Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van-e lehetőségem házasodni...

Van-e lehetőségem házasodni 17 évesen, szülő beleegyezése nélkül, ha gyermeket várok?

Figyelt kérdés

Részletesebben kifejtve az a helyzet, hogy 10 hetes állapotos vagyok.A párom 26 éves és főállásban dolgozik. Jelenleg én is dolgozom, de csak diákmunkán. Mindent tudunk biztosítani a picinek, de úgy könnyebb lenne, ha együtt tudnánk élni. A szüleimmel sohasem volt könnyű együtt élni, mert annak ellenére, hogy gazdagnak mutatják magukat van, hogy nincs itthon meleg víz, fűtés vagy nem romlott étel. Ha környezettanulmányt írnak a szülői házunkról, akkor biztosan megfelelne a feltételeknek, hiszen nagyobb terület van, amit tudnának ők biztosítani, mint amit mi, de nálunk például mindig lenne meleg víz és változatos étkezést is biztosítanánk, illetve fűtenénk, ha van erre szükség. A helyi gyámhivatalon kérdésemre azt felelték, hogy csak szülő engedélyével, adnak ők engedélyt. Ezen nagyon megrökönyödtem, ezért megkérdeztem a Fővárosi Kormányhivatalnál és ott azt mondták, hogy engedélyeznie kéne a helyi gyámhivatalnak.

A szüleim még nem tudják, de valószínűleg nem egyeznek bele. Utánajártam egy-két dolognak a helyzettel kapcsolatban és úgy tudom, hogy a párom még apasági nyilatkozatot sem, tehet az én törvényes képviselőim nélkül. Ez számomra felháborító, ugyanis, hiába, mi leszünk a szülei, nem tehetünk semmit, pedig a párom nagykorú is.

Szeretném megkérdezni, hogy helyesen járt-e el a helyi gyámhivatalom vagy csak le akartak rázni?

Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2019. okt. 20. 17:17
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
60%
Egy nap alatt beszereztetek minden iratot? Hol éltek ti, hogy ilyen gyors az ügyintézés?
2019. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 A kérdező kommentje:
Miért kéne a másoktól kapott segítségekről és támogatásokról beszélnem, hogyha nem ez volt a kérdés?
2019. okt. 23. 06:50
 43/57 anonim ***** válasza:
26%
Mert egy fizetésből elég nehezen lehet 3 embernek kijönnie. Talán csak ezért, butus...
2019. okt. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
70%
Nem segítség és támogatás kérdése, hogy 1 nap alatt beszereztetek mindent: pl. jövedelemigazolás, orvosi igazolás, és még a gyámügy is fél perc alatt aláírta a kérvényt.. Ugyan már.
2019. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
Mikor lesz az esküvő?
2019. okt. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:
Már minden megvolt és mindenki boldog! December közepen volt az esküvőnk és pontosan öt hónappal később született meg a kisbabánk! További jó egészséget és szépeket kívánok mindenkinek!
2020. júl. 8. 11:49
 47/57 anonim ***** válasza:
81%
Szia. Én nem szóltam hozzá korábban, csak most olvasom a válaszokat. Nevetséges, ahogy fröcsögött itt a sok okostojás, hogy mekkora felelőtlen kis csitri vagy, mert nem ölöd meg a saját gyerekedet. Hát pont, hogy ezt hívják felelősség vállalásnak, hogy nem lepődtél meg, hogy egy szexuális együttlétből akár gyerek is lehet, és nem szaladtál gyorsan megszabadulni a "következménytől", magyarul a gyerektől, hanem vállaltad a felelősséget, nem másokra mutogattál meg "jaj de hát védekeztünk, úgyh jogom van elvetetni", és ha már megcsináltad ezt a babát, akkor meg is szülted és felneveled. Örülök, hogy minden rendeződött. Sok boldogságot nektek!
2020. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam én sem végig, de szerintem teljesen éretten gondolkozol.

Sok boldogságot! :)

2020. júl. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm/jük szépen! Boldog vagyok, hogy adtunk egy esélyt egy embernek, hogy lehessen valaki és nem vettük el az életét, mielőtt megszületne, attól, hogy nekem nem ideális időben jött.

A történet margójára pedig.. Főleg a gyermekes válaszolóknak, akik negatívan álltak a dologhoz.


Mikortól számít az élet?


(Egyébként, ha véletlenül a Ti lányotok kerülne, ilyen helyzetbe és meg akarná tartani a babát, akkor kényszerítenétek rá, örökre traumát okozva neki?)


Onnantól kezdve, hogy megszületik? Ha így gondoljátok, nem bánom gondoljátok, de figyelmetekbe ajánlom az alábbi verset.



Krüzselyi Attila


Magzat vagy kisbaba?

Hősnőnk anya, babája még nincs egyéves.

Újra fogant, elindult egy újabb élet.

Ó, borzalom! Nagy gondja lett: most mit tegyen?

Hisz nála csak tervezetten jöhet gyerek!

Szeretne ő még gyereket, de majd később.

Tervszerűen, mikor a nagy már megértőbb.

Elrohan a nőgyógyászhoz, arra kérve,

szakítsa meg terhességét, van rá érve.


A nőgyógyász kis ideig tanácstalan.

Végül gondját Istene elébe adja,

kit régóta ismer és feltétlen imád,

így nehéz helyzetekben került el hibát.

"Azt hiszem, van ennél jobb megoldás" mondta.

(Úgy tűnt, az orvos érti, mi a nő gondja.)

"Hogy ne kelljen két babára vigyáznia,

haljon meg hát az ölében levő fia.


Ez egy jó megoldás és nagyon kedvező.

Pihenhetne, amíg jön a következő.

Mert ha meg akarjuk ölni az egyiket,

akkor végül is nem mindegy, hogy melyiket?

És ez Önre semmilyen veszélyt nem jelent,

utána vállalhat akárhány gyereket."

"Hisz ez bűn", szólt végül a nő elszörnyedve,

mit agya megértett, felfogta a lelke.


"Szerintem is bűn ez", válaszolt az orvos.

Gyerek vagy magzat, megölni egyként súlyos.

Magzat-e vagy gyermek, ugyanolyan élet.

Mindkettőben ott van már a csodás lélek.

Feláldozom a másikat, jobb lesz nekem

az abortusz, ezt állítja lelketlenen.

Feláldozom magam, hogy másnak jobb legyen.

A Szeretet mindig ezt mondja lelkesen.

2020. júl. 9. 00:11
 50/57 anonim ***** válasza:
82%

Ez valami borzalmas sztori, nem csak kényelmi abortusz van, ráadásul senki sem áldozza fel magát a gyerekért, én pl nem, úgy nevelem, hogy mindketten emberek vagyunk, mindketten fontosak vagyunk, néha neki jó, néha nekem.


Nem hiszem el, hogy valaki legyártott egy mártírkodós verset az anyaságról, azt hittem 10 éve már lecsengett az anya vagyok, szr nekem, feláldozom magam a gyerekért időszak..

2020. júl. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!