Nagyon nehéz abortusz után?

Figyelt kérdés

Ha a szívemre hallgatok nem akarom elvetetni, de ha az eszembe akkor muszáj.

Nem vagyok komoly kapcsolatban és akitől van a gyerek o ragaszkodik az abortuszhoz.

Most még csak 4-5 hetes lehet, de én már most Úgy erzem hogy szeretem és vigyázni akarok rá.

Pedig mindig tartottam a gyerek vállalástól, főleg olyan embertől legyen akivel nem szeretjük egymást.


2018. okt. 22. 09:36
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
27%

Figyelj az most egy dolog, hogy a férfi mit szeretne, ez a te tested, csak is a te döntésed! Alapból nem vagyok az abortusz ellen, sőt, nem vetem meg ha valaki ezt az utat választja, teljesen lényegtelen milyen okból. Az ő dolga.

Van, aki számára ez a legjobb és leghelyesebb döntés, ő maga ezt akarja és tudja jól dönt. Ez így rendben van. Nem arról van szó, hogy akarná, de nem tudja pl ellátni. Az elég világos szerintem, hogy te akarod. DE.... Van egy de ugye, hisz mint írtad, nem tudnád egyedül eltartani. És ez a lényeg! Az hogy a nagyszüleid anyagilag rendben vannak, egy dolog. Az nem a te pénzed, nem a te házad, erre gyereket alapozni óriási felelőtlenség. Te magad írtad 70 évesek, öregek már, szerintem ők is inkább nyugalomra várnak már, semmint állandó gyereküvöltésre. És mi van ha ne adj isten menetközben meghalnak..? Akkor kire tervezel támaszkodni anyagilag? Nekem nem lenne pofám a nagyszüleim nyugdíját megcsapolni és abból nevelni a gyerekemet. Csak is akkor vállalnék be egy gyerek, ha EGYEDÜL is el tudnám tartani. Ez maximálisan az én felelősségem lenne, nem alapozhatok arra, hogy majd valaki biztos segít. Nem, azt már rég megette a fene.

Tehát nekem az a véleményem, hogy bármilyen nehéz is, de elvetetném, mert nem tudom egyedül eltartani. Gyereked még később is lehet, egy olyan férfitől, aki szintén akarja, aki melletted van és szeret téged. Ez sajnos most szerintem nagyon nem egy ideális élethelyzet egy becsúszott gyerek megtartására.. De te döntesz.

2018. okt. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom az ország mely részén élsz, de nekem se volt több keresetem, mikor egyedülálló szülő voltam. Készültünk is elköltözni, igaz nem albérletbe, de hitellel terhelt lakásba. Ekkor ismertem meg a mostani párom....hozzá költöztünk igy nem volt szükség hitelre....

Ha szeretnéd a babát ne vetetsd el! Beszélj a nagyszülőkkel!

2018. okt. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem akarod elvetetni, akkor ne vetesd el. Azok tudják könnyen feldolgozni az abortuszt, akik eleve ezt akarták, de a te esetedben ez egy kényszerített dolog lenne, amit soha nem tudnál megbocsájtani magadnak. Inkább kérj segítséget, vannak szervezetek, akikhez fordulhatsz ilyen esetben:

[link]

2018. okt. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 rozsanagy111 ***** válasza:
43%
Ha a szíved azt súgja,hogy máris szereted és vigyázni akarsz rá, akkor hallgass a szívedre. Később nagyon megbánhatod. Pl használt ruhához nagyon könnyű hozzájutni, ingyen adom én is mindig ha kinőjük. A pelus a családi potlékbol kitelik és biztosan vannak jószívű emberek a környezetedben akik segitenének
2018. okt. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
52%

De ti komolyan gondoljátok, hogy így kell gyereket szülni, hogy kérincsélve jószívű emberekre várva?

És a lakhatás?

Két 70 feletti emberrel?

Szerintetek 2 öreg nyugdíjas egy üvöltő csecsemőt akar a nyakára?

Mert a 12 ezres családiból albérletre nem futja.

Marad az utca vagy mi?

Ha terhes tudott lenni, akkor oldja ezt is meg előbb a 70+ nagyszülők nélkül.

És ha jövőre otthonba megy a nagyszülő mert valami baja lesz, és a nyugdíja éppen viszi az otthont? Akkor kitől kér?

De ha megszüli megszüli.. Ő dolga. Csak szegény nagyszülőket meg gyereket sajnálom.

2018. okt. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
48%
Van 2,5 milliód és nem akarod elvetetni a gyereket.Lesz gyeded is.Akkor?
2018. okt. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
40%

Már ne haragudjatok, de nem a kerdezo lenne az elso egyedulallo anya a vilagmindenseg letezese ota. Es szerintetek az ide irkalo gyakorikerdesesek es fiatal magyar emberek elsopro tobbsege nem alberletben/ vagy hitelterhelt lakasban el? Lefogadom hogy luxuskocsival sem rohangalunk mindannyian. Ne csinaljunk mar ugy, mintha egy 140 ezres fizuval egy 21 eves no ne tudna gyereket vallalni, ha szeretne? Ez egy atlag fizetes, o pedig egy felnott no. Mi itt a kerdes egyaltalan? Mindannyian igenybeveszunk segitseget. A bolcsode rendszertol kezdve a csaladig. A nagyszulok szerintem mar alig varjak a cseperedo csemeteket, egy normalis szereto csaladban ez alap. Es az is, hogy az unoka kesobb meg az idosodo nagyszulok tamogatasaban segit be. Vagy eljen mindenki elmaganyosodott maganak valo eletet? Es miert is ne venned segitsegul az allami tamogatasokat, ha raszorulsz? A milliardos kormanypajti uzletember ugyanugy felveszi a millioit a palyazati tamogatasokkal, nagyobb tetelekben, mint te fogod:)

Ugyhogy az allami tamogatasokkal igen is elni kell.

Arrol meg nem is beszelve hogy a nagy pesszimista okosak, honnan tudjak hogy a sajat draga jo ferfjuk nem pattan meg 5-10 ev mulva? Ilyen alapon semmire ne alapozunk, es semmilyen korulmenyek kozott ne merjunk gyereket vallalni..

2018. okt. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
66%

Miért mindenki az anyagi oldalát nézi a dolognak?

Szerintetek szegény babának jó egyedül felnőni? Apa nélkül?

Elmomdom, nem! Hasonló cipőbe jártam,mint a kérdezö. Megtartottam a babát.

De! Szörnyű terhességem volt. Többet voltam kórházba mint egész életembe. Nem volt tejem a stressztől.

Áldott jó baba volt,kívánni sem lehetett jobbat. És jöttek a problémák. Megfázás, betegség, széklete nincs.

Fél mindentől, mindenkitől. Nem tud egykorú gyerekekkel játszani, mindig csak anya kell neki. Anya dolgozik, mert meg kell élni valamiből. De anyának sosincs ideje rám... és ez megy 3éve, 1év pszichológus segítségével.

Szóval necsak az anyagi oldalát nézzétek hanem a lelkit is.

2018. okt. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
31%

" Szerintetek szegény babának jó egyedül felnőni? Apa nélkül?"


Még mindig jobb egyedül felülni, mint meg sem születni!

Meg mi az hogy egyedül? Hiszen ott az anyja! Írom ezt úgy, hogy én is egyedül nevelem a fiam babakorától.

2018. okt. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
78%

Nem egyedül mert természetesen ott van az anya. De akkor is nehéz.

És az én kicsimet megviselte a dolog. Sajnos látom, hogy mindennap szenved és fél. Amellet egy okos ügyes kisfiú.

2018. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!