Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan döntsek jól, amikor a...

Hogyan döntsek jól, amikor a barátom nagyon szeretné a babát, én viszont bizonytalan vagyok?

Figyelt kérdés

Én még gimis vagyok (most fogok érettségizni), a barátom viszont idősebb nálam, 25 éves. Már a terhesség előtt is éreztem, hogy neki jóval fontosabb ez a kapcsolat, ő az a fél, aki "jobban szeret".


Pénteken tudtam meg, hogy terhes vagyok (orvoshoz a jövőhéten megyek), és amíg én pánikoltam és féltem az első perctől fogva, ő teljesen úgy áll hozzá, hogy ez mennyire jó lesz és örül. Sosem éreztem hátrányát annak, hogy idősebb nálam, de most érzem. Ő már járt egyetemre, van diplomája, már jól kereső munkája van (az apja cégénél). Ezzel szemben nekem jelenleg még érettségim sincs, pedig én is szeptembertől egyetemre akartam menni. Ez egy babával nem jönne össze, sőt, az a szak sem, amit akartam, mert azt gyerek mellett elkezdeni és el is végezni kb lehetetlen. Ő nyugtat, hogy majd segít mindenben, és az anyagi oldalától sem kell tartanom. De még csak 8 hónapja vagyunk kapcsolatban, és hiába ismerjük egymást, töltünk együtt sok időt, akár 2-3 év múlva is közölheti, hogy vége, másra vágyik. Akkor pedig ott leszek egyedül, munka/végzettség nélkül egy gyerekkel, és hajrá, boldoguljak. Lehet a szüleim kapcsolata(i) miatt állok ennyire pesszimistán ehhez, de úgy érzem, hogy túl korai lenne nekünk ez. Viszont a barátomat sem akarom "megbántani", ő már most odavan a hírtől...


2019. jan. 6. 11:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
A 10-es válaszoló helyében meg elkezdenék tablettát szedni, ha nincs kizáró oka, és/vagy számonkérném a pasit. 3 gumiszakadás rövid időn belül, meg pont félidőnél tényleg gyanús, pláne hogy ennyire szeretné továbbfűzni a kapcsolatot.
2019. jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
89%
20-as! Látszik hogy fingod sincs a való életről: bölcsibe nem vesznek föl újszülöttet. Emellett iszonyú nehéz bekerülni nem fizetős bölcsibe, szóval errre alapozni lutri. Aztán ott van, hogy az egyetem az nem csak abból áll hogy bejársz: keményen tanulnod is kell -ezt egy kicsi gyerek mellett hogyan képzeled el? "Sokaknak sikerült" -igen, én is ismerek ilyet, a pasi ott hagyta, az anyjával élt, majd szült egy gyereket egy második pasinak 3 hónap után, mert az már nagyon szeretne gyereket, és a normális család reménye megcsillant. Most megint csupa lemondás az élete, és amikor találkozunk nem azt hangoztatja mennyire boldog, hanem hogy ez sem jó az sem jó. Lehet szobrászkodni a sz*rral, de egy gyerek az nem annyi hogy kipottyan osz' jóvanazúgy! Nem is értem hogy lehet valakit ilyen felelőtlen gyerekvállalásra bíztatni! Utánna meg csodálkozunk/sajnálkozunk a rengeteg egyedülálló anyukán.... Hát pontosan ez a meggondoloatlanság az oka.
2019. jan. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
78%

Azt még hozzátenném: egy gyerek még annak is komoly kihívás, aki vágyik rá. Akkor mégis milyen viszony várható, ha nemnis vágyik rá az anya, rosszkor is jön, fájó lemondással jár.

Kérdező! Egyszerű a kérdés: akar anya lenni úgy is, hogy esélyes, hogy sosem diplomázol le? Akarsz gyereket úgy is, hogy ha a párod nem akarná? Itt van a lényeg! Csak akkor vállalj gyereket, ha te készenállsz! Ez nem korfüggő, élethelyzetfüggő, ez kizárólag egyén és egyéi prioritás függő. Racionálisan gondolkodni nem kegyetlenség - felelőtlenül gyereket vállalni viszont az.

2019. jan. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a sok választ, és a privát üzeneteket is, próbálok reagálni mindre!


Igazából engem a bizonytalanság is bánt. Hogy nem tudni, milyen lenne a baba, én hogy bírnám a folyamatos éjszakázásokat, sírást, vagy hogy az egyetem mennyire lenne nagyfalat nekem. Pl. egy barátnőm végig kitűnő volt a gimiben, két felsőfokú nyelvvizsgával hagyta ott, mégis most az egyetemen annyira szenved, hogy vizsgaidőszaknak 10-12 órát tanul napi szinten. Hiába mennék levelezőre, követelmény ott is lenne... A szüleim sem fognak örökké élni, nem élhetek úgy, hogy valaki majd úgyis támogat mindig.

Ez meg, hogy "más is gyerek mellett szerzett diplomát"... Oké, de az már nem ugyanaz az egyetemista, mint a gondtalan, aki kihívásra vár. Rengeteg a program, buli, nekem azokból semmi sem jutna. Arról is letehetnék, hogy külföldön töltsek 1-2 félévet, mert nyilván egy kisbabát nem hagyok itthon hónapokra.


Plusz be kell ismernem, hogy rengetegbe vagyok a szüleimnek. Pofátlanságnak érezném, hogy még egy babát is eltartatnék velük, ha esetleg úgy alakulna a dolog, hogy a barátommal mégsem végleges a kapcsolat... Mert oké, most támogatnak és fizetnek mindent, majd egyetem alatt is, de én sem akarom azt, hogy még 22-23 évesen is ők vegyék a dolgaimat, fizessék a bulikat, nyaralásokat.

2019. jan. 7. 10:41
 25/33 anonim ***** válasza:
51%
Egyértelmű. Magad gyűjtötted össze az okokat, hogy most nem vagy abban a helyzetben, hogy gyereked legyen. Az, hogy a pasi akarja, nem érv. A gyereknevelés a te gondod, nem az övé.
2019. jan. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
25%

Kedves Kérdező!


Tegnapelőtt azt írtad, bánt a bizonytalanság.

Szeretnélek megnyugtatni, hogy a bizonytalanság elmúlik, és megoldható :)

- Először is a baba kor 1 év alatt elmúlik. A hasfájás, szopi-maratonok 3 hónap alatt rendeződnek. Egy egy éves gyerek már majdnem mindent eszik - ezért pár órára bárkire rábízható -, tud már lépegetni - vagy próbálkozik vele -, kommunikál, próbálgatja az első szavakat. Az első hetek-hónapok valóban nehezek, de ahogy nő mindig könnyebb és könnyebb lesz.

- Azt írtad a barátod akarja a babát. Hát akkor vegye nevére! Lehet apasági nyilatkozatot tenni, így - ha esetleg attól félsz, hogy lehet nem lenne örök a kapcsolatotok -, akkor is el kell majd, hogy tartsa a gyermeketeket. Mivel akarja a babát, szerintem benne lesz, sőt szerintem boldogan fog támogatni.

- Ha ő 25 éves akkor tud dolgozni, nem kell szüleidnél élni. Akár az egyetemet is elkezdheted. Az érettségit még simán le tudod tenni, ha minden igaz kb. augusztusban születne meg a baba. Jelentkezz egyetemre, és ahogy az előzőekben is írta egy Kommentelő, a passzív év jó megoldás. 1 évesen meg már beadhatod bölcsibe - EZ CSAK RÉMÍSZTGETÉS, HOGY NINCS BÖLCSIS HELY, akiknek szüksége van rá, azoknál MINDIG megoldják, viszont időben kell jelentkezni, tehát fél évvel előtte érdemes kérdezősködni már. Személyes tapasztalat.

Ha szüleidre számíthatsz, akkor 1-1 alkalommal szerintem szívesen vigyáznának is a babára (addigra totyogós kisgyerek), amíg vizsgára készülsz egy könyvtárban.

Extra: Ha a nappali tagozaton aktívra teszed az éved akkor onnantól kezdve járni fog Neked a DIPLOMÁS GYED EXTRA. Ez a diplomás bérminimum 70%-a, alapszakon 96600 Ft nettó, mestreszakon 126350 Ft. És rengeteg egyetem működtet további ösztöndíjakat gyerekes hallgatóknak, amivel további 60-70 ezer forintot is össze lehet pályázni havi szinten.

- És fiatal anyuka leszel. Mire kilépsz az egyetemről a munka világába a gyerkőcötök már 4 éves (ha mestreszakra is mész akkor 6). Ovis/iskolás lesz addigra, és emelett tudsz már a karrieredre is koncentrálni.


Azért merem ezeket leírni, mert én is még bőven egyetemista voltam, mikor kopogtatott a gólya (ráadásul a férjem is), ő vállalt plusz melót, lediplomáztunk, és azóta karrierem is van, neki is (jogász vagyok, 30 éves). Igen nehéz volt az elején - volt olyan vizsga amit türelmesen, ismétléssel lehetett elvégezni -, de 2-3 év alatt rendeződött minden.


Csak bíztatni tudlak!

2019. jan. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%

Hogy van-e bölcsis hely, az leginkább a lakhelytől függ. Budapesten azért szokott lenni, mert több is van egy irányítás alatt és szétosztják a jelentkezőket, így akár még év közben be lehet férni, persze ha nem válogatsz, és ezt jelzed. Más, főleg kisebb településeken viszont sokszor csak egy bölcsi van, ha egyáltalán van, vagy csak két éves kortól fogad. Szóval ha csak ez kell a döntéshez, érdemes egyszerűen neten kikeresni az illetékest és telefonon megkérdezni.

És persze nem tudom, milyen szakról van szó, de több barátnőm is vállalt gyereket (van, aki többet) direkt egyetem alatt, hogy "egy kosszal" letudja és ne majd a karrierből essen ki. (Azt hiszem gyógytornász, pszichológia, óvónő és fizikus.)

Rám is sokat vigyáztak a nagyszüleim, az enyémek is a mieinkre, és remélem, én is tudok majd az unokákra. Én ebben nem látok semmi rosszat, gyereként sem éltem meg így, de ez is nézőpont kérdése, ismerek olyat is, ahol nagymama kijelentette, hogy ő nem fog, mert már a sajátjait felnevelte, és nagyon sokat, ahol eleve sosem jöttek ki anyóssal, szóval a szülők nem bíznák rá.

Párkapcsolat... Manapság az a trendi, hogy ha pasi/nő nem éri meg, hagyd ott - ha ezt követed és csak ámor örökké tartó nyilára vársz, sosem lesz biztos semmi, 2-5-10 év múlva is szétmehettek, mert nincs állandó lobogás egy kapcsolatban sem, ahogy te sem vagy mindig csupa könnyen szerethető mosoly, a völgyekben néha muszáj "előbb szeretni", hol egyiknek, hol másiknak, szerencsésebben mindkettőnek, hogy újra hegy lehessen. Van olyan rokonom, ahol bizony anyuka lépett le önmegvalósítani (és elő sem került többet), és apuka maradt egyedül két kisgyerekkel és nagyon szépen felnevelte őket. Van barátnőm, aki visszament dolgozni és a férje maradt otthon. Van barátnőm, aki sok partnert kipróbált, mindig nagyon szerelmes, aztán valami mégse olyan jó, és fél év múlva újra másba nagyon szerelmes... most 40-esként réve ért, de hiába vártak babára, inkább kutyát vettek. De ismerek egy olyan párost is, akik már az oviban, és többeket, akik már gimiben is együtt voltak. És olyan barátnőm is van, akinek 3x megkérték a kezét hiába, mert nem tudta eldönteni, mit akar, és azóta siratja, hogy miért nem mondott igent a fiúnak, akinek azóta már másik családja van. És persze olyan nőket is, akik egyedül vagy párosan, de gyermektelenül csak a karriernek élnek és sokaknak példaképek ők is. Ezek csak össze-vissza példák arra, milyen sokfélék az emberek és életutak. Persze egyikből sem lehet nagy igazságot levonni a te helyzetedre, pláne látatlanban, legfeljebb annyit, hogy talán érdemes annak is örülni és kihozni belőle a legjobbat, ami már van, amellett persze, hogy álmodni, hosszú távra tervezni is egészséges, de az elszalasztott lehetőségek felett sírni nagyon nem az. Nincs tökéletes élet. De van, aki látszólag "hülyén" is boldogabb, mint más, akinek nagyjából mindene úgy alakult, ahogy akarta. Ez meg a belső embertől függ, akit meg csak te ismersz, mire lenne ereje és akarata (bár az isigaz, sok mindenhez az ember élesben edződik hozzá). Dönts a legjobb eszed és a szíved szerint is, de aztán ragaszkodj ahhoz, utána már ne agyalj más utakon, hanem azt fordítsd jóra.

2019. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
85%
Kedves Kérdező, egy ilyen fajsúlyú problémát olyanokkal kellene megbeszélned, akik közel állnak hozzád. Eszedbe ne jusson egy csomó ismeretlen ember véleménye alapján dönteni! Ez a te életed, nem a kommentelőké, nem is a barátodé. Nem nekik kell kihordani, megszülni, nevelni. Nem az ő jövőjükről van szó, hanem a tiédről. Csak olyat vállalj, amit nem érzel már most tehernek vagy áldozatnak. Talán anyukáddal beszélhetnél erről.
2019. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttem, hogy nem vállalom a terhességet, és az anyaságot. Legalábbis jelenleg nem, egyszerűen képtelen feladni az életemet és a jövőmet. Mert hiába írják sokan, hogy a babakor 1 évig tart, és utána vége a hasfájásnak, stb. Utána úgyis jön más... Hisztik, betegségek, ilyen-olyan bajok. Látom sokaknál, hogy valahol még 2-3 éves korában is éjszaka többször felkel a gyerek, anyuka hullafáradt. Tegyük fel, egyetemre járnék. Délelőtt-délután óráim, előadásaim lennének, délután-este tanulnék, aztán éjszaka kelhetnék fel 2-3 óránként a gyerekhez. Mennyi életem lenne így?! Mire lenne erőm, energiám? Elárulom, semmire. Ismerem magam, és tudom, hogyha nem tudok 110%-osan az egyetemre koncentrálni, akkor nem fogok ott boldogulni. Mert ez nem egy bölcsészkar, hogy majd a vizsga előtt leülök és megtanulom... Azért nem akarok szülni, hogy utána egész életemben a gyereket okoljam, amiért az álmaimat nem érhettem el miatta.

Az meg, hogy a barátom akarja, és majd fizeti a gyerektartást... Mire mennék azzal a 30-40 ezerrel (jobb esetben annyi)? Elárulom, semmire. Ráadásul ha szétmegyünk, ott tudna nekem keresztbe tenni, ahol csak akar. Komolyan legyen egész életemben kapcsolatban egy olyan férfival, akivel nem működött az együttlét? Beszéljek meg vele mindent, avassam be az életünkbe?

A szüleim így is dolgoznak rengeteget, nem szülnék azért, hogy nekik legyen egy plusz gondjuk...


A pénz, ilyen-olyan támogatás pont nem érdekel, hiszen amilyen gyorsan hozták őket, úgy el is vehetik mindet. Fiatal vagyok, de még én is felfogom, hogy segélyre nem szülünk gyereket.

2019. jan. 9. 21:20
 30/33 anonim válasza:
76%
Szia! Én elvetetném. Bizonytalanságban nem szabad megszülni. Az se neked se a babának nem lenne jó
2019. jan. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!