Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van-e lehetőségem házasodni...

Van-e lehetőségem házasodni 17 évesen, szülő beleegyezése nélkül, ha gyermeket várok?

Figyelt kérdés

Részletesebben kifejtve az a helyzet, hogy 10 hetes állapotos vagyok.A párom 26 éves és főállásban dolgozik. Jelenleg én is dolgozom, de csak diákmunkán. Mindent tudunk biztosítani a picinek, de úgy könnyebb lenne, ha együtt tudnánk élni. A szüleimmel sohasem volt könnyű együtt élni, mert annak ellenére, hogy gazdagnak mutatják magukat van, hogy nincs itthon meleg víz, fűtés vagy nem romlott étel. Ha környezettanulmányt írnak a szülői házunkról, akkor biztosan megfelelne a feltételeknek, hiszen nagyobb terület van, amit tudnának ők biztosítani, mint amit mi, de nálunk például mindig lenne meleg víz és változatos étkezést is biztosítanánk, illetve fűtenénk, ha van erre szükség. A helyi gyámhivatalon kérdésemre azt felelték, hogy csak szülő engedélyével, adnak ők engedélyt. Ezen nagyon megrökönyödtem, ezért megkérdeztem a Fővárosi Kormányhivatalnál és ott azt mondták, hogy engedélyeznie kéne a helyi gyámhivatalnak.

A szüleim még nem tudják, de valószínűleg nem egyeznek bele. Utánajártam egy-két dolognak a helyzettel kapcsolatban és úgy tudom, hogy a párom még apasági nyilatkozatot sem, tehet az én törvényes képviselőim nélkül. Ez számomra felháborító, ugyanis, hiába, mi leszünk a szülei, nem tehetünk semmit, pedig a párom nagykorú is.

Szeretném megkérdezni, hogy helyesen járt-e el a helyi gyámhivatalom vagy csak le akartak rázni?

Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2019. okt. 20. 17:17
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
37%

Ja és az, hogy mi tesz jót a babának, szerintem nem az, hogy egy szüleitől függő, önálló életre jelenleg képtelen anya fogja megszülni.

Illetve az, hogy a babának a megfelelő tápanyagokat biztosítsd, az csak rajtad múlik. Nem a szüleiden, nem máson. Mindegy, hol élsz, ha nem figyelsz oda magadra, akkor élhetsz te a legnagyobb luxusban, gazdagságban is, ha elhanyagolod magad, akkor nem fogja megkapni a baba a megfelelő dolgokat a fejlődéséhez.

A szegénység, rossz emberekkel élés nem jelenti azt, hogy igénytelennek kell lenni.

2019. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
26%

Igen, naiv vagy, mert ahogyan te magad is mondtad, diákmunkázol, ami eleve nem egy stabil megélhetés egy embernek sem. Félév múlva már azt sem tudod csinálni, szóval nem lesz bevételed. A családod nem segít.

Mi ez, ha nem felelőtlenség?

És amúgy ha van párod, miért mondod azt, hogy neked munka nélkül nehéz lenne. Hol a párod? Mért nem segít, mért nem támogat? Mért nem költözik hozzátok addig, ameddig nem szülsz, ha téged nem engednek külön költözni?

Egyáltalán miért lettél terhes, ha másokra vagy utalva?

2019. okt. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
21%

A megfelelő táplálék a legnagyobb érved, emiatt akarod nagykorúsítani magad. Hát vedd meg munka után a nyomorult brokkolit a Tescoban, vidd haza és süsd meg.


Vagy egész egyszerűen csomagolj össze és költözz el a szüleidtől. Ki nem szarja le,hogy házasok vagytok-e?


Májusban megszületik a gyerek, a nevedre kerül. Majd a pasid a nevére veszi júniusban. Azt ennyi.

2019. okt. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:

A párommal mindent megbeszélünk és ő is próbálkozik, sőt még a szüleimmel is megpróbált kibékíteni, de ahogyan, ahogyan az egész rokonság ő is rájött, hogy teljesen esélytelen. Gyámhivatalra is elmegy holnap, hátha őt nem rázzák le. Már a kisbaba előtt is volt szó szülői ház elhagyásáról, élettársi kapcsolatról és egyebekről szóval, az hogy én kiírtam egy kérdést, az édes kevés, ahhoz képest, amit eddig próbáltunk elérni, de hát mindent meg kell próbálni.


A szüleimnek nyugodtabban mondanám el, hogy mi a helyzet, ha tudom, hogy semmi közük nincsen a döntéshozatalban.


Ez van 17 évesen jött össze. Nem fogok szenvedni az évek múlásával, hogy volt egy abortuszom, mert biztos, hogy nem tudnám feldolgozni. Ahogyan azt sem, hogy a későbbiek során, amikor már tényleg szeretném, akkor nem jönne össze a baba.

A körülmények adottak, nem tudok rajtuk változtatni. 17 éves vagyok, igen és még nem volt az álmaimban sem egy gyerek, de ha már így alakult, akkor vállalni fogom így vagy úgy. Igen, nem leszek hamarabb döntésképes, 18 éves felnőtt, de pontosan ezért teszek meg mindent, hogy hátha találok valamilyen kiskaput.

2019. okt. 20. 21:01
 25/57 anonim ***** válasza:
92%

JOGILAG 18 éves kor alatt CSAK a gyámhatóság engedélyével lehet házasságot kötni. (Szülöi beleegyezés nem kell!)


Ezt viszont a gyámhatóság csak nagyon indokolt esetben adja meg, ehhez többek közt pszichológiai érettség tesztre is szükség van. Az, hogy gyereket vársz, nem indok a házasságkötés engedélyezésére!

2019. okt. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 A kérdező kommentje:

Igen, azért fogalmaztam így, hogy pár hónapon belül nem tudok dolgozni, mert ha otthon élek, akkor a szüleim semmit sem fognak segíteni, ahogyan most sem és a páromat is ki fogják zárni.

Nem kell luxuskörülmény, ahhoz hogy az ember kiegyensúlyozottan éljen. Nem hinném, hogy igénytelen lennék, azért mert nem eszem meg a 2017-ben lejárt mustárt és a penészes kenyeret.

Igen magamnak vásárolok vagy a párom vesz nekem vagy együtt főzünk. De otthon nem főzhetek egyszerűen, mert erre nincs lehetőség.

Igen, elköltöznék ha tehetném, csak nem hozzátok jár ki szerintem hetente a családsegítő és a rendőrség kéz a kézben...

2019. okt. 20. 21:10
 27/57 anonim ***** válasza:
65%
Iskolába jársz?
2019. okt. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:
Igen, ez az utolsó évem. Viszont erre is vannak már ötleteink.
2019. okt. 20. 21:16
 29/57 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire érdektelenek a szüleid, mint mondod, akkor lehet, hogy teljesen feleslegesen rugózol ezen. Amint meghallják, hogy meg akarod tartani a babát azt is mondhatják, hogy költözz, és minden további cécó nélkül beleegyeznek a házasságba is.
2019. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ilyen egyszerű a szülőkkel. Habár érdektelenek, azért védelembe vettek a gyámhivatalon és attól, hogy nem annyira érdekli őket, hogy mi van velem, még itthon akarnak tartani, ha már az összes gyerekükkel rossz kapcsolatuk van.
2019. okt. 20. 21:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!