Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan döntsek jól, amikor a...

Hogyan döntsek jól, amikor a barátom nagyon szeretné a babát, én viszont bizonytalan vagyok?

Figyelt kérdés

Én még gimis vagyok (most fogok érettségizni), a barátom viszont idősebb nálam, 25 éves. Már a terhesség előtt is éreztem, hogy neki jóval fontosabb ez a kapcsolat, ő az a fél, aki "jobban szeret".


Pénteken tudtam meg, hogy terhes vagyok (orvoshoz a jövőhéten megyek), és amíg én pánikoltam és féltem az első perctől fogva, ő teljesen úgy áll hozzá, hogy ez mennyire jó lesz és örül. Sosem éreztem hátrányát annak, hogy idősebb nálam, de most érzem. Ő már járt egyetemre, van diplomája, már jól kereső munkája van (az apja cégénél). Ezzel szemben nekem jelenleg még érettségim sincs, pedig én is szeptembertől egyetemre akartam menni. Ez egy babával nem jönne össze, sőt, az a szak sem, amit akartam, mert azt gyerek mellett elkezdeni és el is végezni kb lehetetlen. Ő nyugtat, hogy majd segít mindenben, és az anyagi oldalától sem kell tartanom. De még csak 8 hónapja vagyunk kapcsolatban, és hiába ismerjük egymást, töltünk együtt sok időt, akár 2-3 év múlva is közölheti, hogy vége, másra vágyik. Akkor pedig ott leszek egyedül, munka/végzettség nélkül egy gyerekkel, és hajrá, boldoguljak. Lehet a szüleim kapcsolata(i) miatt állok ennyire pesszimistán ehhez, de úgy érzem, hogy túl korai lenne nekünk ez. Viszont a barátomat sem akarom "megbántani", ő már most odavan a hírtől...


2019. jan. 6. 11:46
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
12%

Hasonló cipőben voltam én is, voltak terveim és álmaim..

21 éves vagyok még csak, egyáltalán nem terveztem a babát.. Mikor kiderult hogy terhes vagyok a barátom (4 éve vagyunk egy pár, kisebb - nagyobb szünetekkel persze) Ő nagyon örült a hírnek, én viszont nem.. Úgy éreztem hogy, itt vége minden álmomnak és azoknak a dolgoknak amiket még csinálni akartam egy baba előtt.. Viszont az abortusz egy percig sem fordult meg a fejemben.. Most 15 hetes vagyok, és mikor elsőnek megláttam az ultrahang vizsgálaton azonnal beleszerettem.. Örülök hogy így döntöttem! A saját felelőtlensegem miatt nem vetetném és ölném meg a saját gyermekem, inkább keresek új álmokat és terveket amikben már Ő is szerepel.. Persze mi is '' védekeztünk '' :D de nyilván ezek szerint nem 100%osan.. Sajnálom hogy vannak emberek akik a saját érdekeiket nézik és tartják szem előtt miközben valakit e-miatt megölnek.. Akárhogy nézzük, aki nem tervezi a babát de mégis teherbe esik, az felelőtlen, én is az voltam igen.. De ilyenkor kell jó döntést hozni.. És az abortusz az nem a jó döntés

2019. jan. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Szerintem viszont a körülményektől függ, hogy mi a jó döntés. :)

Mi nem vagyunk együtt évek óta, nem is érzem azt az igazi, mindent elsöprő szerelmet iránta, és nem szándékozom új terveket sem keresni.

2019. jan. 13. 00:12
 33/33 anonim ***** válasza:
57%
"De ilyenkor kell jó döntést hozni.. És az abortusz az nem a jó döntés" - a helyzet az, hogy ilyenkor igazán jó döntés nincs, a win-win helyzet az esetek döntő többségében lehetetlen. Az abortusz viszont gyakran a legkisebb rossz.
2019. jan. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!