Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti szerettek terhesnek lenni?

Ti szerettek terhesnek lenni?

Figyelt kérdés
Annyi ilyen rozsaszinmazas tortenetet olvastam, hogy azt hittem, minden perce leanyalom. Ehhez kepest mar teljesen kivagyok. Persze vartuk a babat, egy veteles utan mi voltunk a legboldogabbak, amikor pozitivat teszteltem, mikozben elvileg meddo voltam. De egyre nehezebben viselem... 22 hetesen hatalmasnak erzem a pocakom, egyre nehezebben kapok levegot, alig birok lehajolni, hamar faradok, nem beszelve a lepcsozesrol, raadasul kikeszit ez a dog meleg is. Elotte eleg aktiv voltam, imadok kerteszkedni, ideges vagyok, mert mar nem megy, a haz koruli teendoket is alig birom elvegezni. Gyakran a siras folytogat, parszor el is tort a mecses, aztan buntudatom van, hogy nem orulok inkabb a picikemnek. Szoval fura erzesek kavarognak bennem, talan pszichologus kellene?
2019. szept. 2. 20:00
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén kérdező, vannak rosszabb napjaim, de összességében eddig szeretem a terhességet. Tudod nagyon sok múlik azon is, hogy mennyire szenved a kismama, van aki vészes hányással kínlódik, van aki végig fekszi veszélyeztetettség miatt, van aki a társa nélkül marad, és lelkileg nehezebb így.

Én szerencsés vagyok, tehát a lábdagadásnál és a hízásnál rosszabb kellemetlenség nem nagyon ért.

Most jön egy jó kis hidegfront, úgyhogy ezzel már neked sem lesz gondod :) Legalábbis én úgy vártam, mint a messiást!

A fura érzéseket tudd be nyugodtan a hormonoknak, ugyanis ez egy érzelmi szinuszhullám. Minden terhes nő átesik ezen, és kavarognak benne a rossz és jó gondolatok az anyaságról, hidd el, az lenne a baj, ha nem így lenne :)

Kitartást, ez csak egy időszak!

28 hkm.

2019. szept. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
66%
Nekem most az utolsó hetek az igazi kínlódás. Az eleje se volt egy leányállom de mire minden rendben jött a végére most a pocakomtól nem férek, dúlnak bennem a hormonok is sokat vagyok egyedül. Már alig várom hogy megszüllesen 😊
2019. szept. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
30%
Amikor meghallom, hogy "áldott állapot" ütni tudnék. Azt imádom, hogy bent növekszik a babám, meg rúg meg ilyenek, de alapvetően magát a terhességet nem bírom. Ez a 3.,az elsőt sem élveztem, nagyon vártam, hogy megszülessen a kislányom. Imádom, igazi szimbiózisban vagyunk 5éve. Szóval nem ettől függ... Most októberben fog születni a kisfiam, de már vágom a centiket...
2019. szept. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
69%

Őszintén szólva utáltam az egészet. Az első pillanattól problémás terhességem volt. Vérzések, erősebbek, gyengébbek. Kész érzelmi hullámvasút volt. Megmarad, vagy sem? Merjünk örülni a kis életnek vagy ne éljük bele magunkat? Közben az első perctől fizikai fájdalmaim is voltak. Méghozzá komoly fájdalmak. Az első perctől fájt a hasam egy ponton. Az orvosomnak ötlete sem volt mi lehet az oka. (érdekesség: 10 hónapja szültem, azóta is fáj, bár nem olyan intenzitással, mint akkor. Viszont még mindig nincs rá magyarázat) De annyira fájt hogy abba kellett hagynom a munkám, mert se tartósan ülni sem állni nem bírtam. De a legrosszabb akkor volt ha sétáltam.

Aztán mikor épp kezdtem volna picit élvezni is a sok s. Z.ar között akkor jött egy esedékes uh ahol kiderült hogy le van maradva. De semmi vész, mondták, még belefér a normál tartományba. Izgultam, rettegtem. Következő uh: továbbra is le van maradva de tartja az ütemet. Kis fellélegzés a részemről, majd jött a következő.. Vizes bokák. Gondoltam a fene egye meg hogy ez sem kerül el. OOo pedig milyen jó lett volna ha csak erről van szó. A vérnyomásom elszállt, fehérje is volt a vizeletemben, elég sok. A baba egyre jobban lemaradt, a magzatvíz is egyre kevesebb volt. A kórházi bentlét is nehéz volt. A végére olyan lapos volt a hasam, mintha nem is lennék terhes. Volt hogy viziten megkérdezte egy doki, hogy én nem nála szültem ugye? Mondtam hogy nm, mert még nem is szültem... Végül egy nap nem mozgott... Életmentő császár lett a vége 6 héttel a terminus előtt. Koraszülő lettem. A fiam viszont egy hős. Kutyabaja nem volt, felsírt és csak híznia kellett. Két hétig néztem őt az inkubátorban, miközben nem értettem, hova lett a terhességem és mi is történt? Pár nappal korábban még azon izgultam hogy vajon tényleg jó ötlet-e az apás szülés, nagyon fog-e fájni, mennyi aranyórát kapunk? Pfff aranyóra... Nekünk ilyen nem volt. Két napos volt mire először a kezembe adták.


Két gyereket szerettünk volna. Én soha többet nem vállalok terhességet. Imádom a fiam, irtó hálás vagyok a létezésért. De még egyszer nem csinálom végig

2019. szept. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
35%

Nekem első terhességem. Nagyon nehéz volt megszokni. Nincsenek tüneteim, de még mindig nehezen hiszem el.


Azt utálom, hogy korlátoz és hogy gyenge vagyok. Meg az érzékenység, túlzott reakciók. Ezeket nagyon utálom :(

Alig várom, hogy megszülessen.

2019. szept. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
35%
#7 Gondolom mert egyedül neveled és lelkileg bele kapaszkodsz ....Majd elmúlik ez a rózsaszín köd ;)
2019. szept. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
22%
Imádtam mind a 4x a várandósságot és az első pár hetet is. Később is, csak ez szokott a kritikus időszak lenni. Sosem volt semmilyen tünetem, a gyerekeim pedig az első perctől kezdve nagyon jó alvók. 😊
2019. szept. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 khniki ***** válasza:
31%
Én nagyon szeretem, szerencsére csak apróbb kellemetlenségeim voltak. Viszont vicces, hogy ugyanígy középidő tájt tök nagynak és kényelmetlennek éreztem a pocit. Most, a 38. hétben már tudom, hogy az lószar sem volt. :D
2019. szept. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát ambivalens, mert örültem nagyon a gyereknek és olyan különlegesnek is éreztem magam és ezt az időszakot, volt sok szép pillanat, ugyanakkor elég rosszul voltam és sokszor halálfélelmem is volt és totál selejtesnek éreztem magam (a "szokásos" nyavalygások mellé még elég sok mindent összeszedtem). Ha jól lettem volna, akkor totál pozitív. Így örülök, hogy megszépültek az emlékeim, de tudom, hogy benne lenni nagyon nehéz volt, és hálás vagyok, hogy "minden jó, ha vége jó".
2019. szept. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
18 hetes vagyok...és amit Te írtál, akár én is írhattam volna. :) Nagyon vártuk a babát, nagyon örülünk neki, de a terhesség egy kín. Én is nagyon aktív életet éltem, szintén kertészkedtem, és heti 6 napon edzettem másfél órát. Ezek nagyon hiányoznak. Ha elmegyünk túrázni, rögtön kifulladok, nem kapok levegőt. Azzal nyugtatom magam, hogy lassan félidő, már "csak" ugyanennyi van hátra. Próbálok pozitívan hozzáállni, aztán hol megy, hol nem :)
2019. szept. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!