Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A férjem akarja a terhességet,...

A férjem akarja a terhességet, én nem. Mi lesz így a házasságunkkal, életünkkel? Hogy beszélhetnénk meg, ha itt nincsen közös megoldás?

Figyelt kérdés

Már van két gyerekünk, 3 éves a 'nagy', és 10 hónapos a pici. Nem terveztünk több gyereket egyáltalán. Én 29 éves vagyok, ősztől szeretném beindítani a saját vállalkozásomat, végre szeretnék dolgozni. A férjem 38 éves, sokat dolgozik, részben emiatt van több fizetett segítségem is, tehát nagyon nem hiányzik ide egy újszülött... De terhes lettem, ő akarna még egy gyereket, én viszont egyáltalán nem. Minden porcikám tiltakozik ellene. Pedig szeretem a már meglévő gyerekeinket, ők az életem értelmei és mindent értük teszek/teszünk, de úgy érzem, hogy képtelen lennék még egy gyerekkel itthon lenni.


Viszont a férjemmel nem igazán tudunk beszélni erről, pedig ezelőtt sosem veszekedtünk. Ez pénteken derült ki, tegnap már összevesztünk egyszer, aztán ma is... Nagyon feszült a légkör itthon, délután megkértem, hogyha képtelen lenyugodni, inkább aludjon ma egy hotelban, mert sem nekem, sem a gyerekeknek nincs szüksége erre a feszültségre.


2019. febr. 10. 15:24
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
57%

A saját tapasztalataim szerint az ilyen szituban TILOS bármit is a másik fél ígéreteitől függővé tenni, mert ha a Kérdező kicsúszik a 12 (valójában inkább 10,5) hétből, akkor sem tud tenni már semmit, ha az ígéretekből semmi sem valósul meg, totálisan kiszolgáltatott helyzetbe kerül.

Szóval a döntésből ki kell kalkulálni, hogy mit ígér meg a másik fél, és csak a tényekre szabad hagyatkozni.

2019. febr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:
Pár válaszoló itt nagyon el van tévedve... Szóval szerintetek az teljesen rendben van, hogy bevállaljak egy olyan terhességet, császárt, amit egy porcikám sem kíván? Szüljek meg egy olyan gyereket, akit sosem akartam, mert "jaj csak 1-2 év, utána dolgozhatsz"?! Ez komoly? Ne haragudjatok, de ti minek nézitek a nőket? Valami tenyészállatnak?
2019. febr. 11. 09:23
 23/59 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, én megértelek, nekem egy lànyom van (9 éves màr), de soha nem akartam màsodikat.Pedig élveztem a terhesség minden percét, a szülés is egy élmény volt a kegyetlen fàjdalom ellenére, jó alvó volt kezdettől, de mindennek ellenére nem akartam, nem is akarok màsikat, igaz màr 34 éves vagyok.

Nekem nagy segítség az apja, mert hétvégente sokszor nàla van (elvàltam), és nagyon sokat jelent a kettesben töltött idő a pàrommal.

Ha szeret a férjed, meg kell értse, hogy nem akarsz màr bezàrva maradni, szeretnél vele többet lenni kettesben, stb.

Egy nő élete nem csak arról szól, hogy babázik, etet, pelenkàzza, fürdeti...Egy nőnek az igényei ugyanúgy megmaradnak, megvannak akkor is, amikor a gyerek màr ovis, iskolàs, de akkor is, amikor még pici.

Mondd el neki, hogy erre könnyen ràmehet a házassàgotok, míg egy abortuszon túl vagy 1 nap alatt, de a gyerek nem ilyen rövid idő.


Imádjuk pàrommal egymàst, de minden gondolkodás nélkül mennék elvetetni ha véletlen terhes lennék, de mi ezt az elején megbeszéltük.

Pedig elég nagy a hàz, anyagi akadàlya se lenne, de nekünk is egy életünk van, de cseszném el egy gyerek miatt.

2019. febr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
61%
* de NEM cseszném el
2019. febr. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
51%
Nem gyerek még, csak egy embrió, aki életképtelen, érezni nem érez semmit, pàr centis sejtcsomó.
2019. febr. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
61%

"Nem terveztünk több gyereket egyáltalán. Én 29 éves vagyok, ősztől szeretném beindítani a saját vállalkozásomat, végre szeretnék dolgozni. " áll a kérdésben.

Tudod, nem mindenki úgy képzeli el a családi életét hosszú távon, hogy "a férfi talicskázza a pénzt, a nő meg otthon szülje a gyerekeket"...

Egyébként a kérdés ez: "A férjem akarja a terhességet, én nem. Mi lesz így a házasságunkkal, életünkkel? Hogy beszélhetnénk meg, ha itt nincsen közös megoldás?", és nem az, hogy "megtartsam-e?"

Kérdező, szerintem nyugodtan menj el nőgyógyászhoz, és kezd el intézni a megszakítást - legalább látja a férjed, hogy teljesen komolyan beszélsz - azt ha mégis másként alakulna, ez még nem kötelez semmire...

2019. febr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
3%
#65; semmi demagógia nincs benne. Ez a "hölgy" úgy akar magának mindent, hogy mindenki más mindenétől megfosztódjon, amit értéknek tart. Majd mikor a férje tehetetlenül végignézi, amit, akkor el lesz várva, hogy szó nélkül, a drága párja oldalán nyomorodjon bele az egészbe, mert hát egy férfi uralkodjon magán...A bizalom kényes egyensúly: lehet, hogy látszólag a felszínen minden marad a régiben, de a férj lelkében ott marad a törés. És ha a gatyájába sz.rik a kérdező, ezt újra felépíteni akkor sem tudja.
2019. febr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
74%

Ez igen!

Ha valakinek több ambíciója is van az életben mint 10 évig boldogan etetni és pelenkázni otthon akkor az már rögtön élősködő aki a férj pénzét pumpolja.Annyira nem lehet életképtelen a kérdező,hiszen saját vállalkozásról beszél.


Ami a méhében van jelenleg még,az nem gyerek hanem egy embrió. Életképtelen sejtkezdemény amiből egy gyerek lehetne.De úgy tűnik nem lesz.

Nem tudom miért kívánjátok annak az embriónak,hogy egy olyan anya megszülje és nevelje fel aki soha nem akarta.

Mert nektek csak ez az út van megszüli,és szereti,pont!

Sajnos az élet nem ennyire egyszerű.


Lehet itt dobálózni a nagy szavakkal "megölöd" meg "kinyírod". Ha egy nő nem akarja akkor ezzel nem fogsz rá hatni,mellesleg elég buta vagy!

2019. febr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
14%
Tudom, milyen gyereket kihordani sok eü. problémával és szintén két császárom volt, és nem tartom tenyészállatnak a nőket. Nagyon jó, hogy van az abortuszra lehetőség, anyagi válság, egészségügyi okok, erőszak, mittudomén milyen testi és lelki kényszerhelyzetek esetén, de a Kérdezőjé nem az, és már nem egy felelőtlen tini. Nem lehet valami jobb, mint az egyéni érdek? Nem lehet tudatosan szeretni annyira majd azt a gyereket és azt a férjet és megtalálni benne a jót naponta, hogy ne minősüljön csak kényszerű áldozatnak? Nincs rá megoldás, hogy egymást segítve a Kérdező álmai is teljesüljenek és kecske meg a káposzta is valahogy beleférjen? Nem ezeket kéne előbb körbejárni? Nekem nagyon furcsa, hogy valakinél ennyire ne legyen súlya az egész abortusz-kérdésnek vagy csak ugyanannyi, hogy milyen színű hajat válasszak. Ezzel az erővel akkor minden ilyen kérdés felesleges, magánügy, még a házastársak se beszéljék meg, mi legyen a (nem)leendő gyerekük sorsa, a nő intézze csak titokban vagy egyiket vagy másikat és akkor megmaradhat az imidzse.
2019. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
55%
"Nem lehet tudatosan szeretni annyira majd azt a gyereket és azt a férjet és megtalálni benne a jót naponta, hogy ne minősüljön csak kényszerű áldozatnak?" - tapasztalatból: NEM. Nem mindenki fogékony az önbecsapásra...
2019. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!