Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy 3. babát legfeljebb hány...

Egy 3. babát legfeljebb hány éves korig szülnétek meg?

Figyelt kérdés
Ebben az évben szültem a 2. gyerekemet 36 évesen és mivel később jött össze, mint reméltük, elgondolkodtam rajta, hogy egy 3. baba így "beleférne-e" az időmbe. Egyelőre nem érzem a koromat és úgy érzem tudnám tartani a lépést 3 gyerekkel, de olyan sok fiatal anyukát láttam az utóbbi 1 évben, hogy elbizonytalanodtam, vajon az én koromban jó ötlet-e szülni.

2019. szept. 7. 19:21
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
26%

35-36



Eredetileg 30 felett sem akartam, de gyorsan átértékeltem 😅

32 éves vagyok, 2. Babát várom.

2019. szept. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
59%
En mindig is 31-41 ev kozott tartottam helyesnek gyereket vallalni. Tehat, 41ig szulnek barhanyadikat.
2019. szept. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Aki kérdezte: igen, fel tudnánk nevelni hármat, eredetileg is annyit akartunk.

Kettőt mindenképpen szerettem volna és nagyon boldog vagyok, hogy összejött, de igazából én is úgy kalkuláltam, hogy 35-ig megszülöm a harmadikat. Valószinűleg a férjemmel még alaposan átbeszéljük, mérlegelve a kockázatokat, de kiváncsi voltam ki hogy gondolja. Mindenáron nem ragaszkodom még egy babához.

Köszönön a válaszokat!

2019. szept. 7. 23:07
 14/37 anonim ***** válasza:
36%

Mindenki más, lehet neked simán belefér. Nekem nem férne bele, most vagyok 28, és tervezzük az elsőt, a másodikat is max. Már most úgy érzem, hogy 25 évesen lehet jobb lett volna. 33-34 alatt szeretnénk az összes gyereket, bár nem tervezünk hármat, csak kettőt.


Szerintem amúgy 40 alatt még egyénfüggően simán belefér (valakinek), pláne ha óriási a vágy, tök mindegy hogy hányadik gyerek. A 40 feletti terhességeket már kissé átgondolatlannak tartom (szinte mindig kapuzárási pánikra adott reakció vagy új kapcsolat, ahol szintén pánikszerűen kell egy közös gyerek), az 50 körülieket meg hülyeségnek (ezek meg kizárólag azok).

2019. szept. 8. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
28%
42-44 eves korig, de ez fugggne sokmindentol. Csak akkor ha az elso ketto mar legalabb iskolas, ha mozgekony, fitt lennek, ha nem lenne tartosan apolando nagyszulo pl. Ennyi idosen szerintem ezeket is vegig kell gondolni.
2019. szept. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
24%
Első 22, most a második a 25. születésnapom előtt 1 hónappal fog érkezni.(kiírt dátum szerint, aztán kiderül.) A harmadikat max 31 éves koromig. :)
2019. szept. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
36%
A gyakorin mindenki 25 évesen szül
2019. szept. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
17%
Nem, én 30 évesen szülök, csak most rengeteg kismamával ismerkedtem össze. Onnan láttam a beteg babákat. Szörnyű volt. Eleve nem értem 40 évesen miért vállal valaki gyereket, szerintem felelőtlenség, de az egészségügyi kockázatot mérlegelve abszurd.
2019. szept. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
74%
Én meg sérült beteg gyerekekkel foglalkozom lassan 20 éve, pár száz gyerek már volt a kezemben, nem gyakoribb 40 évesen mint 20 évesen a beteg gyerek.
2019. szept. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
69%

Az elsőt 21,a másodikat 28 évesen szültem.

Azt gondoltam akkor, ha jönne a 3. azt 35-ig vállalnám.

Időközben elváltam, lett egy új kapcsolatom. 39 évesen született a 3.

Most azt gondolom 40 felett nem szülnék, na de annyi minden jöhet és befolyásolhatja a korábbi döntéseiket, hogy nem szabad kötni az ebet a karóhoz.

2019. szept. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!