Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elvetetnétek egy down-kóros...

Elvetetnétek egy down-kóros babát?

Figyelt kérdés
Őszintén érdekelnek a vélemények, nem vitaindítónak szánom.

2018. nov. 5. 11:50
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
93%
Igen. Az egyik válaszoló jól kifejtette, hogy miért. Mindenhol azt hirdetik, hogy a down szindrómások is ugyanolyan életet élhetnek, mint a normálisak. Csak épp egy dolgot felejtenek ki a cukormázas meséből. Hogy bizony vannak olyan downosok, akik egy 1-2 éves gyerek szintjén vannak agyilag, és szellemileg. Teljes ellátásra szorulnak. Beszélni sem tudnak. Tapasztalatból beszélek. Nem tartanám meg.
2018. nov. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
95%

Igen.

Abortuszellenes vagyok, de beteg babát nem tartanék meg.

Van már gyerekem, és nekem elsősorban rá kell gondolnom, meg összességében az egész családunkra.

2018. nov. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
Ugy latszik akkor nemvagyok egyedul ezzel, hogy nem tartanam meg. Ugyan ez az indok amit tobben is irtatok mar, az addig oke, hogy a szulok vallaljak az ezzel jaro rengetek negativumot, de egyszer ok is meghalnak es akkor ott marad rgy 30-40 eves gyerek akinek gondjat kell viselni es ez valoszinuleg a tobbi csaladtag nyakaba szakad akik ezt nem onszantukbol vallaljak hanem belekenyszerultek.
2018. nov. 5. 13:33
 14/48 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, hogyan döntenék. Elég jól ismerem magam, de volt, hogy éles helyzetben meglepetést okoztam magamnak korábban, szóval se igent, se nemet nem merek biztosra mondani.
2018. nov. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
87%
Biztos hogy nem tartanám meg. Egy beteg gyerekre rámegy az egész család. Én is közelről láttam..
2018. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
94%

El. Ahogy az 5ös is leírta, ez minden csak nem habos bábos cukormáz.

Súlyos testi és értelmi fogyatékos emberekkel foglalkozok, nagyok sokan downosok, akik picinek még cukik voltak és kezelhetők, aztán felnőttek és bocsánat, de a saját anyjukat próbálták megerőszakolni. Egyiküknek a húgát sikerült is. Nincsenek tudatában természetesen, imádom, szeretem mindegyiket, tényleg tele vannak szeretettel, de nem véletlenül mondtak le róluk.

Nem lett volna könnyebb még azelőtt, hogy megszületnek?

Csak erről nem beszél a kampány.

2018. nov. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:
#17: Jezusom ez borzaszto. Oszinten, annyira azert nem mentem bele a temaba igy nem tudtam, hogy ilyen dolgok is tortennek en inkabb maga az egeszsegugyi gondok meg, meg az onallotlansag miatt vetetnem el, de most, hogy ilyet hallottam igy mostmar 1000%. Ugy gondolom ezeket a dolgokat is illene elmondani a leendo szuloknek, hogy tenyleg annak minden hatranyaval es elonyevel tudjanak dontest hozni. Mert az teny, hogy ha ra is keresel neten erre, akkor a nyilvanvalo egeszsegugyi gondok mellett altalaban csak olyan cikkeket talalsz, ami tenyleg cukormaz. Komolyan erdekelnenek meg ilyen tortenetek, mert nem gondolom, hogy csak a szeretet meg miegymas oldala letezik ennek az egesznek.
2018. nov. 5. 14:57
 18/48 anonim ***** válasza:
93%

Semmiképp nem tartanám meg, mert nemcsak az én életemet borítaná fel. Sajnos rengeteg Down-kóros nem képes önállóan ellátni magát, így nekem otthon kellene maradnom vele, a férjemnek pedig eltartania minket és az egészséges gyerekeinket. A beteg gyerek ellátása, fejlesztése és a házimunka mellett minimális idő is alig jutna a testvérekre, a férjemről nem is beszélve. A nagyszülők sem olyan fiatalok már, hogy egész napokra rájuk bízhassam a gyerekeket. Valószínűleg 10 éven belül ők lesznek azok, akiknek segítség kell. Egy fizetésből több gyereket felnevelni lehetséges lenne, de emellett már nem jutna pénz hétvégi programokra, utazásokra, stb. Bűntudatom lenne, ha a gyerekeim azért nem mehetnének állatkertbe, sportolni, zeneiskolába stb. mert a beteg testvérük mellett nekik kevesebb jut. Ráadásul ha mi már nem leszünk, nem szeretném rájuk hagyni az ellátását.

Sajnos egy súlyosan fogyatékos gyerek megszülését én soha nem önzetlen tettnek tartottam. Biztosan nagyon megterhelő és nehéz elvetetni, de emiatt nem venném el a lehetőségeket magamtól és a körülöttem élőktől.

2018. nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
91%
Amikor az elso gyermekemmel varakoztunk a 12.heti genetikai uhra akkor mar parommal elotte megbeszeltuk, hogy ha beteg megtartjuk, hisz elso gyermek, de tobbet nem vallalunk. Kopp kopp, hala egeszseges es most mar ugy gondoljuk, hogy ha egyszer jonne a teso es kiderulne, hogy betev nem tartanank meg. Mar a meglevo gyermekemre kell gondolni es a csaladomra.
2018. nov. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Van egy egészséges gyerekem, ha férjemmel már nem leszünk akkor az ő "terhe" lesz a nem egészséges gyerek. Hogy legyen így neki majd saját élete családja, ha egy beteg testvért kell gondoznia? Nem fer senkivel sem szemben.
2018. nov. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!