A párommal feltételesen beszéltünk abortuszról. Ez komoly ellentét lehet köztünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hála Istennek, én oda sorolom magam, aki soha nem vetemedne abortuszra. Gyilkosságnak tartom.

Nem régiben megismertem egy párt, szintén így gondolták és lett belőle baba. Meséltem páromnak. Első reakciója az volt, hogy ő biztos az abortuszra szavazna. Azt hittem rosszul hallok.

Mondom tessék, tényleg inkább elvetetnéd?

Azt mondja igen.

Valami össze tört bennem. Mondtam is neki, hogy oké. Ezentúl csak gumival lesz együttlét.

Amire természetesen kiakadt.

Most elgondolkodtam, ha becsúszott volna a baba és megtartom, ő lelépne...? Mert úgy néz ki....

Mondtam, hogy én nem vetetném el a babát.

Nem jutottunk közös nevezőre, de most nagyot csalódtam...

Túl reagálom?


2019. márc. 30. 10:03
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
84%
És ha nem beszéltetek arról hogy mi lesz ha jön a baba, akkor miért nem lehetett normálisan védekezni? Az hogy te mit gondolsz az semmit nem jelent. Ez rólad is sokat elmond
2019. márc. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
58%

Miért vagy ennyire kiakadva azon, hogy másnak más a véleménye az abortuszról, mint neked...?? Szerinted gyilkosság, szerinte meg nyilvánvalóan nem. Sokadjára írod le, hogy te aztán biztos nem vetemednél ilyenre, te aztán biztos nem ölnéd meg, te mekkorát csalódtal benne, milyen bizonytalan vagy, így-úgy-amúgy.(bar jelzem, ezeket ő is elmondhatná veled kapcsolatban! Ő is csalódhatott benned, hogy inkább egy embriót választanál a közös életetek helyett) Sajnaltatod itt magad, miközben fényezni is próbálod magadat azzal, hogy te nem mennél abortuszra, mintha ez valami olyan dolog lenne, amivel dicsekedni lehetne és húú de büszkén kéne hirdetni, na meg mintha ez mindenkinek totalisan egyértelmű lenne. Nem mindenki gondolkodik úgy, mint te. Ha neked ez nem tetszik, szakíts vele! A pasit azért egyáltalán nem ítélem el, mert egy nem tervezett gyereket nem akarna megtartani, DE akkor igen is védekezzen és ne derogaljon gumit húzni!!

Mi a férjemmel speciel abban állapodtunk meg, hogy egyértelműen elvetetjük, ha becsúszna egy nem kívánt gyerek. De mindent meg is tettünk az ellen, hogy ez megtörténhessen, de ha védekezés mellett mégis teherbe estem volna, egy percig nem lett volna kérdés az abortusz.

2019. márc. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
56%
Ha egyaltalan nem akarna gyereket es o azert akarna az abortuszt akkor egy komoly ellentet van koztettek amit az ido nem old meg hanem csak egy szakitas.
2019. márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
43%

22-es nem az a kérdés gyilkosság vagy nem, bár ha egy élőlénynek elveszed az életét az gyilkosság, nem értem abortuszpártiakat miért ez izgatja a legjobban, hogy gyilkosságnak hívják e amit tesznek vagy nem, miközben saját gyerekük meg egy szövetcsomó akitől jó hogy megszabadultak- a lényegen nem változtat, a te férjed pont ugyanazon a morális sikon van mint te. Szamotokra ez nem gyilkosság. De egyikőtöknek sem az.

Kérdező helyzete más, ők két külön világ. Tök mindegy az csalodott akinel belefér az abortusz vagy az akinel nem. Mindkettejüknek tovabb kell lépni és keresni hozzájuk való embert. Az abortuszpártinak egy abortuszpártit, az abortuszelkenesnek meg egy abortuszellenest.


A grófnő meg a ciganylovászfiú szerelme nem a valóság, megha cukrászati remekmű is őrzi a sztorit. Nem lehet átlépni kulturköri, erkölcsi hozzáállásbeli, neveltetesbeli különbségeket.

2019. márc. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
65%
És 24-es én nem is azt boncolgattam, hogy gyilkosság-e vagy sem, hanem hogy csak azért, mert ő így vélekedik, még más gondolhat mást! És így is van. Szerinte az, a párja szerint nem. Nem kell egyet érteni vele, egyszerűen el kell fogadni, hogy neki ez az álláspontja és ha ez nem tetszik, nemes egyszerűséggel tovább kell állni. Egyébként nem kell abortuszpártinak nevezni, mert nem vagyok az, szimplán döntés párti vagyok és éppen hogy az abortuszellenzők azok, akik pörögnek azon, h ez gyilkosság és kapásból mindenkire rámondják, akinek volt abja vagy neadjisten nem ellenezi! Mint ahogy a te kommented is hűen tükrözi ezt, rögtön támadsz és magyarázkodsz, h miért is gyilkosság, de csak h én is reagáljak arra, amit összehordtál: az nem egy kifejlett érző ember, hanem egy embrió, ami néhány hetesen se tudattal, se fájdalomérzettel nem rendelkezik, az eltávolítása nem gyilkosság. Továbbá az, akinek abortusza volt, nincs semmilyen "saját gyereke", lett volna, HA élve megszületik, de nem ez történt.
2019. márc. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem az abortuszról szóló konferencua vitaterme, még mindig nem ez a lényeg ki hogxan gondolkodik az abortuszról.


A lényeg egy párnak erről a kérdésről egyformán kell gondolkodnia, a te példád is ezt mutatja. Te meg a férjed egyformák vagytok. Ennek így kell lennie egy párkapcsolatban.

2019. márc. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj, de sosem azt firtattam, hogy én mennyire szuper vagyok, amiért nem lennék képes abortuszra.

Csupán a felismerés, hogy nem azonos a véleményem a pároméval, megrémiszt. Nagyon. Amikor végre találok valakit, akivel eltudom képzelni az életem és majd egyszer gyereket szeretnék tőle, de ő azt reagálja a véletlen gyerekre, hogy akkor neki annyi, azt nehéz megemésztenem.

Erre irányult a kérdés, hogy túl reagálom-e, vagy teljesen normálisan akadtam ki.

Nyilván nem szeretnék még gyereket évekig,de ha már nem védekeztünk rendesen és mondjuk jönne a baba, én megakarnám tartani. Az, hogy mit gondolok az persze az én saram. Mondtam is hogy oké, ha így gondolod, akkor marad a gumi. Nem vállalok rizikót ilyen feltételekkel.

Szerinted kértem, hogy ítélj el?

Azért degradálsz, mert felmertem tenni egy kérdést. Gratulálok...

2019. márc. 30. 20:54
 28/35 anonim ***** válasza:
72%

Hát nem csodálom, hogy kiakadtál. Ezzel már rég tisztában kellene lennetek. A “becsúszott” szót én sem preferálom, mert a “becsúszott” babák 80-90%-a csupán a nem megfelelő védekezés miatt “csúszik be” - pont úgy, ahogy ti is “védekeztetek” ideáig. Én azt mondom, örülj, hogy időben kiderült a dolog.

Ha viszont ezek után nem hajlandó gumit húzni, na ott van az igazi probléma... számomra nem is kérdés, h ha nem akarok (még) gyereket, akkor minimum gumi. Ha ezt nem bírja feldolgozni, és előbb küldene a műtőasztalra, minthogy gumit húzzon, akkor fel is út le is út - mondom ezt egyébként abszolút döntéspártiként. Hát nehogymár...

2019. márc. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező, rájöttetek egy ellentétre köztetek, és vélhetőleg mindketten jól kiakadtatok a dolgon. Ez van most. Az meg a jövő zenéje, hogy képesek lesztek-e mindkettőtöknek megfelelő megoldást találni, vagy szétválnak útjaitok. Mindkét variáció elképzelhető.
2019. márc. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
41%
Lehet szépíteni, hogy a nem kívánt gyereket "elvetetjük", a szenvedő állatot "elaltatjuk", holott ez eufemizmus a javából; megöljük, abban a hitben, hogy könnyebb lesz így valakinek. Akár nekünk. A párom másképp gondolkodik az abortuszról, mint én és ezt mindketten tiszteletben tartjuk/tartottuk, nem kezdtem el azon filózni vele, hogy mi lenne, ha becsúszna, mert tettem érte. Más szóval: amikor még nem akartunk gyereket, védekeztünk, amikor akartunk, előre megbeszéltük havi/napi lebontásban és össze is jött.
2019. márc. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!