Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van-e lehetőségem házasodni...

Van-e lehetőségem házasodni 17 évesen, szülő beleegyezése nélkül, ha gyermeket várok?

Figyelt kérdés

Részletesebben kifejtve az a helyzet, hogy 10 hetes állapotos vagyok.A párom 26 éves és főállásban dolgozik. Jelenleg én is dolgozom, de csak diákmunkán. Mindent tudunk biztosítani a picinek, de úgy könnyebb lenne, ha együtt tudnánk élni. A szüleimmel sohasem volt könnyű együtt élni, mert annak ellenére, hogy gazdagnak mutatják magukat van, hogy nincs itthon meleg víz, fűtés vagy nem romlott étel. Ha környezettanulmányt írnak a szülői házunkról, akkor biztosan megfelelne a feltételeknek, hiszen nagyobb terület van, amit tudnának ők biztosítani, mint amit mi, de nálunk például mindig lenne meleg víz és változatos étkezést is biztosítanánk, illetve fűtenénk, ha van erre szükség. A helyi gyámhivatalon kérdésemre azt felelték, hogy csak szülő engedélyével, adnak ők engedélyt. Ezen nagyon megrökönyödtem, ezért megkérdeztem a Fővárosi Kormányhivatalnál és ott azt mondták, hogy engedélyeznie kéne a helyi gyámhivatalnak.

A szüleim még nem tudják, de valószínűleg nem egyeznek bele. Utánajártam egy-két dolognak a helyzettel kapcsolatban és úgy tudom, hogy a párom még apasági nyilatkozatot sem, tehet az én törvényes képviselőim nélkül. Ez számomra felháborító, ugyanis, hiába, mi leszünk a szülei, nem tehetünk semmit, pedig a párom nagykorú is.

Szeretném megkérdezni, hogy helyesen járt-e el a helyi gyámhivatalom vagy csak le akartak rázni?

Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2019. okt. 20. 17:17
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:
De igen, én is ebben reménykedek.
2019. okt. 20. 21:23
 32/57 anonim ***** válasza:
40%
Ha tényleg járna hozzátok hetente a rendőrség, akkor nem lenne gond a gyámhivatalnak engedélyt adnia. Szóval legalább a sztori fele kamu.
2019. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:
Már mentem el otthonról és akkor ez lett a következménye. Most nem hiányozna ez, ezért szeretnék törvényes megoldást.
2019. okt. 20. 21:32
 34/57 anonim ***** válasza:
13%

16 évesen eljegyzett a párod, tehát gyereklányként behálózott egy felnőtt férfi, na meg előtte járnotok is kellett.., aki 2 hónappal a szülinapod után gimisként teherbe ejtett, és te hozzá akarsz menni, mert a szüleid naponta csak a délutáni órákban engedik használni a melegvizet és szerintük jó a 2017ben lejárt mustàr is(nálunk is ez volt, de anyám szerint bizonyos ételek nem romlanak, csak az állaguk lesz rosszabb a szavatosság után, amiben igaza van, de én sem eszem meg).


Kegyetlenség...:)


Én sem engedném, szerintem csak el akartak hajtani, mert amúgy rajtuk múlna egyedül, csak nem akarnak konfliktust. Szerezz nyomtatványt, kérvényezz, de mikor betöltöd a 25öt, a gyereked 8 lesz, és ránèzel egy 16-15 évesre azt fogod kívánni, bár a szüleidnél lennél..nemhogy hivatalos, de semmilyen módon ne állnál kapcsolatban az abberált pasival, aki felnőttként tinire hajtott, szexuális kapcsolatot létesített vele, teherbe ejtette és még le is foglalnà(el is venné) egy életre magához kötve a tinédzserlányt.


Ez a férfi nem ép, rá fogsz jönni, hogy ezerszer inkább a zsugori(vagy csóró?) szüleid, mint az érzelmileg és szexuálisan sérült párod. Remélhetőleg onnantól, hogy megmondják, lányod lesz, de iskolás korában biztosan. Akkor viszont már érzelmileg közel fog állni az apjához..


,

2019. okt. 21. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
33%
Volt nekem is olyan ismerősöm, aki 26 évesen 16 éves lánnyal járt, amikor megismerkedtünk. Aztán amikor a csaj 18 lett, lecserélte egy 16 évesre. Aztán azt is. Így ment ez addig, amíg fel nem csinált egy 16 évest. Három éves a gyerekük, már nincsenek együtt. Na tippelj, miért.
2019. okt. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
36%
Majd amikor felnősz ( mint agyilag, mint szellemileg), rá fogsz jönni, hogy gyermeket(keket) felnevelni nem rózsaszín csillámfelhő. Komoly anyagi és érzelmi vonzattal jár. Lehetnek akár mekkora "csórok " a szüleid de TE!! Se CSED, se GYED csak a gyes+csp-vel mi leszel? Ha a kanod lecserél egy újabb 16 éves kislányra? Akkor majd futsz vissza a "szar" szüleid házába, mert nem lesz hol lakni és örülsz ha ruhára és egyébre tellin majd a gyerekednek... Csak gondold végig megérie a balhé a "lusta & csóró szülőkkel".
2019. okt. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, semmi különös, bementek a pároddal a gyámügyre, és elindítjátok a folyamatot, ennyi.

A szülőt a gyámügynek csak meg kell hallgatnia, szóval véleménye lehet, azt el is mondhatja, de nem a szülő dönt. (szerencsére)

Ha mégse jön össze, még a szülés eéőtt adja be a párod az apaság megállapítása iránti keresetet a bíróságra, hogy a szüléskor folyamatban legyen az apasági per, és akkor a szüleid elmehetnek a fészkes fenébe az ostobaságaikkal, szülés után a bíróság szépen megállapítja az apaságot, és kész.

2019. okt. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
64%
Érdemileg nem tudok hozzászólni, de ennyi mocskos kommentet látva azért felfordult a gyomrom... Kedves kérdező én sok sikert kívánok, nehéz lesz de nem lehetetlen. Értelmesen írsz, nekem felelősségteljesnek tűnsz. Becsúszott egy baba, már nincs mit tenni! Nem lehet visszafordítani, te se így akartad, de vállalod a következményt. Én hiszek benned. :) A kivénhedt "érett felnőttek" akik meg itt osztanak téged elmehetnek a fenébe. Elképzelem és nevetek a szánalmas életükön. Mutasd meg a világnak, sok sikert :)
2019. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 A kérdező kommentje:

Megkaptuk az engedélyt a gyámhivataltól.


Szép napot mindenkinek!

2019. okt. 21. 22:39
 40/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó két válaszolónak. Nem lesz könnyű, de biztosan megér mindent.
2019. okt. 22. 06:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!