Titkoljam a terhességet, abortuszt a párom elől? Nem tudnék most gyereket szülni

Figyelt kérdés

Nagyon szerelmes vagyok, úgy érzem, hogy az utóbbi években férfi mellett sosem voltam még ennyire felhőtlenül boldog. De még csak 4 hónapja vagyunk együtt, nem élünk együtt. Terhes lettem, én nem akarok még gyereket. Viszont azt tudom, hogy ő már szeretne, a menyasszonyával is ezért mentek szét (részben).

Olyan rosszkor jött ez az egész, nem tudom, hogy mit kéne tegyek. Nem tudnám most félretenni a saját életemet, terveimet, céljaimat egy gyerek miatt. Egy párhónapos kapcsolatba amúgy sem szívesen szülnék... Viszont ha ezt elmondom a barátomnak, nagy az esély arra, hogy szakítunk. Őt sem szeretném elveszíteni.


2018. nov. 2. 10:21
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
80%

Biztos nem titkolnám el. Ez mindkettőtökre tartozik. De mondjuk aki védekezik normálisan, az nem is lesz terhes. Szóval ezt szem előtt tarthattad volna, amikor nemi életet éltetek, hogy neked mennyire nem lenne jó egy gyerek.

Amúgy ha valahogy kiderül, márpedig egyszer minden kiderül, akkor könnyen rámehet a kapcsolatod. Így is megvan az esélye, ha elmondod és nem tartod meg a babát, de akkor legalább őszinte voltál.

2018. nov. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Akarok gyereket, csak nem most. Majd 4-5 év múlva. A menyasszonyával az volt a fő baj, hogy nem tudta, mit akar. Azt mondta még régebben, hogy majd az esküvő után lehet gyerek, aztán ahogy eljegyezte a párom, azzal jött, hogy majd 7-8 év múlva, bár nem is tudja, hogy akar-e gyereket.


Én szeretnék előtte végezni az egyetemmel (a mesterrel is), dolgozni is. Nem azért, mert annyira szükségem lenne rá, hanem mert 1-2 gyerek után nem szeretnék ott állni, hogy mit is kezdjek magammal, mert se értékelhető diplomám, se munkatapasztalatom. Árufeltöltőnek meg nem akarnék elmenni...

2018. nov. 2. 11:16
 13/40 anonim ***** válasza:
77%
Én nem titkolnám el a helyedben. Eleve abortusz után hat hétig nem lehet szexelni. Ha két hét szünet után rákérdez miért nem, akkor közlöd vele, hogy azért, mert abortuszod volt? Ha meg nem tartod be a megszabott időt könnyen lehet valami olyan fertőzésed, stb. ami neked okoz problémát, nem csak most, hanem esetleg akkor is, amikor már szeretnél gyereket. Ez az egyik. A másik, hogy ha együtt maradtok a tervezett terhességnél tényleg meg fogják kérdezni voltál-e már terhes, és ebbe az is beletartozik, ami abortusszal ért véget. Szerintem akkor sem lesz jobb előállni ezzel, hogy mi volt x éve. Meg amúgy is: párkapcsolatban vagyok, aminek az alapja a bizalom és őszinteség elvileg, ez szerintem nem a te magánügyed, még akkor sem, ha a döntés teljesen a tied.
2018. nov. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
51%
Hazugságra építeni nem lehet. Ha szerelmes vagy, pláne tisztáznod kellene magadban, hogy voltaképpen mibe is vagy szerelmes? Mert ha érte dobog a szíved és hosszú távra tervezel vele, akkor át kellene gondolnod ezt a gyermek dolgot is. Nem tudom mitől tartasz ennyire. Diplomás gyedre is jogosult vagy, gyökerestül változik egy gyermekkel az élet, de mégsem változik annyira. A lehetőségek ugyanúgy megmaradnak, fiatal vagy és az egyetem is belefér mellette, dolgozni meg még 70 éves korodig is dolgozhatsz a mai állás szerint. Arról nem beszélve, hogy nem egy 20 dkg párizsiról döntesz, hogy kell vagy nem, maradhat vagy nem. A te döntésed, jogod van hozzá, csak az árat is neked-nektek kell megfizetni, ami most lehet nem tűnik olyan vészesnek, de ki tudja mit hoz a jövő.
2018. nov. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

"Nem tudom mitől tartasz ennyire." Ez most komoly?:D Sokan még akkor is kétségbeesnek, ha egyébként terveztek, akartak gyereket, és minden egyéb feltétel adott (férj, ház, munka). 21 évesen nem ment el az eszem, hogy feladjak mindent magam körül. Én még romantikázásra vágyok, utazásokra, bulikra. Nem pedig éjszakai sírásra, pelenkacserére. Fontolgatom, hogy a mesterképzést nem Magyarországon csinálom meg. Egy gyerek mellől mégis hogy mehetnék külföldre?!

"Diplomás gyedre is jogosult vagy"

Azta, mind a 96.600 forintra?! Az aztán már magas összeg... Főleg, ha esetleg mégsem működne a kapcsolatunk, és egyedül maradok a gyerekkel.

2018. nov. 2. 12:51
 16/40 anonim ***** válasza:
35%

14-nek igaza van... És megkérdőjelezném, valóban szerelmes vagy? mert abba nem fér bele, hogy amiért a szüleid elváltak, azon morfondírozol, nem kell-e nektek is elválni. Nem kellene. Ti nem vagytok azonosak a szüleiddel és nem kell 'ismételni, másolni" az ő életüket.

Egy biztos, az ÖSSZES válasz egybehangzóan mondja!: nem tudod titokban tartani!!!

A zaklatott lelkiállapotodat is venni fogja a szerelmes társad - és ha be akarod csapni, kiábrándul, és nem fog veled maradni, ha őszinte vagy, van esély.

Soha nem cél egy férfinek egy olyan nővel jövőt tervezni, akinek a karrierje fontosabb, mint a gyereke és társa. Nem véletlenül van annyi karrierista magányos - és elvetemülten gonosz, megkeseredett középkorú nő - ők is úgy gondolták, nem alkalmas az az idő, amikor a boldog szerelemben egy gyerek fogant. Majd. Később. Ráér.

És akkor meg már nem jött se társ, se gyerek.

2018. nov. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
4 hónapja vagyunk együtt. Akkor sem szülnék egy ilyen korai kapcsolatba, ha a szüleim a mai napig együtt lennének.
2018. nov. 2. 13:20
 18/40 anonim ***** válasza:
81%

Gondold végig: valószínűleg ő is azt mondja, hogy még korai. Meg fogja hallgatni a te érveidet is. Így elképzelhető, hogy veled marad. Gyerek pedig lesz akkor, ha készen álltok.

Eltitkolni nem fogod tudni. Ebben az esetben már csak azért is ki fog dobni, mert erről hazudtál. Nincs rá sok esély, hogy melletted marad, ha lebuksz, hogy a tudta nélkül mentél abortuszra.

Ha egy kicsit is fontos neked ez a férfi, akkor elmondod, mert így nagyobb esélyed van vele maradni.

2018. nov. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
47%

Védekezni kellett volna nem gondolod? Persze persze tudom, te védekeztél...:-d

Amúgy nm, nem hazudnék neki. Gondolom te se várod el hogy őszinte legyen veled. Engedd el a pasit legyen esélye normális nőt, nem kisgyereket találni maga mellé.

2018. nov. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Vállalom is. De a következmények vállalása nem azt jelenti, hogy szülök meggondolatlanul.
2018. nov. 2. 16:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!