Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van-e lehetőségem házasodni...

Van-e lehetőségem házasodni 17 évesen, szülő beleegyezése nélkül, ha gyermeket várok?

Figyelt kérdés

Részletesebben kifejtve az a helyzet, hogy 10 hetes állapotos vagyok.A párom 26 éves és főállásban dolgozik. Jelenleg én is dolgozom, de csak diákmunkán. Mindent tudunk biztosítani a picinek, de úgy könnyebb lenne, ha együtt tudnánk élni. A szüleimmel sohasem volt könnyű együtt élni, mert annak ellenére, hogy gazdagnak mutatják magukat van, hogy nincs itthon meleg víz, fűtés vagy nem romlott étel. Ha környezettanulmányt írnak a szülői házunkról, akkor biztosan megfelelne a feltételeknek, hiszen nagyobb terület van, amit tudnának ők biztosítani, mint amit mi, de nálunk például mindig lenne meleg víz és változatos étkezést is biztosítanánk, illetve fűtenénk, ha van erre szükség. A helyi gyámhivatalon kérdésemre azt felelték, hogy csak szülő engedélyével, adnak ők engedélyt. Ezen nagyon megrökönyödtem, ezért megkérdeztem a Fővárosi Kormányhivatalnál és ott azt mondták, hogy engedélyeznie kéne a helyi gyámhivatalnak.

A szüleim még nem tudják, de valószínűleg nem egyeznek bele. Utánajártam egy-két dolognak a helyzettel kapcsolatban és úgy tudom, hogy a párom még apasági nyilatkozatot sem, tehet az én törvényes képviselőim nélkül. Ez számomra felháborító, ugyanis, hiába, mi leszünk a szülei, nem tehetünk semmit, pedig a párom nagykorú is.

Szeretném megkérdezni, hogy helyesen járt-e el a helyi gyámhivatalom vagy csak le akartak rázni?

Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2019. okt. 20. 17:17
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:
Igen, május elején szülök elvileg, viszont az a baj, hogy a védőnő szerint is alkalmatlan a terhesség időszakára is az otthoni körülmény és stresszhelyzet, nem hogy a szülés utáni hetekben amikor igazából ők lesznek a pici gyámjai és ahogy ismerem őket a páromat be sem engednék a házba.
2019. okt. 20. 18:18
 12/57 anonim ***** válasza:
79%

Olyan hülyeség csak azért összeházasodni, mert úton van a gyerek.

Ezek szerint eddig nem terveztétek a házasságot, szóba sem került, és igazából te erőltetnéd, a párod nem.

Ez a gyerek is becsúszott gyerek lenne.

A párod is szeretne házasod mi vagy csak a te kedvedért venne el?

Ma már hivatalosan is lehet élettársi kapcsolatban élni, minimálisan jár kevesebb dologgal, mint a házasság. Én inkább ezen gondolkodnék először, főleg kiskorúként.

Szinte azt sem tudod még, mit csinálsz, milyen következményei késznek egy gyereknek. Nem biztos, hogy olyan rossz lenne az, ha a te szüleid mindig ott tudnának lenni melletted. Erre is gondoltál?

Amúgy mióta vagytok együtt?

2019. okt. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:

Már fél évvel ezelőtt megkérte a kezemet. :) A házasságot én sem így szeretném, hanem jobban rákészülve, de az most nagyon sokat segítene, hiszen akkor már nagykorúsítanak. Legfeljebb lesz egy olyan templomi esküvőnk később, amilyet szerettünk volna és amire a rokonokat, barátokat is elhívhatjuk.

Nem, nem gondoltam arra, hogy a szüleimtől kérek segítséget, mert egyrészt nem segítenének, mert a tetteknek következményei vannak és biztos vagyok benne, hogy nem akarnak segíteni.

Amikor a nővérem 24 évesen bejelentette, hogy várandós, azt mondták, hogy még simán elvetélhet, pedig mélyen hívő emberek, szóval én inkább nem kérnék segítséget tőlük, még ha így lenne a természetesebb akkor sem. Rossz néha, belegondolni abba, hogy az én szüleimre nem lehet számítani, de ez van, vannak dolgok, amiken nem tudunk egyedül változtatni, legfeljebb később mi tudunk tanulni a hibáikból.

2019. okt. 20. 18:46
 14/57 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem mi a gond. Májusban nagykorú leszel. Onnantól tiéd a felelősség a gyerekét, nem a szüleidé. Mi a gond? Utána oda költözöl, ahová akarsz. Nincs közük hozzá
2019. okt. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:

A probléma azzal van, hogy nem tudom a megfelelő tápanyag bevitelt, nyugodt környezetet, egészséget biztosítani otthon. Nem tudom, hogy kinek mennyire számít, de őszintén szívesebben élném meg az elkövetkezendő hat hónapot szeretetben, nyugodtan, a közös jövőnket építgetve normális körülmények között a leendő gyermekünk apjával.

Ha csak azt vesszük alapul, hogy amúgy sem volt harmonikus köztem a kapcsolat a szüleimmel, nem hinném, hogy bárki boldog lenne, ha netalántán olyan ember vinné a kórházba, akivel nincs semmiféle mélyebb, inkább csak elmérgesedett kapcsolata.

De hogyha az érzelmi részét és a felesleges idegeskedést nem is nézzük "ami nagyon jót tesz ám a babának" .

A gyámhivatalon azt mondták, hogy ha jót akarok, akkor oldjam meg, hogy beleegyezzenek a szülők, mert, ha nem akkor ők lesznek a gyámjaik és még a kórházból sem tudom majd kihozni a saját gyerekemet.

2019. okt. 20. 19:57
 16/57 A kérdező kommentje:

Engem csak az érdekelt, hogy a gyámhivatal jogosan mondja azt, hogy törvényes képviselő szükséges. Várható volt, hogy megkapom a sztereotípiákat és a tipikus rosszindulatú megjegyzéseket (az első válaszolóból kiindulva), de úgy gondolom, hogy senkinek semmilyen köze nincsen, ahhoz, hogy milyenek az életkörülményeim jelenleg és milyenek lesznek később. Még jó, hogy nem azt írjátok, hogy teljesen hülye vagy öld meg a gyerekedet...

Valóban nem kellett volna ide írnom bármit is, mert válaszon kívül vagy csak sértegetést vagy hitetlenséget. Sajnálom, hogy olyan világban élünk, ahol a GYERMEKJÓléti szolgálatnál nem a gyermek érdekeit tekintik elsőnek, vagy ahol mindenkit egy kalap alá vesznek, illetve az is sajnálatos, hogy 16 és 18 év között, a gyerek bármit tesz, azért ő a felelős, de mégsem tehet semmit, mert nem nagykorú és a szüleik szablyák meg a dolgokat.


Nem bizonygatni akarom, hogy mekkora kivétel vagyok most és én hű de milyen érett vagyok és felkészült és teljesen felelősségteles, mert egyáltalán nem vagyok mindenben még csak jónak sem mondható.

De most őszintén, azt gondoljátok, hogy attól, hogy valaki nagykorúvá válik még értelmes is lesz? Nem mindenki áll ugyanazon a szinten és megértem, hogy be kell határolni az embereket korcsoport szerint is törvényesen. De most komolyan névtelenül ennyire jól esik másokat becsmérelni és sértegetni, ahelyett hogy válaszolna az illető a kérdésre?


Az apasági nyilatkozatról még szó sem esett, de azért köszönöm mindenkinek!

2019. okt. 20. 20:09
 17/57 A kérdező kommentje:
*szabják meg
2019. okt. 20. 20:11
 18/57 anonim ***** válasza:
37%
Nem kell tökéletesnek lenned, viszont egy emberi életért leszel felelős, miközben a tiédről sem tudsz gondoskodni. A 26 éves párod pedig igencsak retardált lehet, ha még megfelelően sem tud védekezni és egy naív kis 17 éves lányt teherbe ejt.
2019. okt. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
35%

Ebből is látszódik, mennyire nem volt fogalmad arról, milyen az, ha kiskorúként terhes leszel. 18 évesen sem vagy érettebb, de akkor már legalább a saját akaratodból tehetsz bármit.

Biztos nagyon fontos neked gyereket szülnöd alig 18 évesen... Már ne haragudj kérdező, de még te is gyerek vagy, gyakorlatilag 17 évesen egyedül maradtál a terhességi időszakodban, mert arról egy szót sem szóltál, hogy a párod esetleg próbálna-e tenni bármit is azért, hogy ne a szüleiddel lakj, hanem maga mellé vegyen.

Amúgy meg ha meg sem kérdezed a szüleid, akkor biztosan nem fognak engedélyt sem adni.

2019. okt. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:
Szóval... Jelenleg tudok magamról gondoskodni, mert dolgozom, de később nem fogok dolgozni, úgy meg nehéz lenne. Nem véletlenül "hisztizek". Ha most nem lenne baba, panaszkodás nélkül kibírnám, ameddig kötelező, de így azért nem a legkönnyebb. Mégis honnan tudná bárki is, hogy milyen vagyok? Naiv kislány ezt most komolyan? Nem a véleménye érdekelt senkinek sem, hanem a kérdésemre a válasz. Sajnálom, hogy szinte senki nem tudott úgy válaszolni, hogy ítélkezés nélkül megadta volna a választ a kérdésemre..
2019. okt. 20. 20:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!