Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti szerettek terhesnek lenni?

Ti szerettek terhesnek lenni?

Figyelt kérdés
Annyi ilyen rozsaszinmazas tortenetet olvastam, hogy azt hittem, minden perce leanyalom. Ehhez kepest mar teljesen kivagyok. Persze vartuk a babat, egy veteles utan mi voltunk a legboldogabbak, amikor pozitivat teszteltem, mikozben elvileg meddo voltam. De egyre nehezebben viselem... 22 hetesen hatalmasnak erzem a pocakom, egyre nehezebben kapok levegot, alig birok lehajolni, hamar faradok, nem beszelve a lepcsozesrol, raadasul kikeszit ez a dog meleg is. Elotte eleg aktiv voltam, imadok kerteszkedni, ideges vagyok, mert mar nem megy, a haz koruli teendoket is alig birom elvegezni. Gyakran a siras folytogat, parszor el is tort a mecses, aztan buntudatom van, hogy nem orulok inkabb a picikemnek. Szoval fura erzesek kavarognak bennem, talan pszichologus kellene?
2019. szept. 2. 20:00
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyvéna kompresszióm volt, a 3m trimeszter elejétől pár másodperc állás után ájuldoztam. Ülve főztem, aztán ülve is rosszul voltam már. És fekve is.

A járkálás volt a legjobb, a kutyaséta tartott szerintem életben.

Pedig egy soklépcsòs kertes házban lakunk, én takarítottam, főztem, párommal mi adtuk a karácsonyi családi vacsorát terminus után 3 nappal, előtte hosszan kellett a piacob sorba állni (igaz addigra lejhebb szállt a hasam).

A hemoglobinom 80 lett a végére, szedtem a vasat de attól meg rosszul voltam.

Fulladtam és szívritmuszavarom volt.

Vsz azért mert 163 centi vagyok, aránylag mélyen van a rekeszem (dd akkor a szegycsontom közepén volt, minden lélegzetnél elakadtam bele), és 4,5 kg-is babám lett.


Az volt a rossz hogy a 3. Trimeszter elején kezdődtek ezek és mindenki kényesnek nézett. Abba kellett hagyjam a melót 7 hónaposan. Orvos vagyok és egyszerűen nem tudtam egy vizitet vagy betegvizsgálatot végigállni.

Kórházba is kerültem pár napra mert rosszul lettem az utcán.

A babacuccok vásárlása arról szólt hogy hogy bírom ki. Ha beszélt hozzám egy eladó helyben masíroztam, ahogy megálltam, már sötétült el a világ (a járás javítja a vénás visszaáramlást).


Az utolsó 2 hétben, amikor lejjebb szàllt a hasam, hirtelen sokkal jobb lett, akkor élveztem, nem is tudtam lélekben elengedni, túl is hordtam. Persze akkor kezdett el mindenki pl a párom kímélni.

2019. szept. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Utáltam terhes lenni. Úgy gondoltam rá, hogy ez a szükséges rossz ahhoz, hogy anya lehessek, ennyi. Az első trimesztert végighánytam, aztán MINDEN ultrahangon mondtak valamit, ami aggódásra adott okot. Ja és az elejétől veszélyzetetett terhes voltam, kétszer kellett három hetet feküdnöm, és egyszer még visszatartáson is üdültem a kórházban. Mindenkitől azt hallottam, hogy majd ha megszületik mekkora nosztalgiával fogok visszagondolni a terhességre, hogy milyen jó is volt. Fél éves már, egyszer nem volt nosztalgikus jó érzésem a terhességről, visszagondolva is borzasztó volt. "Babázni" viszont imádok, ennél a babakornál tényleg nincs jobb.
2019. szept. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Utálok terhes lenni.

Még csak az első trimeszterben vagyok, de borzalmas. Állandóan émelygek, szag és kajaundorom van. Szinte már minden ételtől undorodom. Nem bírok elviselni magamon még parfümöt sem, dezodorból is csak egy fajtát. Félek boltba menni, sokszor megcsapnak a szagok és felfordul a gyomrom. Terhesség előtt imádtam a párom illatát, most rosszul vagyok tőle is. :( Folyton fáradt vagyok, úgy érzem, mintha átment volna rajtam egy vonat. A munkámat nehezen végzem, ott is sokat vagyok rosszul, lever a víz, émelygek, sokszor annyira, hogy sírhatnékom van. Mindig alig várom, hogy hazaérjek és alhassak. A háztartás szalad, főzni mostanában nagyon ritkán tudok. Alapból refluxom van, amire gyógyszert szedtem és kellene is, de az orvos azt mondta, a 3. trimeszterben szedhetem újra. Borzalmasan jön a savam, fáj a gyomrom, annyira durván hogy egyik éjjel azt hittem meghalok.

Szerencsére a párom megértő.

Azt mondták élvezzem ki a terhesség minden percét, mert milyen szép időszak, hát én valahogy nem tudom élvezni... Bele se merek gondolni mi lesz később.

2019. szept. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 gyerekem van, összességében "szerettem" terhesnek lenni, de azért nem volt rózsaszínálom cukormázzal. :)

Én megszépültem, bőröm- hajam- látványosan. :)

Fogytam a terhességek elején, pedig teljes mértékben elkerült mindháromszor a rosszullétek, sosem hánytam, nem volt semmi reggeli rosszullét, semmi- a kívános időszak- minden elkerült. A terhesség végére persze híztam is, de 10kg-nál többet egyikkel sem.

Könnyű, problámamentes terhességeim voltak.

Mindig minden vizsgálatnál normál értékeim voltak, dokik rendesek voltak. MInd a három szülés nagyon jól sikerült- jó élmény volt.

Viszont iszonyú sokat mozgott mind a három gyerek a pocakban, ami nagyon rossz érzés volt. Az első babám nagy volt, 3,5kg-mal született és végig haránt feküdt, a szülés előtti napokban lett fejvégű, ő ha mozdult kétoldalra ment szét a hasam, többször azt hittem, hogy mint az alien filmekben széthasad a hasam elöl és kiesik a gyerek- borzasztó érzés volt.

A középső 27 hetesen fejvégűből átfordult farosba, majd 2 hét mulva vissza- ezt totál éreztem- hú iszonyú volt. Aztán 32 hetesen mondták szintén nála, hogy a köldökzsinór nagyon rá van tekeredve, 3x van a nyakán meg a testén is, inkább császároznának, ha így marad. 38 hetesen született úgy sima szüléssel, hogy sehol sem volt rajta a zsinór, letekerte magát- szóval egyfolytában forgott.

A 3. zsinórján csomó volt, annyit ficergett- szóval én alig aludtam velük főleg az utolsó két hónapban, a bőröm azért elég szarul néz ki a hasamon- pedig naponta többször kenegettem. A rekeszizmomat úgy szétrúgták, hogyha lehajolok cipőt kötni mindig begörcsöl....

Szóval a harmadik után mondtam, hogy biztos nem leszek még egyszer terhes- még egyet nem bírnék....

2019. szept. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!