Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy 3. babát legfeljebb hány...

Egy 3. babát legfeljebb hány éves korig szülnétek meg?

Figyelt kérdés
Ebben az évben szültem a 2. gyerekemet 36 évesen és mivel később jött össze, mint reméltük, elgondolkodtam rajta, hogy egy 3. baba így "beleférne-e" az időmbe. Egyelőre nem érzem a koromat és úgy érzem tudnám tartani a lépést 3 gyerekkel, de olyan sok fiatal anyukát láttam az utóbbi 1 évben, hogy elbizonytalanodtam, vajon az én koromban jó ötlet-e szülni.

2019. szept. 7. 19:21
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
29%
35
2019. szept. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
64%

Nekem már van 3. A negyediket ha szeretnénk, magam miatt 45-ig bevállalnám. Viszont mivel 2-3 év van a gyerekeim között, és nem szeretnék ennél sokkal nagyobb korkülönbséget, így ha lett volna negyedik, megszültem volna 35 körül.

A helyedben simán bevállalnám, 40 alatt szülhetsz még, az harmadik gyereknél teljesen oké. Persze, nyilván tele lesz a szülészet 22 éves, elsőgyerekes anyukkal, de neked nem kell velük versenyezni. :)

2019. szept. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
54%

Én eredetileg úgy terveztem, hogy 25 évesen első baba, 28-29 évesen a második, és ha akarunk még akkor 35 éves koromig belefér a harmadik.

Sajnos úgy alakult hogy 28 évesen szültem az elsőt, így a második baba beleférési ideje lett a 35 év, harmadikat pedig nem tervezünk.

2019. szept. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
31%
A kérdés az, hogy feltudnátok-e rendes körülmények közt nevelni? Ha igen, szerintem a gyereknek nem fog számítani, hogy idősebbek a szülei. Amúgy nyilván minnél elöbb annál jobb meg annál kevesebb a kockázat-
2019. szept. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
46%
Kicsit más szitu, 31 vagyok, most jön a második. Ha akarnánk harmadikat, 35ig bevállalnám. Alapvetően azért, hogy 10 évnél ne legyen több a nagy és a kicsi között.
2019. szept. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
67%
Max. 40-ig szülnék 2., vagy többedik gyereket. Ha nem lenne, akkor elsőért tovább is küzdenék. Talán 45-ig.
2019. szept. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
19%
33. Most vagyok 32. Az elsőnél 26 voltam, a masodiknál 31. Nem vállalunk többet, túl kicsi lenne a korkülönbség, idegileg nem birnám, így kettő marad.
2019. szept. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon max 35
2019. szept. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
65%

Én mikor a 2. babámat szültem, dumáltunk a szobatársammal, és szóba került ez a téma. MOndtam neki, hogy mi 3babát terveztünk, de mivel már 34 vagyok, így nem fogok már többet szülni. Nálam is 35 volt a lélektani határ. MOndta, hogy ne hülyéskedjek már, ő 39 évesen szülte az elsőt. Egy 2-3. szülés 40ig simán belefér.

Aztán persze úgy alakult nagy örömünkre, hogy lett 3. gyerek, éppen a 36. szülinapom előtt két hónappal született- tehát még 35 évesen szültem. :)

2019. szept. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
31%

Max 35. Az utóbbi időben több kisbabás anyukánál is bebizonyosodott a fejlődési rendelleneség. Mind 37 felett volt. Borzalmas, amin keresztül mentek :( oké, hogy a kor önmagában nem betegség, de nem véletlenül vizsgálnak kötelező jelleggel x kor felett.


Sokkal gyakoribbak. Én ezt nem kockázatom meg. Azt meg főleg, hogy ne vegyék észre és olyan gyerekem szülessen, akinek az élete szenvedés.

2019. szept. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!