Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A férjem akarja a terhességet,...

A férjem akarja a terhességet, én nem. Mi lesz így a házasságunkkal, életünkkel? Hogy beszélhetnénk meg, ha itt nincsen közös megoldás?

Figyelt kérdés

Már van két gyerekünk, 3 éves a 'nagy', és 10 hónapos a pici. Nem terveztünk több gyereket egyáltalán. Én 29 éves vagyok, ősztől szeretném beindítani a saját vállalkozásomat, végre szeretnék dolgozni. A férjem 38 éves, sokat dolgozik, részben emiatt van több fizetett segítségem is, tehát nagyon nem hiányzik ide egy újszülött... De terhes lettem, ő akarna még egy gyereket, én viszont egyáltalán nem. Minden porcikám tiltakozik ellene. Pedig szeretem a már meglévő gyerekeinket, ők az életem értelmei és mindent értük teszek/teszünk, de úgy érzem, hogy képtelen lennék még egy gyerekkel itthon lenni.


Viszont a férjemmel nem igazán tudunk beszélni erről, pedig ezelőtt sosem veszekedtünk. Ez pénteken derült ki, tegnap már összevesztünk egyszer, aztán ma is... Nagyon feszült a légkör itthon, délután megkértem, hogyha képtelen lenyugodni, inkább aludjon ma egy hotelban, mert sem nekem, sem a gyerekeknek nincs szüksége erre a feszültségre.


2019. febr. 10. 15:24
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
50%

Védekezésről már felesleges beszélni... (legközelebb azért legyetek óvatosabbak, ha kell több módszerrel egy időben vigyázzatok).

Szerintem nincs itt semmi kérdés. Érthető, ha nem akarod megtartani, üljetek le és mondd el a férjednek, hogy egy újabb gyerek megint a te testedet venné igénybe, a te nyakadba szakadna (főleg), neked kellene szoptatni, pelenkázni, egész nap vele lenni stb stb, úgy, hogy te már egyáltalán nem akarod ezt. Mert ha jól gondolom ő nem tenné meg. Etetni semmiképp sem tudná. Amennyire tudom, a szoptatás pedig fontos, főleg az első hónapokban.

Ha szeret és tisztel téged, akkor megérti, és elfogadja a döntésedet. Ha meg nem, akkor érdemes lenne elgondolkodni, hogy neki tényleg egy pár hetes embrió a fontosabb, és nem a felesége, aki a magzat kényszerből való megtartásával boldogtalan lenne.

Aztán kezdd el intézni, hogy elvetethesd. A legrosszabb amit tehetsz, ha másvalaki kedvéért megtartasz egy nem kívánt gyereket. Még ha ez a férjed is. Egy terhesség, szülés, gyerekágyi időszak stb, a nőre van hatással igazán, tehát a végső döntést csak te hozhatod meg.

Ha hajthatatlan, akkor érdemes végiggondolnod, mit is akarsz ettől az embertől...úgy egyáltalán.

2019. febr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
15%

"Én 29 éves vagyok, ősztől szeretném beindítani a saját vállalkozásomat, végre szeretnék dolgozni."


Nyugi,ráèrsz mèg. Majd 65 èves korodig dolgozhatsz. Lesznek olyan napok,amikor vissza sìrod ezt a 3.gyereket.

2019. febr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
58%

" Lesznek olyan napok,amikor vissza sìrod ezt a 3.gyereket." - jövő heti lottószámok?

(anyámnak voltak örökké ilyen "látnoki" megállapításai - apró nüansz, hogy sose jött be neki)

2019. febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 A kérdező kommentje:
Na ja, aztán ha 4 év múlva kiírnám ide, hogy egyedül maradtam 3 gyerekkel, akkor a kommentek fele arról szólna, hogy minek szültem ennyit. Nektek itt semmi nem jó. :)
2019. febr. 17. 10:30
 45/59 anonim ***** válasza:
14%
Jó,de ha normálisan vèdekeztèl,akkor hogy estèl teherbe? Am. akkor is arról fog szólni a kommentek felé,hogy mièrt nem vèdekeztèl normális. Ès igen is ráèrsz 29 èvesen a munkâval,mert úgy is 65 èves korodig dolgozhatsz. Most mèrt fáj annyira ez a 3 èv otthonlèt?!
2019. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:

De hol írtam azt, hogy nem védekeztem?! Tudod idézni?!


16 éves korom óta élek szexuális életet, csak akkor lett gyerekünk, amikor abbahagytuk a védekezést. Tehát azért konyítok valamit a dologhoz. Most is fogamzágátlót szedtem, és mellette még szoptattam is a kicsit naponta 1x. Szóval nekem te ne tarts kis előadást, hogy ez azért van, mert nem védekeztünk.


Azt pedig majd eldöntöm én, hogy akarok-e újabb gyereket, vagy sem. Mert nem 3 évre szül az ember, hanem azt a gyereket fel is kell nevelni, és el kell indítani az életben.

2019. febr. 17. 12:09
 47/59 anonim ***** válasza:
7%

Hát azért idáig az volt a fő ellenérved, hogy bár apa szeretné és pénz van rá, halasztódnának a vállalkozás-álmaid újabb 1-2 évre és már unod otthon a babázást.

Sikerült azóta beszélni vagy "intézkedni"?

2019. febr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 A kérdező kommentje:
Igen, szerencsére megbeszéltünk mindent, és rendeződött a helyzetünk.
2019. febr. 17. 14:00
 49/59 anonim ***** válasza:
0%

#46

Nem tartottam kiselőadást!


"Tehát azért konyítok valamit a dologhoz."

Ha tènyleg egy kicsit is "konyìtanál" a dologhoz,akkor nem csúszott volna be. Szóval mègis kellene tartanom egy kiselőadást.

Egyèbkènt miben egyeztettek meg a fèrjeddel?

2019. febr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
80%
40%-os ne oszd már a nem létező eszedet, mert láthatóan fingod sincs miről beszélsz! Igen is teherbe lehet esni NORMÁLIS védekezés mellett is, mivel hogy NINCS 100%-os védelem! Szóval kiselőadást inkább neked kéne tartani...! Csak azért mert valami veled még nem történt meg és ritkaságnak számít, attól még igen is létező jelenség!
2019. febr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!