csecsemőt.

Gyerektartásra se alapozzon, aki ennyire nem akar gyereket nem fog fizetni, pár év alatt esetleg peren nyerhet a nő és fizet az állam helyette (a pasin meg behajtják ha tudják) vagy fizet a pasi valami minimumot de ne megint a 25 ezres perelős gyerektartásra alapozzunk már egy életet.


Aki ilyen életszerűtlen tanácsokkal jön az komolyan gondolja?


Egy gyereknek igenis vannak szükségletei a szereteten felül is, nem jó élet évekig sakkozni, matematikázni, rettegni.


Aki így is bevállalja tegye, de utána ne sírjon a szája, hogy nem lehet megélni.

2018. okt. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
28%
Előző, nem javaslatokat írtunk, hanem már többen is kérdezték a kérdezőt, hogy milyen az anyagi helyzete, családi helyzete stb. amire még nem válaszolt. Mindenki feltételes módban írt , ha esetleg nem tűnt volna fel.
2018. okt. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
34%

73%os te minden ilyen kérdésnél lelkesen kampányolsz az abortusz mellett. Jó én elhiszem hogy neked nagy buli volt meg boldoggá tett, de vannak emberek akiknek van lelkiismerete őket padlóra küldheti.


Kérdező: nem muszáj abortuszra menned mindig van választàsi lehetőség. Nem mondom hogy könnyű lesz, mert hazudnék de ha tényleg fel szeretnéd nevelni meg tudod csinálni.

2018. okt. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
60%

Sebaj, ilyen kérdéseknél mindig úgyis jönnek az abortusz ellenes majd a nagymama meg a gyerektartás mindent megold válaszok.

Rengeteg 18 éves lánynak is jöttek már ezzel. " Nagyinál elfértek, majd ő segít, tudsz tanulni is majd addig a nagyi vigyáz rá, meg majd jön a gyerektartás stb"

Vegyük úgy megelőztem :D

2018. okt. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
64%

Csak egy 73%-os lehet?

alig járok fel ide :D

2018. okt. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
74%

Aki ennyire kampányol a megtartás mellett, az beszáll anyagilag is a gyerkőc felnevelésében? Ja, nem.


Alapvetően ha tudja, hogy nem tudja felnevelni, vagy esetleg nem akar szülni a szülei nyakára, mert oka van rá, akkor ne tartsa meg. Én a lànyom osztályában több helyen látom a mély szegénységet, ahol a gyerekeknek szégyen, ahogy öltöznek, ahogy élnek és szenvednek. Mert lennének szüksègleteik de az alapok sincsenek meg. Komplexusosak, problémásak lettek. Erről ennyit. Lehet itt látatlanban lebeszélni, de nem ti álljátok a felneveléssel járó anyagi dolgokat. Persze, lehet így is, de ezt csak a kérdező dönti el, hogy érdemes -e.

2018. okt. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
31%
17- es , a kérdező semmire nem hajlandó válaszolni, fogalmunk sincs hogy van egy család, végzettség, segítség , addig felesleges bármit írni.
2018. okt. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
72%
Azt írta, nem bírná egyedül. Szóval így értelmeztem. Tehát nem valószínű hogy tudná bármire vagy bárki segítségére alapozva.
2018. okt. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok, dolgozom. Havi 170et keresek.

Nagyszüleimmel élek, nekik is jo nyugdíjuk van. Együtt nekik 300e.

Nagy házuk van, náluk minden rendben.

De akkor sem alapozhatok rájuk.

Nekem is van 2 millióm bankban amit örököltem és van 400ezer megtakaritasom amit mindig kiegészítek.


De saját lakásom stb nincsen.

Idoso emberektől pedig nem várhatom el hogy segítsenek. 70 évesek.

2018. okt. 22. 11:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!