A párommal feltételesen beszéltünk abortuszról. Ez komoly ellentét lehet köztünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hála Istennek, én oda sorolom magam, aki soha nem vetemedne abortuszra. Gyilkosságnak tartom.

Nem régiben megismertem egy párt, szintén így gondolták és lett belőle baba. Meséltem páromnak. Első reakciója az volt, hogy ő biztos az abortuszra szavazna. Azt hittem rosszul hallok.

Mondom tessék, tényleg inkább elvetetnéd?

Azt mondja igen.

Valami össze tört bennem. Mondtam is neki, hogy oké. Ezentúl csak gumival lesz együttlét.

Amire természetesen kiakadt.

Most elgondolkodtam, ha becsúszott volna a baba és megtartom, ő lelépne...? Mert úgy néz ki....

Mondtam, hogy én nem vetetném el a babát.

Nem jutottunk közös nevezőre, de most nagyot csalódtam...

Túl reagálom?


2019. márc. 30. 10:03
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
80%

Ha ez neked ennyire fontos téma, akkor érthető, ha csalódtál benne. Szerencsére még nem késő védekezni, akár több módszerrel egyszerre is. Neked kell tudnod, hogy képes vagy-e jövőt tervezni valakivel, akinek ennyire más az értékrendje, mint a tied.

Gumit húzni nem hajlandó, de abortuszra persze elküldene... Nem úgy tűnik, mintha ő tiszteletben tartaná a te véleményedet.

2019. márc. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%
Nem reagalod túl. Mez egy olyan kérdés, amiben nincs közös nevező, ha nem azonosan gondolkodnak a felek. Gyerekvállalás, házasság, vallás, abortusz - ha ezekben a témákban nincs egyetértés, a kapcsolatnak nem sok jövője van
2019. márc. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
78%
Nem reagálod túl, igenis számolni kell azzal a lehetőséggel is, ha becsúszik a baba...és te már tudod , mire számíthatsz :/, de legalább az elején tisztáztátok.
2019. márc. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
51%
És eddig nem védekeztetek sehogy?? Vagy csak kihúzta félúton??
2019. márc. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
67%

Jol ertem, hogy vedekezes nelkul egyutt akar lenni veled, de a gyereket mar nem vallalna, elkuldene abortuszra? Szerintem egyaltalan nem reagalid tul. Mikor a ferjem megkerte a kezem, beszelgettunk par dologrol, es kozte volt, hogy mondtam neki, ha becsuszik a gyerek akaratunk ellenere, en megtartom, es csak ugy legyen velem egyutt, hogy ezzel egyetert. Szerencsere egyetertett. Eleg fiatalon jottunk ossze, az elso egyetemi evunk vegen, akkor meg azt mondta, ha becsuszik, o abortuszt szeretne. En erre nem mondtam semmit, bar nagyon nem akartam olyan koran gyereket, es mindent meg is tettunk azert, hogy ne legyen, ameddig nem akarunk, megis csalodast ereztem, hogy elvarna, hogy abortuszra menjek. Mikor ez megfogalmazodott bennem par evvel kesobb, meg is mondtam neki, addig pedig ugy keszultem, hogyha gyogyszer vagy ovszer mellett becsuszik, akkor benne van a pakliban, hogy egyedulallo anya leszek. Mikor ezt utolag elmeseltem neki, mar azt mondta, hogy mindenkeppen velunkmaradt volna, ha en az abortuszt annyira nem akartam volna. Rossz volt bizonytalansagban lenni, szerintem jobb az ilyen jellegu kerdeseket tisztazni.


Mondjuk o mindig mindent megtett azert, hogy ne legyen addig gyerekunk, ameddig nem terveztuk elesben, es nem is lett, csak mikor teljesen felhagytunk a vedekezessel. Ket gyerek kozott is vedekeztunk, ameddig ugy lattuk jonak. Csodalatos ferj es apa, mindenben segit, mellettem all, tamogat. Szoval attol meg, mert fiatalon igy gondolta, nem lett ennek szerencsere hosszabb tavon negativ kovetkezmenye az atmeneti bizalomvesztesen kivul. De ha ezt ugy mondta volna nekem, hogy kozben a megszakitasra alapoz, ami nem vedekezes, 1 ev alatt 100-bol 34-en terhesek lesznek mellette, akkor el kuldtem volna a .....ba.

2019. márc. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

De védekezés az van. Kiszámoltuk mikor nincsen pete érés, de már hallottam érdekes dolgokat. Szerintem simán lehet így is, ha netán elszámoljuk.

Úgyhogy mondtam is, hogy ezentúl csakis gumival. Tartom is magam hozzá, mert én nem ölném meg a gyerekem.

Azon is elgondolkoztam, hogy valóban lesz-e így közös jövőnk ekkora ellentéttel.

Engem sem akart apukám, de anya nem engedett elvetetni. Mondtam is páromnak, hogy akkor most nem én lennék a párja. Egyáltalán nem lennék, ha mindenki így gondolná. Akkor kicsit magába szállt és mondta, hogy azt sajnálná...

De nem tudom mennyire ment át neki ezzel az üzenet.

2019. márc. 30. 10:32
 7/35 A kérdező kommentje:
Mármint, ha pete érés van, akkor gumi. Ha nincs, akkor eddig sehogy. Ezek után csak gumi.
2019. márc. 30. 10:34
 8/35 anonim ***** válasza:
93%

"De védekezés az van. Kiszámoltuk mikor nincsen pete érés"


Ez minden, csak nem védekezés.

2019. márc. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Mostantól csak gumi...
2019. márc. 30. 10:42
 10/35 anonim ***** válasza:
86%
Na ez minden, csak nem védekezés, amit csináltok. Hamar terhes leszel így. Mindig kell a gumi és nem büntetésből, hanem azért, mert nemcsak az általad kiszámolt napokon lehetsz terhes.
2019. márc. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!