Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A férjem akarja a terhességet,...

A férjem akarja a terhességet, én nem. Mi lesz így a házasságunkkal, életünkkel? Hogy beszélhetnénk meg, ha itt nincsen közös megoldás?

Figyelt kérdés

Már van két gyerekünk, 3 éves a 'nagy', és 10 hónapos a pici. Nem terveztünk több gyereket egyáltalán. Én 29 éves vagyok, ősztől szeretném beindítani a saját vállalkozásomat, végre szeretnék dolgozni. A férjem 38 éves, sokat dolgozik, részben emiatt van több fizetett segítségem is, tehát nagyon nem hiányzik ide egy újszülött... De terhes lettem, ő akarna még egy gyereket, én viszont egyáltalán nem. Minden porcikám tiltakozik ellene. Pedig szeretem a már meglévő gyerekeinket, ők az életem értelmei és mindent értük teszek/teszünk, de úgy érzem, hogy képtelen lennék még egy gyerekkel itthon lenni.


Viszont a férjemmel nem igazán tudunk beszélni erről, pedig ezelőtt sosem veszekedtünk. Ez pénteken derült ki, tegnap már összevesztünk egyszer, aztán ma is... Nagyon feszült a légkör itthon, délután megkértem, hogyha képtelen lenyugodni, inkább aludjon ma egy hotelban, mert sem nekem, sem a gyerekeknek nincs szüksége erre a feszültségre.


2019. febr. 10. 15:24
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
54%

Nem, nem lehetne.

Mint mondtam, soha nem akartam màsodikat, pedig imàdom a lànyom, a pàromért rajongok, de nincs semmi, amiért ezt a harmonikus kapcsolatot feladnàm!Gyerek miatt meg plàne nem.

Imàdjuk azt a szabadsàgot amit élünk, hogy ugye a lànyom apja bàrmikor vigyàz rà (szeretik is egymàst) mi nyugodtan azt csinàlunk a hàzban amit akarunk, elmehetünk pàr napra ide-oda stb.Ezt egy kisbaba mellett vígan elfelejthetnénk, sőt a tökéletes nemi életünknek is búcsút inthetnénk.

És tudom, hogy később a gyereket "hibàztatnàm" a tönkrement kapcsolatért.

Nem mindenki akar x gyereket.

Kérdező nem akar harmadikat, amit mondjuk én tökéletesen meg is értek.

2019. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
12%
Miert fontosabb a vallalkozas vagy barmi a 3. kozos babatoktol? Tudod mit mondok? Bar a mi kozos babank maradhatott volna meg, de sajnos elveteltem. :(
2019. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 A kérdező kommentje:
Azért fontosabb, mert nem akartunk több gyereket. Nekem nem hiányzik még egy terhesség és szülés. Nem akarom újra átélni, hogy sehová nem tudok elmenni, nem tudok magamra sem időt szakítani. Ne tegyünk úgy, hogy "ahol elfér kettő, ott három is". Mert igenis van különbség! Nekem nincs erőm és energiám több gyerekre, ez van.
2019. febr. 11. 17:38
 34/59 anonim ***** válasza:
87%
Férjeddel tudtatok beszélni azóta?
2019. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
31%
Hogy lehet védekezés mellett teherbe esni,meséld már el kérlek,mert nekem még sose sikerült,csak akkor amikor terveztük! Nem szeretnénk több gyereket,ezért védekezünk rendesen! Nem is volt gond sose! Áruld már el,te hogy tudtál teherbe esni??Komolyan érdekel!!Köszi!!
2019. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
86%

32es a saját tragédiádat miért kell a kérdező nyakába önteni? Ilyen alapon szüljön a meddő nők kedvéért. A te gondod nem ide tartozik és semmi köze a kérdezőhöz.


Minden nőnek áldozat a gyerek,kérdés mennyire és mennyire tudatos ebben a nő. Akkor lehet kisebb álfozat vagy orbitálisan nagy pl ha apuka lelécel,anyát meg a 3.munkahelyről rakják ki a táppénzek miatt.

Ott is mondjuk apa igazán tudatosan szerethette volna anyát...


A kérdező lehet felelőtlwm volt és biztos kemény egy abortusz (nem tudom nem volt) de éppen pont rajta latom azt hogy hideg fejjel átgondolta mit képes vállalni és nem megy bele felesleges hősködésbe.

Nem is ő lesz az aki 3 év múlva itt fog sírni hogy jaj a férjem elhagyott,sose dolgoztam mi lesz velem meg a 3 gyerekkel....

2019. febr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
78%
Én nem értem, hogy lehetnek olyan nők akik szerint csak azért léteznek, hogy újabb és újabb embereket adjanak ki magukból. Adott egy nő aki már több éve neveli a gyermekeit, ő van velük a nap legnagyobb részében, ő ismeri őket a legjobban, ő adott bele a legtöbbet abba, hogy olyanok legyenek amilyen (nevelés). Kétlem, hogy apuka sírt már a konyhapadlón mert nem akarja a bébi megenni az adott ételt es nem erti mit csinal rosszul, mi nem jo abban amit akar adni a babájának, ellenben az anyuka valószínűleg, ha nem egy pont ilyen szituációban, de hasonlóban biztosan volt. Kétlem, hogy olyanok az esték, hogy apuka kel fel mindig, ha sir a baba, mert hát ő egesz nap dolgozik, anya adjon enni, nyugtassa meg, mert ő csak otthon van, biztos nem olyan fáradt. Apa csak megpuszilja gyorsan munka előtt, mert milyen cukor baba, de utána csak anya van ott mikor ordít torka szakadtából es nem tudja mi lehet a baj. Nem azt mondom, hogy apuka nem ad bele semmit, csakis anyuci, de anya jobban át tudja látni mi is történik valójában nap mint nap otthon ellenben apával, aki hallja ugyan ha sír, tudja ha beteg es biztos faj erte a szive de megsem adott bele annyit mint anya. Ha a kérdező érzi, hogy lelkileg nem birja tovább, akkor ne az apuka legyen a döntő ebben a kérdésben, mert nem rajta lesz akkora súly, akkora felelősség. Nem ő lesz esetleg rosszul az első hetekben, nem ő nem fog tudni aludni egy kis rugdalózó baba miatt, nem az ő teste fog újra felszedni annyi kilót, nem az ő nemiszervén bujik ki egy több kilós kisember, vagy nem az ő hasát vágják fel, ami után nehezen tud majd barmit is tenni a varratok miatt. Mielőtt egyesek a sajat frusztrációjukat, egy vetélés miatt, vagy egy idiota elképzelés miatt, miszerint ha mar benned van az a megtermékenyült petesejt akkor anya vagy es ha nem fogadod el akkor pedig csakis gyilkos, így vezetnék le, hogy lelkiismeretfurdalást csinál egy ismeretlennek, gondolkodjanak. Boldogságot csak egy többedik gyerek adhat?! Azok akik az anya ellen voltak a válaszolók kozott, biztos nem csak gyerektelenek vannak, tőlük kérdezem, csakis az adna nekik igazi, önfeledt, mulhatatlan boldogságot ha szülne most még egyet?! Vagy talán az is ha meg tudná valósítani reg dédelgetett vágyát?!
2019. febr. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező! Próbálj beszélni a férjeddel, próbálja megérteni, hogy ez számodra már rossz lenne, ha tényleg szeret akkor elfogadja (én mondjuk üzenném neki, hogy inkább becsülje meg a már meglévő gyerekeit, értékelje, hogy már KETTŐ gyereket szültél neki). Ne erdekeljen egy ilyen témában annyira az idegenek oktatása, mert leginkább csak a rosszindulat szól belőlük, úgy is lesz olyan aki majd szar anyának vagy embernek tart majd. Oké megszülöd, de lehet nem fogod tudni úgy szeretni, ezt ő is éreznj fogja es te is szarnak tartod majd magad, az nem lesz neki boldogság, hogy jupii megszülethettem mert apa ugy dontott a pénztárcája elbír még.

Az aki azt írta, huu ezért biztos elhagy a férjed...?!?!?!?!?!?!?! (ha szereti ezt a nőt, akkor megpróbál felnőtt emberi fejjel gondolkozni). Ha mondjuk anya egy kis depresszióba esik emiatt szules után es esetleg nem lesz kedve hancurozni vagy úgy beszélni sem a férjével, mert belekényszerítette a nő testét és lelkét valamibe amit foggal körömmel nem akart akkor meg jaj azért hagyja el a ferje es azert is a kerdezo a hibas, mert nem adott intimitás es szegeny pasi csak vigaszt es gyengedseget keresett....minden szituacio johet ki rosszul a vegen, de legkönnyebb az lenne ha megbeszelnetek ezt, hogy mar nem megy neked kerdezo, aztan elkötteted magad es kész

2019. febr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 Yoda m. ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező! és Válaszadók!


Valóban, ha nem érzed eléggé erősnek magad egy harmadik gyermekhez, akkor semmiképpen ne hagyd magad "megerőszakolni" a férjed által. És ne menj bele semmiféle veszekedésbe sem. Azt mondod: - Nem!- és Pont. Minden további veszekedés kezdeményezés alól kibújsz... ha kell, elmész otthonról. NEM DÖNTHET EGYEDÜL GYERMEK-VÁLLALÁS kérdésben! Mivel nem ő fogja megszülni, szoptatni, játszani vele, tanítgatni. Kezdetben főleg.

Mondjad neki: - Hát nem örülsz ennek a kettő gyerkőcnek? Nem elég nagy feladat számodra a felnevelésük? -

- Ne légy annyira telhetetlen! Annak örülj, ami van... ami megadatott! -


Azt mondod, sokat dolgozik, tehát talicskázza haza a pénzt. Gondolom eléggé fáradt is, mire hazaér. De.. emellett törődik, játszik, tanítgatja Ő is a gyermekeit? Naponta legalább 2-3 órát velük tölt a 24-ből?

Mert ha nem, akkor mire föl akar még egyet? Talán azt hiszi, hogy pénzen mindent meg lehet vásárolni? A törődést is? Az Apa közelségét, a játékozást a gyermekeivel is, ami épp a szeretet megnyilvánulására lenne jó alkalom... Azt is? NEM! Pont azt nem lehet... Minden mást igen, még dadust is lehet fölfogadni, de az Apát semmi és Senki nem képes pótolni. A pénz, vagy is az azon vásárolt "tömegcikk" az biztos nem. Egy kisgyereknek ezerszer többet ér az apjával való hancúrozás kilónyi LEGO/Barbie játék, vagy rajzfilmek garmadánál...

Nem-tom, hogy így van-e, csak arról írok, amiket magam is megtapasztaltam.


"Minden nőnek áldozat a gyerek, kérdés mennyire és mennyire tudatos ebben a nő." - Már megbocsáss kedves 36-os, de NE ÁLTALÁNOSÍTS! Hogy MINDEN MŐNEK? Képzeld el, Nem minden nőnek áldozat... Te önmagadról beszélsz, az lehet. Vagy még néhány ismerős terhes mamáról, akiknek elméjében áldozat vállalás minden egyes gyermek... Az is lehet.

Tudod, én azt figyeltem meg, hogy azoknak inkább áldozat... akik TERHES anyaként élik meg egy-egy baba világra jöttét. De, vannak olyanok is, aki "csak" állapotosnak... v. más állapotban levőnek érzik magukat, netán ÁLDOTT állapotban levőnek... Érzitek micsoda különbség? (áldás vs. teher > kolonc > nyűg >kínlódás >>> áldozat vagyok!)


Más: A felnőtt ember, szülő életének értelme nem a gyermek! Ez butaság. Eszerint, akinek nincs, vagy nem lehet gyermeke, annak élnie sem érdemes? Mert nincs értelme a létezésének? A szülő életének értelme az, amit képes kezdeni saját életével, azzal a jó pár évtizeddel, amíg meg nem hal. És ha abban az utódlás is szerepet kap, ám akkor legyen... De csak bizonyos korig. kb. 18-24 éves korig, amíg el kell tartsa gyermekét. Azután el kell engednie, hagyni kiröpülni az addigi (anyagi és ÉRZELMI) biztonságot nyújtó szülői fészekből. Hogy képes legyen saját lábára állni. A gyermek NEM TULAJDON és nem a szülők életének értelme. Csak kölcsön kapják, hogy felneveljék és maguk is erősödjenek, edződjenek általa.



Az ERŐ legyen Veletek!

2019. febr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell kiforgatni amit írtam. Áldozat igenis hogy nem alszol,hogy le vagy kötve,hogy nem vallalhatsz el minden munkat stb stb... normális esetben ezeket boldogan vállalja az ember,mint ahogy tettem én is. Ha nyomorog akkor nyilvan nem. Ennyit írtam,minden más csak a szavaim kiforgatása. Nem szükséges személyeskedned.
2019. febr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!