Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy 3. babát legfeljebb hány...

Egy 3. babát legfeljebb hány éves korig szülnétek meg?

Figyelt kérdés
Ebben az évben szültem a 2. gyerekemet 36 évesen és mivel később jött össze, mint reméltük, elgondolkodtam rajta, hogy egy 3. baba így "beleférne-e" az időmbe. Egyelőre nem érzem a koromat és úgy érzem tudnám tartani a lépést 3 gyerekkel, de olyan sok fiatal anyukát láttam az utóbbi 1 évben, hogy elbizonytalanodtam, vajon az én koromban jó ötlet-e szülni.

2019. szept. 7. 19:21
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
62%

Sógornőm 41 volt, amikor született a harmadik. Teljesen jól vannak, egészségesek. A férj fiatalabb, 37 éves.

Az unokatesóm felesége 51 volt a harmadiknál, de az nagyon extrém. Csak egzotikumként hozom, nem kell követni.

2019. szept. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
18%

Azért nem gyakoribb mert szűrik méhen belül egy bizonyos életkor felett.

Nem véletlenül magas kockázatú egy terhesség, ha idősebb az anya. Azt hiszem most 37, régen 35 volt.

Nem véletlenül csinálnak ebben a korban plusz vizsgálatokat.


Ismerem azokat a szerencsétleneket, akiknek el kellett venni a gyereket élettel összeegyeztethetetlen betegség miatt. Senkinek nem kívánom azt, amit átéltek.

2019. szept. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
55%
28 vagyok, első gyermekemet várom, azt gondoltam 10 éve, hogy nekem 28 éves koromra legalább 2 gyerekem lesz :D hát az élet nem így hozta, már biztos hogy 30-31 fölött jönne a következő ergo olyan 35-38ra tippelnék 3. Baba vállalásra, ismerek több 30as végét taposó nőket, simán azt gondolom hogy lehetne még gyerekük :) 40 felett már azért meggondolandó, de ez sem kirívó esett a mai világban, sőt, nekem már általánosban is sok olyan osztálytársam volt, akinek 50es szülei voltak..
2019. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
62%
29 évesen született az első gyerekünk, 31 évesek voltunk a második gyerek születésekor. Úgy terveztük, hogy a harmadik baba 33 éves korunkig megszületik. Most 1 éves a kicsi, 32 évesek vagyunk. Az élet úgy hozta, hogy még 4 évig biztosan nem fogunk tudni házba költözni. A mostani lakásunkba is elférnénk, de enyhén szólva is szűkösen, így úgy döntöttünk toljuk a harmadik baba vállalását. Inkább nyugodtabb körülmények között szülök majd harmadik babát idősebben, mint ide zsúfoltan. Szóval minimum 37 leszek, mire megszületik a legkisebb. Én 40-42 éves koromig biztosan vállalnék babát. Egyébként a környezetemben nem a 30 év alatti korosztály vállal gyereket, inkább 35-36 évesen első babát. Ha nagyon szeretnétek ne tántorítson el a korod, mert egyáltalán nem vagy elkésve semmivel!
2019. szept. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
51%

Érdekes, hogy aki 35 felett nem vállalna 3-dik gyereket, az mind le lett pontozva!!!

Nálam az is lényeges, hogy ne legyek 60+ mire a gyerekem leérettségizik.

2019. szept. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó mindig ezt csinálják. Meg vannak sértődve, ha valaki belegondol abba, hogy a gyereknek talán később is szüksége lesz rá.
2019. szept. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
62%

Sosem fogom megérteni ezt a érettségire x éves leszel! érvelést. Az miért fontos? Azt miért nem számoljátok ki soha, hogy hány éves lesz óvodakezdéskor? Vagy amikor a suliban a János vitéz lesz a tananyag? Nyilván, aki idősen szül, tudja, hogy idősen szült. Azzal is tisztában van, hogy öregedni fog az idő múlásával. Egy érettségiző diákot miben akadályoz meg az anyukája életkora, amiben egy óvodást nem? És most ne gyertek azzal, hogy anyu addigra meghal, mert ezt nem tudhatjátok.

De hogy benne legyek a játékban: anyám 39 évesen szülte a tesómat. Mivel évvesztes volt a gyermek, képzeljétek, mikor érettségizett, akkor meg 58 volt!!! Most meg, ahh, csitulj szívem!!! 66 éves! És?

2019. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
17%

Mondjuk mert az érettségi kb. a felnőtt lét kapuja. És esélyes, hogy az én gyerekem egyetemre fog menni. Amit szülőként úgy érzem kutya kötelességem segíteni és támogatni. Ha én 42 évesen szülök, akkor ez több, mint 60 éves kort jelent. Mégis mi a fenét tudok én akkor hozzá tenni?!

Lehet, hogy másban is szüksége lesz rám. Vagy mi történik, ha ne adj isten ápolásra szorulok? Soha nem tenném ki ennek a gyerekemet.


A halál pedig egy olyan dolog, hogy nyilván senki nem tudja mikor jön el, holnap elüthet egy busz, de azért arra sokkal több esély van, hogy egy idős ember meghal.

2019. szept. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
37%
Ja,öcsém is egyetemre ment. Anyám meg még dolgozott. Mit tett hozzá? Hazahordta a fizetését, főzött, mosostt a kölyökre, támogatta jó szevekkel, ha meghúzták egy vizsgán. Plusz ezzel ellent mondasz, ha egyetem, akkor a felnőtt lét kapuja eltolódik kissé. Normális családokban nem szokás kitenni a gyereket a kapu elé 18 évesen. Szóval, kiszámoljuk, hogy az egyes, különböző hosszúságú egyetemi képzések végére hány éves lesz anyu? :)))
2019. szept. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem felnőtt attól, hogy egyetemre jár. 60+ vagy tudok dolgozni, vagy nem. Vagy lerobbanok vagy nem, azért szerintem ez elég rizikós.


Egyetem alatt anyagilag van rám a legnagyobb szükség. Drága az albérlet, a rezsi stb.


Nem kell olyan hajde nagy matematikai tudás, hogy bárki ki tudja számolni mikor hány éves lesz az anya. Az érettségi megközelítőleg mindenki életében ugyanakkor van, kivéve a felnőttek esti oktatását. Gyakorlatilag a legsúlyosabb mérföldkő. Elválasztja a középiskolát a felsőoktatástól vagy a munkába állástól.


Nekem sosem volt fura, ha ezt emlegetik.

2019. szept. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!