Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van-e lehetőségem házasodni...

Van-e lehetőségem házasodni 17 évesen, szülő beleegyezése nélkül, ha gyermeket várok?

Figyelt kérdés

Részletesebben kifejtve az a helyzet, hogy 10 hetes állapotos vagyok.A párom 26 éves és főállásban dolgozik. Jelenleg én is dolgozom, de csak diákmunkán. Mindent tudunk biztosítani a picinek, de úgy könnyebb lenne, ha együtt tudnánk élni. A szüleimmel sohasem volt könnyű együtt élni, mert annak ellenére, hogy gazdagnak mutatják magukat van, hogy nincs itthon meleg víz, fűtés vagy nem romlott étel. Ha környezettanulmányt írnak a szülői házunkról, akkor biztosan megfelelne a feltételeknek, hiszen nagyobb terület van, amit tudnának ők biztosítani, mint amit mi, de nálunk például mindig lenne meleg víz és változatos étkezést is biztosítanánk, illetve fűtenénk, ha van erre szükség. A helyi gyámhivatalon kérdésemre azt felelték, hogy csak szülő engedélyével, adnak ők engedélyt. Ezen nagyon megrökönyödtem, ezért megkérdeztem a Fővárosi Kormányhivatalnál és ott azt mondták, hogy engedélyeznie kéne a helyi gyámhivatalnak.

A szüleim még nem tudják, de valószínűleg nem egyeznek bele. Utánajártam egy-két dolognak a helyzettel kapcsolatban és úgy tudom, hogy a párom még apasági nyilatkozatot sem, tehet az én törvényes képviselőim nélkül. Ez számomra felháborító, ugyanis, hiába, mi leszünk a szülei, nem tehetünk semmit, pedig a párom nagykorú is.

Szeretném megkérdezni, hogy helyesen járt-e el a helyi gyámhivatalom vagy csak le akartak rázni?

Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2019. okt. 20. 17:17
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
66%

18 éves kor alatt CSAK a gyámhatóság engedélyével lehet házasságot kötni. (Szülöi beleegyezés nem kell!)


Ezt viszont a gyámhatóság csak nagyon indokolt esetben adja meg, ehhez többek közt pszichológiai érettség tesztre is szükség van (ami a kérdésed alapján nem valószínü, hogy neked sikerülne). Az, hogy gyereket vársz, nem indok a házasságkötés engedélyezésére!

2019. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
85%
A gyámhivatalban tudnának eljárni, ha a szüleid veszélyeztetnének. Ez a helyzet nem áll fenn. Érdemes volna a szüleiddel megbeszélned, hiszen sokáig úgysem tudod titkolni a terhességet!
2019. okt. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

2.válaszoló-Miért gondolod, hogy nem áll fenn?

Holnap lesz a második ultrahang vizsgálatunk, úgyhogy holnap fog sor kerülni a nagy beszélgetésre, ugyanis, hamarosan a védőnő is ki fog jönni.

2019. okt. 20. 17:31
 4/57 anonim ***** válasza:
100%
Mikor leszel 18?
2019. okt. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:
Május végén leszek 18.
2019. okt. 20. 17:34
 6/57 anonim ***** válasza:
33%

Nem akarják, jobb is.


Az a férfi, aki teherbe ejt(megdug) egy 16 évest, beteg.


A meleg víz nálunk sem mindig volt adott, pl mikor öcsém 40 percig folyatta magára a forróvizet, kifogyott a bojler, ki kellett várni, amíg újramelegít, aznap nem fürödtünk, vagy mondjuk másik házban rossz volt a cirkó, kicserélni nem futotta, így szereltetni kellett, volt, hogy egy hétig nem tudott az olcsóbb szerelő jönni, nemcsak melegvíz, meleg sem volt.


Ha nincs kaja, rendelünk, gondolom ti is, vagy a mélyhűtő biztos televan, csak főzni kéne, azt meg gondolom nem akartál 16 évesen, csak szexelni.


Ha az ételnek van ideje megromlani, nem lehettek csórók.

2019. okt. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok, nem 16. Akkor is 17 voltam, amikor a "beteg párom teherbe ejtett, avagy megdugott).

Tudom, hogy nem ez az átlagos, de már nem is akarom részletezni az itthoni helyzetet, mert már hozzászoktam, hogy sohasem fogják az én szemszögemből nézni a dolgokat. Tudok főzni, csak alapból igénytelen, légy által beköpött húsból, vagy már nem túl illatos dologból, nehéz frisset és egészséget főzni. A hozzáfűznivalóm csak annyi, hogy nem véletlenül kezdtem el dolgozni. Igen, nem mondtam, hogy szegények lennénk, csak éppen nem költünk semmire. Nem azért nincs meleg víz, mert kiengedem az összeset, hanem azért mert az apa lezárja és csak akkor van, ha otthon van és sokszor nem tartózkodik itthon.

2019. okt. 20. 17:56
 8/57 anonim ***** válasza:
83%
Én azért nem fordulnék teljesen a családom ellen ilyen helyzetben. Van B terved arra az esetre, ha a párod meggondolná magát, és otthagy egyedül a gyerekkel? Mert ugye nem rossz az egy 26 éves pasinak, ha fiatal, ártatlan tinilány barátnője van, de ugyanez egy csecsemővel, kialvatlansággal, felelősséggel, plusz 2 fő eltartásával már nem olyan rózsás.
2019. okt. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
82%

Ha jol szamolom majusban fogsz szulni?!

Max akkor osszehazasodtok, az miert nm jo?!

2019. okt. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:

Nem fordulok a családom ellen.

A három idősebb testvérem, aki mind házas, szintúgy elköltözött otthonról, amint megtehették. A legfiatalabb is 10 évvel idősebb. Az semelyik gyámhivatalnak és gyermekjólétinek nem tűnik fel, hogy kivel lehet a baj, ahol már a negyedik gyerek is el akar menni otthonról, amint lehet. Biztos, hogy a gyerekek hibája.

Igen, szerintem is hatalmas nagy nyomás nehezedik a páromra, úgy ahogy rám is, nem tudom néha, hogy melyikünknek a nehezebb, de úgy gondolom, hogy ettől kell a legkevésbé félnem. De megértem az aggodalmat.

A családommal jóban vagyok és nem csak a szüleid a családod. A testvéreim is támogatnak, már van rengeteg holmi, amit majd nem kell megvennünk, amint aktuális lesz. :)

2019. okt. 20. 18:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!