Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van-e lehetőségem házasodni...

Van-e lehetőségem házasodni 17 évesen, szülő beleegyezése nélkül, ha gyermeket várok?

Figyelt kérdés

Részletesebben kifejtve az a helyzet, hogy 10 hetes állapotos vagyok.A párom 26 éves és főállásban dolgozik. Jelenleg én is dolgozom, de csak diákmunkán. Mindent tudunk biztosítani a picinek, de úgy könnyebb lenne, ha együtt tudnánk élni. A szüleimmel sohasem volt könnyű együtt élni, mert annak ellenére, hogy gazdagnak mutatják magukat van, hogy nincs itthon meleg víz, fűtés vagy nem romlott étel. Ha környezettanulmányt írnak a szülői házunkról, akkor biztosan megfelelne a feltételeknek, hiszen nagyobb terület van, amit tudnának ők biztosítani, mint amit mi, de nálunk például mindig lenne meleg víz és változatos étkezést is biztosítanánk, illetve fűtenénk, ha van erre szükség. A helyi gyámhivatalon kérdésemre azt felelték, hogy csak szülő engedélyével, adnak ők engedélyt. Ezen nagyon megrökönyödtem, ezért megkérdeztem a Fővárosi Kormányhivatalnál és ott azt mondták, hogy engedélyeznie kéne a helyi gyámhivatalnak.

A szüleim még nem tudják, de valószínűleg nem egyeznek bele. Utánajártam egy-két dolognak a helyzettel kapcsolatban és úgy tudom, hogy a párom még apasági nyilatkozatot sem, tehet az én törvényes képviselőim nélkül. Ez számomra felháborító, ugyanis, hiába, mi leszünk a szülei, nem tehetünk semmit, pedig a párom nagykorú is.

Szeretném megkérdezni, hogy helyesen járt-e el a helyi gyámhivatalom vagy csak le akartak rázni?

Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2019. okt. 20. 17:17
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
100%
gyámhivatal ha bele egyezik,akkor mindent meg tehetsz
2020. júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
43%

"y valaki legyártott egy mártírkodós verset" - hol látsz te itt verset kedves #50-es???

Mert én csak egy kínrímekbe öntött lekiismereti terror céljából készült szellemi környezetszennyezést látok...

Ha ezt az izét versnek nevezzük, Petőfi, Arany, Ady, Radnóti rinlispillként kezd forogni a sírjában...

2020. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
47%
Nem az anyaságról szól a vers, hanem az abortuszról. Arról, hogy az emberek nem képesek felfogni, hogy a méhében lévő gyermek semmivel nem kevesebb annál, amelyiket már a kezében tartja. És amelyiket most a kezében tartja, az is ugyanonnan indult, ahonnan a másik, csak ő kapott esélyt megszületni.
2020. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
44%

Munka, végzettség nélkül a semmire szülsz 17 évesen.

Nem kell ezen mit szépíteni

2020. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
#53 " Arról, hogy az emberek nem képesek felfogni, hogy a méhében lévő gyermek semmivel nem kevesebb annál, amelyiket már a kezében tartja."- hallottál már olyanról, hogy lelkiismereti szabadság? Te így véled, egészségedre. Más meg másként véli.
2020. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
Ha még nézed a kérdést kérdező, írnál majd pár sort arról, hogy alakult azóta az eletetek?
2021. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim válasza:
100%

Persze, szívesen írok.

Azóta már megszűnt a régi fiókom.

A lányom 3,5 hónapos volt amikor beiratkoztam egy esti iskolába, ahol sikeresen teljesítettem osztályvizsgákkal a 11. és 12. osztályt összevonva. Egy éves volt, amikor az utolsó tárgyból is megvolt az írásbelim.

Jelenleg kozmetikus iskolába járok hétvégente. Dolgozom 6-15 óráig hétköznap. Készülök emelt biológia érettségire, (hiszen egyetemre jelentkezem)angol nyelvvizsgára és most kezdtem a gyakorlatot jogosítvány ügyben.

Tény, hogy nem egyszerű, de nagyon élvezem.

Semmi segítségünk nincs, csak egymásnak vagyunk a férjemmel. A családdal továbbra sem jó a viszony, viszont a barátokkal nagyon jó.

A kislányunk boldog, vidám megfontolt és kicsit akaratos. Önállóan szeret mindent csinálni, így az evést is a kis kanalát fogva egyedül intézi.

Imád csúszdázni.

Szereti a kutyákat és már sok szót elsajátított. Egy igazi tünemény, érte és miatta van miért küzdeni, ő a legnagyobb motivációm.


Jövő ilyenkorra ha minden jól megy akkor meglesz a jogsim, lesz egy szakmám és egyetemista leszek (természetesen munka mellett)


Nem, nem passzolom le a gyerekemet.. ugyanis nem volt segítség senkitől sem.. ez valóban kemény volt. De felnőttem és megcsináltam. én voltam vele másfél éven keresztül mindig és őszintén számomra talán megterhelőbb bölcsődébe adni mint neki ott lenni.

De valahogy meg kell oldani és egyébként is, más országban még fél évet sem tudnak a gyerekükkel időt tölteni, nemhogy másfelet.


Hatalmas löketet adott maga a szülés, hogy képes voltam rá. Hogy komplikációmentesen, természetesen tudtam életet adni a gyermekemnek. Jó volt, hogy nem voltak velem lekezelőek a kórházban a korom ellenére, jó volt, hogy biztattak, hogy jól csinálom és, hogy emberszámba vettek.

A másik legnagyobb löket pedig az volt amikor az iskolába ahova jártam gyerekkel a karomon lettem kituntetve az elért teljesítményemért.


Nos ez van velünk, köszönöm az érdeklődést!

2021. okt. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!