Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elvetetnétek egy down-kóros...

Elvetetnétek egy down-kóros babát?

Figyelt kérdés
Őszintén érdekelnek a vélemények, nem vitaindítónak szánom.

2018. nov. 5. 11:50
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
78%

"A genetikai öröklődési vizsgálatokon alapuló abortuszok kétharmad része olyan babákat pusztít el, akik egyáltalán nem sérültek."

Én biztosan nem rizikóznék... inkább abortáljanak 2 egészségeset, mint megszülessen egy sérült.

2018. nov. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
85%

Igen, elvetetném.

28N

2018. nov. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
16%
Megtartanám.
2018. nov. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
88%
Egyértelműen elvetetném. Most lehet az álszent szöveggel jönni, hogy jaj milyen értékes boldog gyerekek, de ez lutri. olyan is lehet amilyen a rokonságunkban volt. A "cuki" felnőttkorú down-szindrómás megpróbálta a megölni a csecsemőkorú testvérét, mert behisztizett hogy nem vele törődnek, hanem a kicsivel. Szóval nagyon cukik. Csak aztán nem pislogjon aki ezt a hülyeséget akarja elhitetni az emberekkel, ha valamelyik cuki egyszer csak rátámad egy hisztirohamban.
2018. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
86%
Engem igazándiból az érdekelne, hogy akik megtartanák, azok hogy képzelik el a jövőt, amikor ők már idősek lesznek, vagy meghalnak. Ki gondoskodna arról a beteg emberről szerintük?
2018. nov. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
93%
Én értelmi fogyatékosokkal dolgozom,sok közöttük a down-os,és semmiképpen nem tartanám meg. Nagyon sok cuki videót mutatnak róluk,de a valóság egészen más. Ők is emberek,és szeretni lehet őket,de az,hogy ők tele vannak szeretettel stb stb...ugyanúgy van bennük gonoszság,és rosszindulat...plusz még a betegségükből adódó dolgok.
2018. nov. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%
Igen, el. Ja értékes ember, lehet, igaz, és ha én meghalok mi lesz vele? Otthonba megy? Vagy utcára?
2018. nov. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
98%
Nem tartanám meg. A családban van down-os gyerek, igaz már 40 éves. Intézetbe kellett adni 3 evesen, mert 0-24 felügyelet kell neki. Volt 2 testvere,veszelyes volt szamukra. Latogatjuk rendszeresen, de se kep se hang, senkit se ismer meg, nem beszél, epilepsziás meg minden más gondja is van, pelenkazzak. Az abortusz ellen vagyok, de ebben az esetben nem. Senki se tudja elõre, h mennyire lesz sulyos az allapota. Akiket cuki reklamokban mutogatnak, csak enyhen serultek. Azokat nem mutogatjak, akik magatehetetlenek. Ez nem elet se neki,se a csaladnak.
2018. nov. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

Igen, el.

-Nem tudnám az egészséges gyerekem/gyerekeim nyakába varrni azt a felelősséget, hogy a halálunk után egy plusz teherről, beteg emberről kelljen gondoskodniuk, életük végéig. Mert igen, egy beteg ember az bizony teher.

-Nem lesz örökké cuki, aranyos szeretetgombóc egy down-os baba. Lesz bizony majd 70-80 kg-os felnőtt ember is, aki lehet durva, erőszakos is és kárt tehet még bennünk, a szüleiben is.

-Nem tudnám elviselni, hogy nem dolgozhatok, nem élhetek, nem utazgathatok. Igen, önző vagyok. De nem azért vállalok gyereket, hogy egy életre tönkretegyem a saját, és a családom életét.

-A férjem nyakába sem tennék akkora felelősséget, hogy ő legyen az egyedüli családfenntartó. Ez rengeteg pluszmunkával, és stresszel járna. Meg mi van, ha egyszer közli, hogy neki ez sok, rendes életre vágyik. Lelép, én meg ott maradok egy beteg, magatehetetlen "gyerekkel", aki 0-24-es felügyeletet igényel?

-Nem vagyok erős annyira lelkileg, hogy végigcsináljam az életet egy Down-kóros gyerekkel, felnőttel.

2018. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
83%

Ha biztosan tudnám, hogy down-os, akkor szerintem el.

Na, de tényleg mi van, ha téved a vizsgálat, és egészséges... Sok ilyen van.

Emiatt félnék ez esetben.

Amúgy 3 gyerekem van, én se akarnék egy terhet a nyakukra, ha én meghalok.

2018. nov. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!