Nagyon nehéz abortusz után?

Figyelt kérdés

Ha a szívemre hallgatok nem akarom elvetetni, de ha az eszembe akkor muszáj.

Nem vagyok komoly kapcsolatban és akitől van a gyerek o ragaszkodik az abortuszhoz.

Most még csak 4-5 hetes lehet, de én már most Úgy erzem hogy szeretem és vigyázni akarok rá.

Pedig mindig tartottam a gyerek vállalástól, főleg olyan embertől legyen akivel nem szeretjük egymást.


2018. okt. 22. 09:36
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
52%
"Még mindig jobb egyedül felülni, mint meg sem születni!" - tévedsz, meg sem születni az SEMMILYEN, tehát ami jó, az annál jobb, ami rossz, az annál rosszabb.
2018. okt. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
57%
Apa nelkul nottem fel, anyam kesobb arulta el hogy el akart vetetni. Aztan megsem tette. Jo eletem van, es milyen jo hogy elhetek:) nehezsegei meg kinek nincsenek? Apa mellett felnott, anyagilag is elkenyeztetett ismeroim koreben mennyi a szerencsetlen aki semmire se vitte. Ugyhogy fel a fejjel. Biztosan nem lesz konnyu, ahogy anyamnak se volt, de utolag semmit nem csinalna vissza o se.
2018. okt. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
44%
Attól, hogy valaki apa nélkül nő fel, még lehet boldog gyermekkora. Igazából nem látom, mi okoz neked olyan nagy nehézséget a döntésben. Megtakarított pénzed van, nem vagy már tini, és ami a legfontosabb, te szeretnéd a gyereket. Akkor hajrá, tartsd meg!
2018. okt. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél, kérdező? Megtartod vagy sem?
2018. okt. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 A kérdező kommentje:

Nem tudom, szeretném. De félek es egyre tobb aki negatívan áll hozzá.

De mar most utalom aki azt mondja vetessem el, még akkor is ha ész ervek vannak

2018. okt. 29. 19:40
 46/58 anonim ***** válasza:
36%

Ezek szerint ha elveteted, magadat fogod utálni?

Ne azon rágódj, mit mondanak mások, hanem csináld azt, amit TE akarsz, mert ez a te életed, te vállalod a felelősséget, te fogod felnevelni, vagy te fogsz megbírkózni az abortusz pszichikai következményeivel.

2018. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
32%
Álságos ez a "neki ez lenne a legjobb" érv. A halál nem jobb az életnél. Vagy ha valakinek az is, neki magának kell ezt eldönteni, nem másoknak helyette. Aki komolyan gondolja ezt, az miért nem megy el árvaházat robbantgatni, vagy éhező gyerekeket lelövöldözni, hogy megkímélje őket a szenvedéstől? Mert maga is tudja, hogy ez hazug dolog. Egy élete legelső szakaszát élő, csak sejtcsomónak tartott emberrel könnyebben megtenné, de csak azért, mert nem tartja embernek. A kérdező viszont szereti, gyermekeként gondol rá...így őt senki ne győzködje ezzel a hazug, álságos szöveggel. Az sem, aki úgy érzi, bár ő maga meg sem született volna...azért az, hogy itt ül és írogat más haláláért, elárulja, mennyire "nem akar élni" ő maga. Kérdező, aki azzal akar a családodból téged meggyőzni, hogy a gyereknek is ez a legjobb, valójában saját maga akar megszabadulni egy gondtól. Ha te magad akarod ezt a gyereket, az elégséges ok arra, hogy meg is tartsd.
2018. okt. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
38%
Aki arra hivatkozik, hogy a babának a legjobb a halál, akkor szerinte az árva gyerekeknek jó lenne-e, ha főbelőnék őket. Vagy az afrikai éhezőknek. Vagy akiket kilakoltatnak. Mert ha nem a válasza, akkor maga sem hiheti, hogy a gyerekének jobb lenne holtan, csak mert nem a legeslegkönnyebben indul az élete. Egy emberi életet nem lehet elvenni arra hivatkozva, hogy "neki jobb. Egy segítségre szoruló, nehéz helyzetű embernek nem lesz könnyebb attól, ha megölik. Ettől max. a környezetének lesz könnyebb, akik letudnak ezzel egy gondot. A saját önzőségük igazolása önmaguk előtt is ez a "neki is ez a legjobb" szöveg.
2018. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
71%

"..így őt senki ne győzködje ezzel a hazug, álságos szöveggel. Az sem, aki úgy érzi, bár ő maga meg sem született volna...azért az, hogy itt ül és írogat más haláláért, elárulja, mennyire "nem akar élni" ő maga." - ezt az ócska, demagóg dumát... itt mindenki olyan tanácsot ad, amilyent csak akar, és a Kérdező dolga eldönteni, hogy kire hallgat és kire nem.

"Kérdező, aki azzal akar a családodból téged meggyőzni, hogy a gyereknek is ez a legjobb, valójában saját maga akar megszabadulni egy gondtól." - nem tudom, hogy a Kérdező partnerén kívül még ki az, akinek ez így gondot jelenthet... aki nem akar, egyszerűen nem vesz részt a továbbiakban a Kérdező életében, és kész.

2018. okt. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 A kérdező kommentje:

Elso sorban anyukam es apukám aki kijelentette hogy nincs mas lehetőség mint az abortusz, mert nekem es a gyereknek is ez a legjobb. Velük azóta ossze is vesztem, nem allok veluk szóba. Nem biztos, hogy ez a helyes megoldas de ez van.

Apukamnak amikor elmondtam az volt ra a reakcio, hogy ne aggodjak eljon értem a műtét utan es hazavisz.


A gyerek apja, aki nem a párom. Nem tudom korábban kifejtettem e, de mi nem sokáig voltunk együtt. Szakított velem, erre 2hetre csináltam az első tesztet es akkor szóltam neki.

Neki harom erve van. Az egyik, hogy nincs meg hozza az anyagi hatterunk es a felkészültségünk.

Hogy nem teljes családban none fel, mert nem vagyunk együtt.

Harmadik pedig, hogy mivel még nem szuletett meg igy nem él, es aki nem el azt nem tudjak megölni.

Az se erdekli, hogy mar van szivhang.

Ja es még egy hogy felelőtlenség lenne a nagyszuleimhez szülnöm.

2018. okt. 30. 12:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!