A párommal feltételesen beszéltünk abortuszról. Ez komoly ellentét lehet köztünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hála Istennek, én oda sorolom magam, aki soha nem vetemedne abortuszra. Gyilkosságnak tartom.

Nem régiben megismertem egy párt, szintén így gondolták és lett belőle baba. Meséltem páromnak. Első reakciója az volt, hogy ő biztos az abortuszra szavazna. Azt hittem rosszul hallok.

Mondom tessék, tényleg inkább elvetetnéd?

Azt mondja igen.

Valami össze tört bennem. Mondtam is neki, hogy oké. Ezentúl csak gumival lesz együttlét.

Amire természetesen kiakadt.

Most elgondolkodtam, ha becsúszott volna a baba és megtartom, ő lelépne...? Mert úgy néz ki....

Mondtam, hogy én nem vetetném el a babát.

Nem jutottunk közös nevezőre, de most nagyot csalódtam...

Túl reagálom?


2019. márc. 30. 10:03
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
73%

“Lehet szépíteni, hogy a nem kívánt gyereket "elvetetjük", a szenvedő állatot "elaltatjuk", holott ez eufemizmus a javából; megöljük, abban a hitben, hogy könnyebb lesz így valakinek.”

Na azért na... egy önmagában életképtelen sejtcsomóról van szó, azért erre ne használjuk már a “megöljük” szót... számomra pl pont ez az “eufemizmus”; élő, önálló, tudattal rendelkező lényként tekinteni egy zigótára. Ennél már csak az a rosszabb, amikor belemagyarázzák, hogy az a zigóta mennyire szeret téged, mennyire meg akar születni mindenáron, a xar kapcsolatba/xar házasságba/nincstelenségbe/éhezésbe/stb-stb... hagyjuk már!

Am - mint írtam is - nem támogatom az abortuszt “fogamzásgátlási” módszerként, ugyanakkor ha tényleg felelősségteljes, megfelelő védekezés mellett “csúszik be” (az esetek max. 10%-ában), akkor igenis egy utolsó lehetőségként, mentsvárként tekintek rá.

“A párom másképp gondolkodik az abortuszról, mint én és ezt mindketten tiszteletben tartjuk/tartottuk, nem kezdtem el azon filózni vele, hogy mi lenne, ha becsúszna, mert tettem érte.” - Ennyi. Pontosan ez a lényeg; ha nem akarunk “becsúszott” (muhhahha) gyereket, akkor normálisan védekezünk.

“Más szóval: amikor még nem akartunk gyereket, védekeztünk, amikor akartunk, előre megbeszéltük havi/napi lebontásban és össze is jött.” - Ennyi.

2019. márc. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
46%
Először is az abortusz nem gyilkosság. Másodszor semmivel sem felelősségteljesen az, hogy szexeltek védekezés nélkül és te márpedig megtartod - kicsit ez olyan "csinálná már föl valaki hagy legyen gyerekem". Harmadszor: ha annyira felelősségteljes lennél, mint amennyire eltökélt ab ügyileg, és nem arra játszanál, hogy felcsináltatsd magad, akkor fog.gátlót szednél. Ugyanis a naptármódszer pláne nem, de a gumi sem totális védelem, ugyanis ha kiszakad nincs más hátra, mint egy lórúgásnyi hormon, ami esetenként nem használ. Én, ha férfi lennék most lépnék le mellőle (igaz, nem is keffentenék gumi nélkül, ha nem akarok gyereket).
2019. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
55%

*csinálna már föl valaki....

*lépnék le mellőle....

(csak javítottam h érthető legyen)

2019. márc. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
55%
*mellőled (bocs, autocorrect)
2019. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
51%
Igen, túlreagálod. Nem akar gyereket, ez azért nem egy emberiségellenes bűntett. Ő fogadja el a te nyafogásod, de te kicsit sem vagy hajlandó az ő álláspontját tolerálni? Kedves nő lehetsz....
2019. ápr. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!