Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti szerettek terhesnek lenni?

Ti szerettek terhesnek lenni?

Figyelt kérdés
Annyi ilyen rozsaszinmazas tortenetet olvastam, hogy azt hittem, minden perce leanyalom. Ehhez kepest mar teljesen kivagyok. Persze vartuk a babat, egy veteles utan mi voltunk a legboldogabbak, amikor pozitivat teszteltem, mikozben elvileg meddo voltam. De egyre nehezebben viselem... 22 hetesen hatalmasnak erzem a pocakom, egyre nehezebben kapok levegot, alig birok lehajolni, hamar faradok, nem beszelve a lepcsozesrol, raadasul kikeszit ez a dog meleg is. Elotte eleg aktiv voltam, imadok kerteszkedni, ideges vagyok, mert mar nem megy, a haz koruli teendoket is alig birom elvegezni. Gyakran a siras folytogat, parszor el is tort a mecses, aztan buntudatom van, hogy nem orulok inkabb a picikemnek. Szoval fura erzesek kavarognak bennem, talan pszichologus kellene?
2019. szept. 2. 20:00
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
96%
En nem szeretek terhes lenni. Oriasi makom van és eddig problémamentes terhességem. De őszintén szólva sokmindenben korlátoz amit nem szeretek. Néhányat meg is szegtem már. Pl strandoltam többször is a nyáron. De igen. Hízom (bár eddig csak két kilot), nehezebben mozgok, kevesebbet birok, a gondolkodásom is lelassul néha. Oda kell figyelnem az étkezésre a cukor miatt stb. Ez az ami. Terhesség. Persze nyílván senki sem azért terhes mert ez a vágyai netovábbja, hanem hogy a végeredményét elvezhesse.
2019. szept. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell pszihológus, nyugodj meg. Én sem élveztem annyira, csak amikor rugizott stb. Túlleszel rajta, én már a végén alig vártam h egyedül legyek a testemben! Hatalmas megkönnyebbülés és boldogság volt szülés után. Most h már 3 éves lesz minden szuper, az eleje sem leányálom, így visszagondolva szép, de akkor a csoda mellett nehéz is volt.
2019. szept. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a terhesség sosem volt 'rózsaszín'. Nem azért, mert rosszul lettem volna; nem azért, mert itt-ott fájt volna; nem azért, mert bálnának éreztem volna magam, vagy nehéz lett volna mozognom; és nem azért mert nem tudtam volna csodának megélni, hogy érzem a babám mocorgását, a létezését...; hanem azért, mert eddig csak nagyon problémás terhességeim voltak, és mindig csak hónapokig tartó kétségeket és rettegést hozott. Vagy elveszítettük a gyermekeinket, mert túl korán érkeztek, vagy épphogy sikerült átvészelnünk a középidőt. Ezért sosem tudtam szépnek megélni a terhességet. Mindig egy harc volt, ahol vagy sikerült nyernem, vagy elbuktam...
2019. szept. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Megnyugtato, hogy Ti is atmentetek ezen, az meginkabb, hogy lesz ez meg igy se :))

Elso trimeszter is szornyu volt, bar nem hanytam egyszer sem, de bar inkabb hanytam volna... Allandoan kinozott a hanyinger, ehhez tarsult az alomkor, gyomorsav, feledekenyseg (ami meg mindig tart) szedules es egyeb finomsagok. A masodik trimeszter eleg jol indult, amig el nem kezdett rohamosan noni a pocakom; amelyik ruha a tegnap meg logott rajtam, ma mar ram se jon- emiatt kezdtem el a sirast a tegnap, a ferjem csak nezett, hogy most mi van?? Mondom, inkabb most hagyjal beken... Ekozben alig varom, hogy a karomba tarthassam a kisfiunk, vannak jo pillanatok is, amikor csak figyelem a mocorgasat, beszelunk hozza, ilyenek, de egyre gyakrabban vagyok egy kibirhatatlan hiszterika :(

2019. szept. 2. 20:52
 15/34 anonim ***** válasza:
96%

Második terhességem, és igen, én szeretem!

23 hetes kismama vagyok, nagynak látom a hasam, néha már kellemetlen a mozgása, de imádom! Nehéz, emelem a kisfiam ha igényli, oviba szoktatás elkezdődött, nem lehet egész nap feküdni, de nekem egy különleges állapot ez, tetszik ahogy változik a testem, tetszik ahogy látom mozogni őt :)

Kb a 16.hetig voltam rosszul, egyszer hánytam is, illetve Inzulinrezisztencia miatt 4 hetente kérnek cukorterhelést, valamikor glükóz valamikor reggelis terhelést. Ez a második amúgy nehezebb emiatt is, de én akkoris imádom :)

2019. szept. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
96%
Imàdtam terhes lenni.Volt hànyingerem sokat,szédültem ,fàjt a derekam a forgóm.Nekem is voltak tüneteim,de csodàlatos 9hónap volt.3hónapja született meg a kisfiam
2019. szept. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

A másodikat várom, a nagyobb 4 éves, így már van rálátásom az egész hagymázasnak előadott időszakra. SEMMI nem olyan rózsaszín, ahogy azt mindenki előadja, meg ahogy a társadalom sugallja. "A babád mosolya a szülés minden fájdalmátfeledteti", "a szoptatás a természet csodája, a legintimebb kapcsolat, ami szülő és gyermek között létezhet", "az otthon töltött évek volt életem legszebb időszaka". Bullshit.


Mind közül nekem egyedül a terhesség volt csodás, az első trimeszter hányásaival együtt - vicces az, ha az ember ügyfélszolgálaton dolgozik, és azt mondja a telefonba, hogy "elnézést, két perc türelmet szeretnék kérni, amíg konzultálok egy kollégával", majd diszkréten kirohanok a mosdóba, hányok egy gyorsat, majd visszaérve megköszönöm az ügyfél türelmét. Amit igazán szerettem a terhességben amúgy, az a testem változása. Fiatalon sportoltam, és amikor abbahagytam, plöttyed lettem, pocakkal meg mindennel. A terhesség alatt ez a plötyi pocak megtelt és szép feszes lett. Emellé nem is híztam szerencsére.

2019. szept. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
95%

Én imádtam. Ilyen terhességet bármennyit végigcsinálnék még, de ugye tudjuk minden terhesség más, és sokminden fejben dől el.

De nekem szerencsém volt, nem hánytam max néhány rosszullét volt, tele voltam.energiával, bár néha munka után szundikáltam egy fél órát.

Tettem vettem.folyamatosan

A végén vizesedtsm.nagyon, az sokszor kellemetlen volt, de az is csak mozgás-pihenés kombinációval javult, így akkor is pörögtem.


Kitartás neked! Ne eröltesd ami nem esik jól!

Lehet ha elmúlik ez a meleg attól.is kicsit jobb lesz

2019. szept. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
94%

Én igen


De nem a rózsaszínmázas félén


Nagyon pozitív a lelkiállapot, a testemet is teljesnek érzem


De az első terhességem teljesen komplikációmentes volt.

Az utolsó napig fitt voltam.


Most másodjára vannak komplokációk, de fizikailag egyelőre jól érzem magam. De ennyi..

Más kérdés, hogy munka mellett könnyebb sokkal, mint egy fogzó, szopitazott kisgyerek meleltt /10 hós volt a "nagy" amikor összejött a tesó/ a 7-7 ig munka a 37. Hétig kevésbé bolt megterhelő...de nem panaszkodom, látom másoknak sokkal kevesebb leterheltséggel is nehéz a várandóssága.


Annak akinek terhes a terhesség biztosan nem ilyen véleménye lesz.

2019. szept. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Én igen. Az elején volt párszor hányás, rosszullét, de nem volt vészes. Viszont a vége elég nehézzé vált, de akkor is csak az utolsó hónap. Főleg, hogy tél volt, nehéz volt az öltözködés, és menni is nehezen tudtam a hó és a jég miatt. Meg már a fekvés is rossz volt kissé. De ezeket leszámítva minden rendben volt, élveztem minden percét.
2019. szept. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!